Спешно:Мога ли да ползвам стандартна мед.услуга в този случай?

  • 978
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 077
Много ще се радвам ако някой ми отговори до утре най-късно Embarassed
Случаят е следният: живея в Пловдив, но за известно време съм в друг град. Налага ми се да ида на лекар ( не е спешен случай, но ми е важно), но не знам как стоят нещата: при условие че се водя от Пловдив, джи пи-то ми е в Пловдив, мога ли да ползвам направление, т.е. да си мина по нормалния път, а не като частен пациент? Знам, че за спешна медицинска помощ е нужна само здравна книжка, но за преглед при конкретен специалист пак ли е така? Дано да съм се обяснила правилно, моля ви, важно ми е, дано някой знае..в момента съм в Пловдив, но само до утре и нямам възможност да се свържа с личната ли лекарка, утре си заминавам...Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 939
Искаш да идеш на лекар в друг град, така ли да го разбирам?
Ако е така - взимаш си здравната книжка. Ако си здравноосигурена - отиваш при ОПЛ (личен лекар) от другия град - независимо кой и минаваш на преглед при него. Таксата е малко по- висока от 1.60, но е като за здравноосигурен. Обясняваш му какво направление искаш и действаш. този вариант работеше до миналата година. За тази не съм се интересувала, но мисля, че още важи. Ако става въпрос за спешна помощ - не би трябвало да ти откажат лечение.
А ако имаш издадено направление за специалист - може от Русе в Благоевград да отидеш - няма проблем - това направление не е обвързано с област и населено място- Същото важи и за влизане в болница. За този вариант съм 200% сигурна.
Успех!

# 2
  • Мнения: 9 077
Да, точно това ме интересуваше, тъй като тук в Пловдив не мога да ида на лекар, налага ми се в Смолян. Стечение на обстоятелствата просто. Страшно много ти благодаря за изчерпателния отговор  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт