Поведение на плажа?

  • 2 279
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Как се държат децата на две години /и около тази възраст/ на плажа? Пада ли голямо гонене по чуждите хавлии или не смеят много да вихрят? А също и за морето - как го приемат, страх ли ги е? Започнах да се замислям заради предстоящата ни почивка с Калина на морето и психическата ми нагласа - ще се почива ли или купонът продължава...  bambamsmile3503

# 1
  • София
  • Мнения: 6 550
При нас - интерес към чуждите хавлии никакъв, но ако са се нагъчкали много на първа линия отива по някой друг песъчлив  крак отгоре, ама откъде да минат децата.
Интерес към пясъка и плажните принадлежности - умерен.
Интерес към морето - огромен (не можем да ги извадим). Друго основно занимание - да носят вода с кофи и да се опитват да пренесат морето под чадъра - много полезно занимание, отнемащо доста физическа сила (тяхна  Mr. Green) и ако щете ми вярвайте, ама май на плажа и на басейна ни беше най-лесно да ги озаптим.  Rolling Eyes

# 2
Зависи от детето и родителите.може да се оплаши от водата.трябва внимателно като начало.изберете немного нселяван плаж.и близо до водата са разполагайте.

# 3
  • Мнения: 1 645
При нас беше така;
 - Първо не можех да го изкарам от водата,през цялото време киснеше там.Добре че беше много плитко........
 - При други хавлии не е ходил,но той и при нашата не идваше
 - Много обичаше да "досажда" на някоя кака или батко,(или изобщо на някое дете) които си правят замък точно на ивицата(или копаят дупка),и ги караше да му носят кофи със вода а той ги изсипваше,или им взимаше кофите и лопатите(при условие че той имаше изобилие от такива пособия)
 - Голям проблем имахме с топките,където видеше топка отиваше и я искаше.
Но не всеки даваше.И тогава започваха виковете и тръшканията.
Неговите си топки изобщо не ги поглеждаше,искаше чуждите............
Винаги се настанявахме в най - предна линия.......

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
При нас беше така;
 - Първо не можех да го изкарам от водата,през цялото време киснеше там.Добре че беше много плитко........
 - При други хавлии не е ходил,но той и при нашата не идваше
 - Много обичаше да "досажда" на някоя кака или батко,(или изобщо на някое дете) които си правят замък точно на ивицата(или копаят дупка),и ги караше да му носят кофи със вода а той ги изсипваше,или им взимаше кофите и лопатите(при условие че той имаше изобилие от такива пособия)
 - Голям проблем имахме с топките,където видеше топка отиваше и я искаше.
Но не всеки даваше.И тогава започваха виковете и тръшканията.
Неговите си топки изобщо не ги поглеждаше,искаше чуждите............
Винаги се настанявахме в най - предна линия.......

Мисля, че картинката при нас ще е нещо подобно... Wink

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс е на две годинки. Юни ходихме. Държа се нормално. В началото само на пясъка стоеше, беше я страх от водата. Само аз й пълнех кофичките с вода и й ги носех и се занимаше така. Накрая все, че се отпусна и влизаше в морето и басейна с пояса.
Не се оплаквам, слушаше ни.

# 6
  • Мнения: 255
Скъпа, при нас нещата стоят така: започваме с обиколка на целия плаж ,после редуване на пръскане с пясък и закачане с всеки ,който мине около него, а на всичкото отгоре не се и заиграва поне за малко на едно място... GrinningНо ние сме свикнали - правим всичко за него baby_neutral

# 7
  • Мнения: 7 106
При нас беше така;
 - Първо не можех да го изкарам от водата,през цялото време киснеше там.Добре че беше много плитко........
 - При други хавлии не е ходил,но той и при нашата не идваше
 - Много обичаше да "досажда" на някоя кака или батко,(или изобщо на някое дете) които си правят замък точно на ивицата(или копаят дупка),и ги караше да му носят кофи със вода а той ги изсипваше,или им взимаше кофите и лопатите(при условие че той имаше изобилие от такива пособия)
 - Голям проблем имахме с топките,където видеше топка отиваше и я искаше.
Но не всеки даваше.И тогава започваха виковете и тръшканията.
Неговите си топки изобщо не ги поглеждаше,искаше чуждите............
Винаги се настанявахме в най - предна линия.......

Нямам какво да добавя, все едно е описала моята дъщеря на плажа  Laughing Laughing hahaha.

# 8
  • Мнения: 2 531
Всяко дете е различно. Моя син по принцип е адски палав и не се спира на едно място, но до миналата година го беше страх изобщо да влиза във водата , а на пясъка не му беше особенно приятно да обикаля и за наша изненада беше много кротък. Е вече порасна и сега не мога да го задържа на 1 място!

# 9
  • у нас
  • Мнения: 5 710
ние днес ходихме на плаж за първи път newsm44. Бебо беше заспал и се събуди там и не му направи кой знае какво впечатление къде е. Играеше си само на хавлията, не искаше да ходи по пясъка newsm30, навярно го е страх още. До водата  не стигнахме newsm32

# 10
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
При нас картинката беше следната:
- може само една хавлия да има на плажа, той ще направи всичко да мине по нея Mr. Green
- във водата влизаше без страх и му доставяше най-голямо удоволствие да го залее някоя вълна Confused
- не взимаше чужди играчки
- много обичаше да зарива чехлите /и нашите и чуждите/ с пясък
- много се заиграваше като реди мидички по моите или неговите крака

# 11
  • Мнения: 2 596
И мен тази треска ме тресе, как ще се държим тази година на плажа след 1 седмица. Миналата година беше голям ужас, че не можехме да го изкараме от неговия басейн, в морето не искаше да влиза, беше го страх и по пясъка не искаше да ходи, че го беше гнус. Но тази година не знам ще е  newsm78

# 12
  • Мнения: 421
1.Известен страх от морето, по точно влизане надълбоко, но кеф да бяга от вълните...
2.Интерес към по-големите деца и техните игри...и повече пречкане.
3.Снимки с почти всички анимац.герои, които се подвизават по плажа...
4. По 2 царевици на ден от продаващите зевзеци.... и мазане със защитен крем нон стоп...
5.Впечатлена от лодките, парашутите, планерите и джетовете...
6. Мама и тати се редуваха да правят кофички и замъци....
7.Бързо се изморява и повечко спи...
8.Опит с кръчмите-вече сме на 6.....
И още много други нещица...Върнахме се вчера...от Обзор...  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Това, което мога да кажа като опит е от миналата година (тази година още не сме се разписали). Беше ми изключително спокойно на плажа. Не ме ангажираха със себе си (освен, когато са жадни, гладни или им се чишка) - през цялото време бяха като две щраусчета. Правеха големи дупки в пясъка. Толкова големи, че се виждаха само дупетата им, защото главата и ръцете продължаваха да ровят на дълбоко. Когато станеше достатъчно голяма дупката почваха да пренасят кофите с вода, за да си направели басейнче. Нямам никакви забележки към хайванчетата. Дано и тази година да са толкова послушни.

Общи условия

Активация на акаунт