Висока температура някоко дни. Има ли и други деца в това положение?

  • 8 925
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 705
Четвърти ден синът ми е с висока температура. Гърлото му  не е червено, гърдите са чисти, няма хрема. Няма шарка (дадох му червено вино, но не се изри).

Най-разумното предположение беше, че му растат зъби - има подути венци. Но на два пъти температурата стигна до 39,8 и веднъж до 39,9.

 Следващото предположение е, че има някакъв вирус. Затова ме интересува има ли и други деца с такива симптоми наскоро? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 959
Имало вирус.Синът ми макар и по-голям беше с висока температура няколко дни.След прием на антибиотик се оправи.

# 2
  • Мнения: 2 534
От зъби такава температура не се вдига , ако вирус не се дават антибиотици
Четири дни е много време
Пишеш до колко му стига Т , а през останалото време каква поддържа?

# 3
  • Мнения: 705
Благодаря ви.
В интерес на истината имаше два дена с 37,2 и 37,4. След това са 4-те дена с високата температура. А в интерес на пълната истина седмица по-рано пак имаше висока температура, но с много червено гърло и му мина за три дена с хомеопатия.

През останалото време (освен когато е с 39,8) поддържа 38 най-често. Няколко пъти е падала до 36,7 или 37,0 за по няколко часа.

Не съм му давала антибиотици. Свалям му температурата с хомеопатични, сок от малини, сварих му листа от къпина, мажа го с оцетена вода. Но като се паникьосам му давам Ефералган. И накрая така и не разбирам от какво я сваля. От всичко сигурно Simple Smile

Лошото е, че днес няма изгледи това да приключи.

# 4
  • Мнения: 1 116
...Свалям му температурата с хомеопатични, сок от малини, сварих му листа от къпина.....
Ами за това не му спада температурата!

....мажа го с оцетена вода. Но като се паникьосам му давам Ефералган. И накрая така и не разбирам от какво я сваля.

Ето това я сваля!

Имало вирус.Синът ми макар и по-голям беше с висока температура няколко дни.След прием на антибиотик се оправи.

Направо късмет сте изкарали!Явно е било бактериална инфекция.    Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина беше така миналата седмица. Не съм давала антибиотик, само Ефералган за температурата. Оправи се за 3-4 дни. Явно е някакъв вирус.

# 6
  • Мнения: 271
и ние го изкарахме този вирус,само че беше за 3 дни и мина от незнам и аз какво

# 7
  • София
  • Мнения: 6 550
Няма шарка (дадох му червено вино, но не се изри).
Ти сериозно ли  #Crazy #Crazy #Crazy
А на лекар ходихте ли изобщо?

# 8
  • Мнения: 826
Няма шарка (дадох му червено вино, но не се изри).


Шегуваш се,нали? Shocked

# 9
  • Мнения: 826
Имало вирус.Синът ми макар и по-голям беше с висока температура няколко дни.След прием на антибиотик се оправи.

Вирус и антибиотик? newsm78
 Лекар ли го изписа? Crazy

# 10
  • Мнения: 705
Ходихме на лекар, нали така разбрахме, че гърдите са му чисти и не му е червено гърлото.

Има доста пъпки, които приличат на комарени. Лекарката каза, че не са от шарка, но аз все не бях сигурна. Тя също каза, че може да му дам 15-20 грама червено вино. Така се прави по принцип, за да се разбере дали е шарка. Ако е, трябва да се изрине до 15 минути.

# 11
  • Мнения: 3 457
и ние -добре че премина

# 12
  • Мнения: 4 392
Може да е вирус.Протича с обрив и висока температура.Имаше такава тема наскоро във форума.
Това с виното ме разби. Shocked Доктор ли ви го каза?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
...Тя също каза, че може да му дам 15-20 грама червено вино. Така се прави по принцип, за да се разбере дали е шарка. Ако е, трябва да се изрине до 15 минути.

И аз съм го чувала това!

# 14
  • Мнения: 826
...Тя също каза, че може да му дам 15-20 грама червено вино. Така се прави по принцип, за да се разбере дали е шарка. Ако е, трябва да се изрине до 15 минути.

И аз съм го чувала това!

Вие ме разсмяхте,4естно! Joy
Страшни ''лекари'' има! Crazy
Антибиотик за вирус,винце за шарка! Sick

Сори за офф-а. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт