Отново за кашлицата

  • 455
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
Днес трябваше вече четвърти ден да сме в Еленския балкан. За съжаление точно нощта преди да тръгнем Лили вдигна температура (37,8) и отложихме почивката. Не в това, разбира се, е проблема. Няколко дни преди температурата тя започна да кашля, първо сухо, после включихме Хюмекскоф и Ериус (след преглед от лекар), пуснахме и гърлен секрет (по мое настояване, защото преди време бяха й открили носителство на пневмококи), кашлицата й стана влажна, а гърления секрет показа отново пневмококи. Включихме АБ, който според антибиограмата ги повлиява, кашлицата, обаче не намаляваше (не се и усилваше) и така до сряда вечерта, когато вдигна и температура. На другия ден пуснахме кръвна картина и урина, както и рентгенова снимка. На снимката рентгенологът беше написал “съмнение за бронхопневмония”, изследванията й пък са много добри (утайка 5, левкоцити 8 ). Педиатъра каза, че на снимката се вижда нещо, но все още не е пневмония и освен АБ, който тя вече пиеше и сиропа за отхрачване, включи инхалации с Вентолин и каза, че понеделник пак ще пуснем изследвания, но най-вероятно нещата ще се стопират и че се касае за вирусна инфекция. Лили вдига температура (до 38 ) в четвъртък и в петък само веднъж – вечерта (37,5), повече не е вдигала, но мен ме притеснява кашлицата й – все още кашля често. Независимо, че утре ще я прегледат отново ми се иска да разбера има ли и други минали по този път и колко време след това е спряла кашлицата. И как мислите, дали, ако нещата наистина вървят към подобрение ще може да тръгнем другата седмица към Елена, възможно ли е чистия въздух да засили кашлицата й?
Забравих да пиша, че освен нашата лекарка, я прегледа още един педиатър, който изцяло потвърди лечението на този етап.

# 1
  • Мнения: 1 116
Тез май не могат да се разберат - има ли очевидно нещо или няма.   #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт