Захранването-Равносметка

  • 3 717
  • 42
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Има много статии в нета за предимствата от късното захранване и недостатъците от ранното такова.

Та искам да попитам мамите които са захранили късно: Имали ли са колики вашите бебета ?

Аз захраних рано /поради липса на инфо/ и Иван имаше зверски колики до към 6-7 месечна възраст, а тези колики започнаха от момента в който дадох сок, а това беше на 40 дена от раждането на сина ми  Sad , до преди това той беше едно спокойно бебе.

С тази тема искам да направим една равносметка на захранването, НО не искам темата да се превръща в бойно поле, просто нека споделим опита си, тук, кой от какво си е изпатил, каква поука си е взел и т.н

Ще ми е много интересно да споделите опита си   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 790
Виктория е на АМ от раждането си, но е захранена като кърмаче - на 6 навършени месеца. Колики е имала около 1 седмица и то съвсем леки, за по 15-20 минути на ден. Сокове не съм й давала, пропи на 7-8 месеца и след това сама ги отказа. Няма хранителни алергии, пу, пу. Яде всичко, дори е доста лакома. Това, последното го отдавам на факта, че не е хранена никога насила и яде каквото прецени, че й се яде.

# 2
  • Мнения: 6 243
Понеже въпросът е за захранването и коликите, отговарям. Дано да няма значение, че ние не сме на АМ - ако е така, изключете ме от статистиката.

Колики имаше до 5 - 6 седмица. Захранена е на 6 м. - нямаше колики след захранването. Като цяло захранването протече много леко и гладко.

# 3
  • Мнения: 992
аз съм захранила на 4 месеца с плодово пюре и колики сме нямали, а в началото имаше 3 - 4 седмици слаби колики

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Михаил е захранен на два месеца с лъжичка/най- много три/ ябълков сок и се оказахме във водовъртежа на колики до шестия месец, АБКМ и Фризопеп до едно време.
Второто и трето/дай Боже/ ще са на кърма или адаптирано до шест навършени и тогава ще захранвам, защото захранването ми разказа играта на мен ooooh!. Синът ми се оказа с алергия към ябълка/най-силна и доста често срещана междувпрочем/ и от там сума ти и други алергични реакции. Освен че се изриваше безумно, до началото на седми месец той просто живееше върху корема ми, защото неговият го болеше. Не искам да си спомням дори Naughty!
Никакво ранно захранване повече, никакво!

п.с. забравих да уточня, че захранването беше прекратено и захраних реално на пет и половина месеца...

# 5
  • Мнения: 1 448
Занранване на 5м и нещо, колики - почти никакви  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво беше на кърма до 8,5м. Слава Богу-не разбрах какво е това колики.  Hug
На 2,5м. започнах да му давам сок от моркови. Нямаше никакви неблагоприятни реакции, и колики не се появиха.

# 7
  • Мнения: 6 390
На кърма беше беба до 4тия месец, със зверски колики - според мен  Grinning до 40.тия ден някъде, захраних след 5ти. месец - никакви проблеми с нищо, яде като ламя понякога Wink Grinning

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имаше една много стара тема за коликите при деца на АМ и тези които са кърмени до късно, без да се захранват.Статистиката показваше, че няма връзка м/у двете.Ако някой може да намери темата ще е супер, май беше в "кърменето".
 Според мен коликите са до организъм, но наистина соковете много ги активират.

# 9
  • Мнения: 46 437
Не, никога не е имала колики, захраних на 4 месеца. Сокове съм давала 2-3 пъти до сега.

# 10
  • Мнения: 271
с колики не сме имали никакви проблеми.кърмила съм много кратко време.сокче дадох още на един месец по съвет на педито,тъй като нямах инфо до какво може да доведе това.мое мнение е,че всяко дете е различно,независимо кога е захранено

# 11
  • Мнения: 1 259
Имаше страшни колики до 3-ия м. От първата седмица е на АМ.По съвет на педито дадох сок след 1-ия м.Резулата беше засилване на коликите + повръщане (кой да чете тогава),веднага го спрях.След 4 навършени месеца започнах да захранвам с плодово пюре... и т. н. по схемата.Проблеми не е имало Peace

# 12
  • Мнения: 694
Каката я захраних на 40д. със сок и после плодови пюрета. Колики не е имала. На пръсти се броят дните в които се е свивала от колики.
Сега бебо е изцяло на АМ, веднъж съм му дала две лъжички сок от диня и това беше. Мисля да изчакам със захранването. А колики няма, просто е толкова спокойно бебе, че чак не мога да повярвам.

# 13
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Захраних Руми рано, поради липса на друг източник на инфо, освен педито. Сок-на 1 мес. Коликите започнахаоколо 10-ия ден и продължиха до 3-ия мес. Не мога да преценя дали са от ранното захранване, но със сигурност си докарахме злоядство Confused. Кой да ми каже, че детето ми не е готово за дадена храна Hug. Педито казваше-Захранвай с пюре.... и аз тъпча ли тъпча детето, а то плюе и реве Cry......Сега, като дойде време за хранене и става страшно....

# 14
  • Мнения: 962
Мони е захранен на 1 м. със сок.Нямаме разлика от преди и сега.А колики имаше само 1 месец.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт