Черноморец или Равда

  • 2 827
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
кажете къде, че  у дома сме на два лагера
аз съм за Равда, съпругът ми предпочита Черноморец
четох, че плажа  в черноморец   не е от най-хубавите
хотелът в черноморец е общо за 2+2 на ден с включена закуска, обяд и вечеря 70лв. за апартамент
аз намерих в равда апартамент за 30лв. на вечер, в хотел препоръчан от майки от форума, но проблемът за татко то ни е  храната
в момента се опитвам да го убедя, че не отиваме на угояване , а на почивка и че ще си хапваме където сварим и каквото решим на момента, но дано успея

# 1
  • Мнения: 9 900
аз не харесвам Черноморец, защото плажът е мноого малък/но пък с кола можете да ходите до Градина/ и е тъпкано с хора - не само на плажа, изобщо селото. Ходят предимно семейства с малки деца. Иначе е спокойно, ако отседнете в по-крайни хотели или къщи, има къде да се хапва вкусно и нескъпо.
За Равда обаче още нямам впечатления от тази година.

# 2
  • Мнения: 3 861
За Черноморец не мога да кажа нищо актуално, но вчера се прибрахме от Ахелой и  ходехме до Равда на плаж на Олимпийски Надежди. Единият Равденски плаж не ми хареса, много висок бряг и към 18.00 часа слънце на плажа вече няма, сянката покрива целия плаж. На Олимпийски надежди е хубав плажа, но свободната зона е мръсна, то и тази с чадърите е така, много неподдържана история. То май по голяма част от Черноморието ни е така. Има бебешки плаж, наричам го така защото то е нещо като заливче закътано с един голям ръждясал пробит кораб. Много плитко е, на 10 метра от брега тие до колене, няма никакво вълнение, водата е бистра и топла и дребосъците се шляпуркат без де се притесняваш от вълни, дълбоко и т.н. Има и "атракции" за децата. Плуват много рибки, малки и големи, на цели групички до самия бряг и Калоян постоянно ги преследваше. Като изключим мръсотията и мърльовците, които ядат, пият и стават и заминават и си оставят мизериите на пясъка, както и множеството фасове заровени в пясъка доволна съм от почивката. За цени в Равда не мога да кажа защото така и не седнахме да вечеряме нито веднъж там, но мога да кажа колко струва 10 л. мин. вода  Девин Twisted Evil 4лв. Банкя, същата разфасовка е 2.30. Студена вода на плажа 1.5л. е 1.50лв. Но иначе цените  в заведенията ми се струваха нормални като в София . Ние лично се хранехме в рестораннта на хотела в Ахелой където бяхме и мога да кажа, че за 10-15 лв се наяждахме като прасета тримата с Калоян с пиенето, с всичко. Ами това се сещам за сега. И да не пропусна да кажа за лудницата в Равда...много народ, много нещо

# 3
  • Мнения: 176
Да си кажа и аз. В началото на месеца бяхме в Равда за 2 дни, наистина много хора, голяма лудница, но на плаж там не сме ходили, бяхме на Слънчев бряг. Там плажа беше щогоде чист но поне водата беше кристална. Хранехме се в Равда, но малкия получи като в бонус онзи ужасен вирус с повръщането и разстройството.
Вчера се върнахме от Черноморец, там плажа наистина беше досттта малък и водата не беше от най чистите, но е много плитко и за деца наистина е супер. Заведения наистина колкото душа ти иска. Има едно на центъра с едни закачени риби на входа(забравих как се казваше), в което предлагат готвена храна (която е чудесна) на сносни цени.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 370
Tинтири-минтири!
Ти да не си рекламен агент на Хахтопол?
Аз лично не съм за Равда, а Черноморец не го познавам и не мога да дам мнение.

# 6
  • Мнения: 5 140
Лили дай на лични повече инфо за Ахелой, плийз.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
ето тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104648.0
има писани коментари от мами за Черноморец;
моят също е тук

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На Черноморец не съм ходила. Но сега юни бяхме на почивка в Поморие и ходихме и до Равда. Центъра не е голям, вечеряхме в една готина кръчма на супер цени, а на мен лично плажа много ми хареса- платения. Пясъка беше ситен и общо взето чист.

# 9
  • Мнения: 9 900
е, вече имам бегли впечатления и от Равда - почти същото е като в черноморец, само плажът е по-добър/и то северният плаж, при кораба/.
А хотелите по пътя към Несебър са просто чудни.

# 10
На Черноморец не съм ходила, но тази седмица се върнах от 10 дневна почивка на Равда. Повечето са похвалили северният плаж при кораба и аз съм съгласна с тях.  Цените в заведенията са нормални. Посетихме много заведения и само 2 ми харесаха - Чучура и чевермето. Там е и винаги пълно, но на обяд имат винаги готвено на цена около 2лв. и винаги е вкусно. Всеки ден менюто е различно - мусака, кебап, пълнени чушки и т.н. Пълно разочарование от пицарията-сухи пици, за сач се чака час и половин,  някаква кръчма Хъшове- тоалетната е отврат, водих малката до хотела, бистро Мери-картофено кюфте на 3-4 дни, ориз като за налагане на болен крак.

# 11
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Определено в Равда има какво да видите. Може пеша да отидете до Несебър, то вече Равда -Несебър са свързани. Ще се насладите на хотели и хотели.............. Може и до Слънчев бряг да отскочите. А Черноморец си е едно селце. Един център и нищо

# 12
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Аз на Черноморец също не съм ходила,но едно от безспорните предимства на Равда е чудесното"географско положение".Самото село не е голямо и чак толкова интересно,но бързо се стига до Несебър-имаше едни хубави влакчета до там,не знам дали ги има още.Кеф ти тарапаната в Слънчев бряг или разходка до Поморие.А в същото време в Равда има прилични хотелчета на прилични цени и места за хапване където няма да те заболи корем после от сметката.Има по главната улица няколко дървени капанчета на самообслужване с добър избор от подходящи храни за по-малки деца.А пък този род заведения са подходящи ,когато малките нямат търпение да чакат сервитьори и сметки и особено за обяд.Като прибавим и новия аквапарк или там каквото е-мисля,че определено съм за Равда.
Приятна почивка,където и да изберете!!! Peace

# 13
Аз не харесвам и двете места, но ако някъде има гаден плаж, това е на Равда. Ако си в Черноморец, можеш да отидеш на плаж на Градина или Златната рибка. Черноморец според мен е по - добре!

# 14
  • Мнения: 105
Определено съм за Равда.Ходихме две поредни години на Черноморец, морето беше покрито с мазут.  Влизаш във водата и ако си стъпил на някой камък си черен поне два дена

Общи условия

Активация на акаунт