Много Ви моля помогнете ми при избора на адаптирано мляко!

  • 5 963
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Моля ви помогнете ми при избора на адаптирано мляко! Вече съм се видяла в чудо от тези млека.
За мое най-голямо нещастие почти от началото нямам кърма и се наложи да започнем с адаптирано мляко.Деси днес наваршва 4 месеца.
От начало започнах по прерпоръка на Джи Пи с Фризолак.И мъката с акането започна-запек.Започнах да давам Фризовом-но той се оказа с много едри частици и трябваше да използваме "биба"не за вЪзрастта ни и се давехме.Сприахме го и него.Междувременно ни започнаха колики и "много зелено ако".Джи Пи ми предложи да опитам с Нутрилон - но нямаше и с него резултат.Неможах да издържа и отидах на известна педиатърка да се консултирам за избора на мляко, понеже чета по списанията ,че съществуват млека за всякакви проблеми.Тя ми препоръча някъкво ново Селия Девелоп.Започнах с него резултата беше поразителен.Коликите намаляха значително , акахме по 2 пъти на ден и то "жълтичко". Но, след 2 седмично ползване / в този период точно започнах захранване с плодово пюре/ на Деси започнаха да и се появяват червени петанца на вратлето , под мишничките, зад коленцата и в памперса и друг вид пъпки по лицето /като изприщено/.Направо ужас!Ходих при различни кожни лекари и всички са категорични, че не е от храна, но и не казват от какво е.Изписаха ми разни кремчета но без резултат 2 седмици.Един ден майка ми се обажда,че видяла някаква поз ната и тяхното дете го хранили с Девелоп и получило алергия и било в болницата.Много се притесних.Веднага започнах пак с Фризолак и след използването на 1 кутия се почувства леко подобрение с червените петанца.Но, пак започна мъката като че ли се възвърнаха коликите, Деси е неспокойна, плачи когато се храни,ака "много зелено".
Моля Ви споделете какви храни давате на Вашите слънчица и имате ли проблеми с тях.
Явно Деси е алергична към някой съставки на Девелоп.
Сърцето ми се къса когато трябва да я храня,направо ми се плачи.
Извинете,че стана доста дълго.

# 1
  • Мнения: 455
Деси, опитай да и дадеш на НАН, има хипоалергично мляко. Аз съм давала Милумил, то също е сладичко на вкус като НАНа. Дано се оправи бебка Деси скоро.  Close-mas:

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз използвам за Виктор само Фризолак от втория месец - тогавам ми спря кърмата. В началото бях притеснена точно от зелено ако и запек. Но ми обясниха, че при изкуствено хранените бебета  и двете са неизбежни. Давах му течности     (втория до четвъртия месец пиеше доста вода и чайче Блевит Л) и акаше сравнително добре. Препускаше максимум един ден. Това се оправи когато го захраних с плодово пюре, а сега си хапва каши, зеленчукови и плодови пюрета и всичко е наред. Но при всяко малко човече е различно.

# 3
  • Мнения: 1 404
ами аз много съм се интересувала още като бременна и мисля,че млеката на Милупа са най-добри-Аптамил или Милупил(то е за по-злояди бебчовци).Стискам палци бебчо да се оправи бързо!

# 4
  • Мнения: 3 663
Ние и даваме Оmneo1 (но има и Omeno 2 и т.н.). Засега съм много доволна - не се запича (пу пу, да не я урочасам), има колики, но едва ли млякото е виновно... пък и не се знае, ако беше друго мляко дали нямаше да са повече ..На кутията пише "хипоалергенно мляко с пребиотици за добро храносмилане". АКо искаш опитай.
Стискаме палци Simple Smile  fingerscrossed

# 5
  • Мнения: 278
Цитат на: Bili
ами аз много съм се интересувала още като бременна и мисля,че млеката на Милупа са най-добри-Аптамил или Милумил(то е за по-злояди бебчовци).Стискам палци бебчо да се оправи бързо!


 Опитай Милумил, много е добро, и аз като теб минах през големи мъки докато уцеля млякото Sad , но от 3 месеца нямам проблеми с ядене, акане и т.н. Laughing  По-скъпичко е, но си струва!

# 6
  • Мнения: 18 542
Щом имаш съмнение за някаква алергия най-добре вземи някакво ХА /хипоалергенно/ мляко. Майките са доволни от обикновения Аптамил, а има и Аптамил ХА.

# 7
  • Мнения: 2 258
Ние сме на NAN H.A и всичко е наред...

# 8
  • Мнения: 3 927
смених 4 млека на бебка. не съм установила някакви сериозни разлики при ползването им, освен в първите 2-3 дни от смяната, когато малко се променяше изхождането.....
така че си останах на Нутрилон и до сега, вече сме на 9 месеца....

защо не спреш за няколко дни плодовото пюре и не останеш само на мляко да видиш дали пъпчиците няма да изчезнат??? и ако пак ги има да пробваш хипоалергенно мляко.......

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: T o n i
Ние и даваме Оmneo1 (но има и Omeno 2 и т.н.). Засега съм много доволна - не се запича (пу пу, да не я урочасам), има колики, но едва ли млякото е виновно... пък и не се знае, ако беше друго мляко дали нямаше да са повече ..На кутията пише "хипоалергенно мляко с пребиотици за добро храносмилане". АКо искаш опитай.
Стискаме палци Simple Smile  fingerscrossed


И аз съм с двете ръце за Омнео, сега сме вече на Омнео 2-пак много добро, детето си ака по 3-4 пъти, като малък почти нямаше колики, изобщо доста добра храна, имам братовчедка, която живее в Холандия и тя горещо ми я препоръча като и казах че педиатъра ни я предложи.Там това се води една от най-добрите.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Аптамил (стандартно) или Милумил (ако бавно наддава и е капризно бебе). И двете регулират стомахчето много добре и детето се изхожда редовно и няма проблеми с колики, запек и глупости.
В Била са по-евтини, отколкото по аптеките и детските магазини - 16 лв. за 900г кутия.

# 11
  • Мнения: X
Аз съм супер доволна от Frisovom. Намали киоликите и ака по 1-2 пъти на ден, наддава добре. Давам го с биберон с по-голяма дупчица, но същия размер. Пробвай да си потърсиш просто с по-широка дупка, не по-голям размер. Знай само, че честата смяна е много вредна за коремчето и е необходимо няколко дни да минат, за да даде ефект новото мляко.

# 12
  • Мнения: 597
Гласувам с две ръце за Милумил.Моят син започна да яде такова мляко още от втората седмица,защото аз нямах кърма и продължи да го пие до навършването на 1 година,като минахме през Милумил 1, 2, 3 и не съм имала никакви проблеми.Това е едно от най-добрите млека в България.

# 13
  • Мнения: 463
Започвай с Аптамил смело. Назад има често подобни теми, прочети и се успокой.Успех

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз давам МИЛУМИЛ от 5месечна вьзраст, дотогава беше на кьрма. Никога не сме имали проблеми с акане колики и т.н. Според мен продуктите на МИЛУПА са много добри. Алекс с удоволствие си хапва и кашички пак на МИЛУПА. Опитайте! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт