Страх от ходене по голяма нужда

  • 3 692
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Сина ми вече от няколко седмици има ужасен страх от акането Cry Като стане време за това и започва да тъпче с крачета и да плаче...Това е откакто имаше запек и му беше болезнено да ходи до тоалетната. Незнам какво точно да правя, това може и цял ден да продължи,а той нарочно се сдържа докато вече няма накъде. Дали да попитам и детски психолог как точно да процедирам? Имали ли сте подобен проблем?
Да ви кажа ужасно е жално да го гледам как се мъчи...Старая се да го предрасположа, гушкам го и му приказвам непрекъснато, без да му се карам или подобни newsm78 Дайте съвет моля Praynig

# 1
  • Мнения: 3 405
Страх го е, че пак ще го заболи като ака.
Можеш да му дадеш овесени ядки за закуска, с прясно млако ( ако иска да ги яде ) или нещо разхлабващо стомахчето. После му намажи дупето с някакво кремче ( вазелинче ), кажи му, че от него няма да го боли като ака, дори му дай и сам да се намаже както може, и го сложи на гърненцето. Седни до него и го дръж за двете ръчички и двамата напъвайте.
Ако го боли може да го мазнеш с Лидокаин - маз от аптеката, обезболява локално за няколко минути, но питай педиатър дали може да се прилага при деца.
В никакъв случай не му се карай и не искай да ака насила, защото може да доведе до задържане на изпражнения и задълбочаване на отказа.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Благодаря ти за бързия отговор...Това с вазелинчето и с мазането съм го правила, той всъщност в момента няма запек...
В менюто вече от седмици наблягам и на плодове и зеленчуци, но ми се струва че той вече си е изградил страх и то траен Cry
За Лидокаина ще попитам  bouquet

# 3
  • Мнения: 6 472
Заболяло го е и сега го е страх. Наблегнете на храни и комбинации, които разхлабват. Дори и в момента да няма запек, пак му е неприятно, ако е с нормална консистенция.

# 4
  • Мнения: 3 405
Ще чакам да кажеш имате ли успех! Hug

# 5
Много е неприятно. Синът ми беше със същия проблем от 1 до 4 години.Беше ад, стискаше по 4 дена,накрая не можеше да ходи от стискане и с много пищене на 4-5 ден ден вършеше работата.Опитвала съм какво ли не- през храни, Дуфалак, хомеопатия- нищо не помагаше, защото проблема не беше физиологичен, а психически.Когато на 4 години се разболя и пи антибиотик, който го разхлаби, разбра че може и да не боли и нещата се оправиха.Така че търси начин да му покажеш, а и той да разбере, че не боли. Май не бях много полезна, дано го преживее бързо.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Продължавай да му говориш настоятелно, но дружелюбно. И ние сме така и само това помага. Калина се стиска, но когато вече много й се доака, започва да казва "пиш" през пет минути и тогава я слагам на тоалетната и започвам да говоря, но много непринудено и даже с усмивка. В началото се съпротивлява, върти се на тоалетната, мрънка, но накрая свършва работата. После много ръкопляскаме и викаме "браво" и изобщо голяма радост... smile3501 newsm44 newsm68

# 7
  • Мнения: 5 140
Давай му нещо по разхлабващо за хапване.
Дано скоро му премине и поздрави от мен.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Naty, номера с "пиш" започна точно от днес. През 5-10 мин все това повтаря, отиваме до тоалетната, слагам го и нищо. Говоря, разказвам какво ли не, приказки и нищо. След малко - същото...Дано да намеря своя начин да го уверя, че не боли и ще докладвам...

Синеочке, тенкс за подкрепата Heart Eyes То вече навик ни стана с Вики заедно да си вечеряме вода и круши Shocked

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Както казва една моя приятелка "Разхлаби го толкова, че да не може да стиска", Дано решите проблема. И моя син ми ги е правил тези изпълнения.

# 10
  • Мнения: 619
О.оо.о ако знаеш само как те разбирам.Дъщеря ми имаше такъв пробем когато беше на 3.
Все я беше страх ,и тя тъп4аше така с краченца,не искаше да ака по 2-3 дена и накрая стана сериозна работа.,стигна се до операця.
Не го оставай така,давай му плодове на гладно ,или храни които го разхлабват.
Дано се оправи ,че направо е ужазно.

# 11
  • Мнения: 495
Както казва една моя приятелка "Разхлаби го толкова, че да не може да стиска", Дано решите проблема. И моя син ми ги е правил тези изпълнения.
newsm10 smile3521

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Ще ти кажа, че това е много сериозен проблем. Аз като дете бях по същия начин. След един ужасен запек не исках да акам и това си беше. Най-лошото е, че си развалих корема и сега мога цяла седмица да не отида до тоалетна и няма да усетя грам дисконфорт. Трябва докато е време да се реши този проблем, защото после цял живот ще страда от това. Мисля, че психолог би помогнал до някаква степен. Майка ми си мислеше, че при мен е здравословен проблем и ме води на лекар от което положението се влоши още повече. Умирах от срам и още повече ме хвана срам. Представи си докъде стигнахме с майка ми щом на 4 годинки разбрах какво е сфинктер  #2gunfire Не го карай по никакъв начин да мисли, че той е виновен или че го е страх безсмислено. Най-добре като му се доака бъди до него и му кажи да пробва да се изака и ако го заболи да спре. След като види, че няколко пъти не го е боляло може да се отпусне. Друг проблем, който може да е възникнал при този запек е появата на някаква раничка, която да е наченък на хемороид. Моята дъщеря на 8 месеца от един зверски запек си носи една раничка, която редобно мажа с кремче. За жалост всички класически лекарства за лечение на хемороиди не са подходящи за малки деца.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Остави го.......след време, като види, че вече не боли , ще му мине..........А ти му обясни, че вече няма да го боли.........

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Naty, номера с "пиш" започна точно от днес. През 5-10 мин все това повтаря, отиваме до тоалетната, слагам го и нищо. Говоря, разказвам какво ли не, приказки и нищо. След малко - същото...Дано да намеря своя начин да го уверя, че не боли и ще докладвам...

И ние преди малко бяхме на сериозен разговор в тоалетната...Аз й говоря конкретно и само за акането - как ако не се изака ще я заболи коремчето, как като се изака ще викаме браво и ще отидем да кажем на тати и той също ще ръкопляска и все от този сорт. Наблягам основно на темата!

Общи условия

Активация на акаунт