кортикостероиди!!!

  • 3 039
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравайте, мами!
Тревожи ме нещо, което искам да споделя.
Бебчо се обрина, доктора ми изписа адвантан, като каза да го мажа докато мине, но не повече от 3 седмици. Така и направих. После прочетох колко са вредни кортикостероидите. Въпроса ми е как може да са повлияли на моето детенце? Мазах я около нослето и под очите. Много се тревожа, не знам дали не съм й навредила!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 444
Това е възможно най-безвредното мазило от този род. Казвам го смело и без притеснения. Малкото ми момиченце се роди с алергии и ендрогенна екзема и т.н. Само адвантана и помага при периодите, когато е с адски обриви. Той не е кортикостероид или поне е изключително пречистен и не се отлага в надбъбречната жлеза, както е при кортикостероидните препарати.
Кпокойно мажи, когато обрива изчезне и лицето е чисто спирай и купи Линола фет-Н. Мажи сутрин и вечер с него, то не е лекарствен препарат, кремче, мазно и поддържащо кожата, предпазва от изсушаване и обриване.
Много съм препатила с малката и съм ползвала адвантана/унгвента/ с месеци.Спокойно  bouquet

# 2
  • Мнения: 7
marypoppins, благодаря ти от сърце за информацията, наистина ме успокои

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз бихте посъветвала да спреш да го мажеш! Кортикостероида се препоръчва да се маже не повече от 5 дена, колкото и пречистен да е!

# 4
  • във фурната
  • Мнения: 596
Щом са го изписали,значи има някакъв резон.Предполагам,че за няколко дни проблемът ще отшуми.Но внимавай да не го спреш рязко-ако мажеш 2 пъти на ден,почваш по 1 път,като втория път мажеш с нещо мазно-Напр.линола фет /както са ти казали/,след1-2-дни,почваш през ден,после през два,докато го спреш напълно,иначе при рязко спиране може да се получи рецидив.Около очите мажи много предпазливо и с мн.малко количество от крема,т.к.там кожата е по -тънка и проникването през нея е по-голямо.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 444
Радвам се, че съм била полезна. Напълно те разбирам, защото с моето алергично мишле минах през истински ад като беше малка.Сега е по-различно, вече овладях нещата, имам опит и си зная по кое време на годината как реагира и с какво да спася положението.Тогава ме спаси адвантана и линолата.М*у другото, адвантана се маже САмО 1 път дневно, най-добре вечер след къпане.Проверих и наистина не е кортикостероид.

Освен това се консултирай с алерголог, защото при такива проблеми се дава и вътрешно лечение задължително. За мен най-пречистеното и добро антиалергично лекарство е Зиртек-10лв., има и български аналог, който е много по-евтин а не е по-лош, Зодак се казва и е 3,60лв., но питай педиатър дали има нужда и за дозировките.  bouquet
Успех!!! Най-добре не приемай на 100% диетите от лекарите, ако ви предпишат такива.Ти наблюдавай и с времето ще установиш сама от какво се влияе добре и от какво зле детето и ще овладееш сама ситуацията. Grinning

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 926
Когато Нати беше на 3.5 месеца и излезе обрив по лицето. Дерматолога ни предписа Адвантан - мазах я два дни , мина и и спрях ,после пак се появи , мазах 7 и спрях. Сега от време на време пак има пъпки, но най-мого ме притеснява, че кожата и е като прозрачна и се виждат капилярчета. Педито каза, че е нормално , но аз пак се притеснявам дали не е от мазането с Адвантана ooooh!
Мерипопин, вие имали ли сте такива проблеми newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 444
Не, определено мисля, че не е от адвантана. Не се притеснявай, може от жегите да е, от замърсяване *нали се пипат с мръсни ръчички децата* а и въздух мръсен...............

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 926
оффф дано си права Praynig , 4е само се шашкам ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 444
Да предупредя всички майки с подобни проблеми- много внимавайте какво ви предписват докторите, има страшни некадърници, които изобщо не са наясно с тази тънка материя Търсете винаги тесен специалист, тъй като при бебоците е много по-различно от по-големите и може адски поразии да направи някой като изпише например цинково кремче Изобщо не препоръчвам цинковите кремове-страшно изсушават кожата, а колкото и странно да звучи, най-често бебешките обриви са на основа сухотата на кожата
Обиколила съм на времето какви ли не доценти и професори и кой от кой по-некадърен и без никакво отношение В МА има една кожна д-р Снежина Василева-много е добра и опитна, но често пътува в чужбина, консултира частни клиники във Франция и някъде другаде+
Станах досадна, но като зная какъв ужас ми е било докато попадна на свестен кожен и локализирам проблема #Crazy

# 10
  • Мнения: 1 116
 desy2005  на колко сте години и за какво мажете ?!

# 11
  • Мнения: 143
Здравейте, мами!

Според мен кортикостероидите трябва да се прилагат много внимателно, тъй като съществува риск  при продължително ползване ,да предизвикат други сериозни заболявания. Според някой лекари, съществува връзка между продължителното използване на коротикостероиди и някои очни заболявания.

# 12
  • Мнения: 326
Какво да ти кажа? Спри кортикостероидите и се обърни към класически хомеопат. Кортикостероидите са изключително вредни. Аз на мое дете не бих мазала в никакъв случай. Казвам ти го от позицията на препатила - бях астматичка и за мен единственото лекарство беше Дексаметазона (това е кортикостероид). Тогава съпругът ми (лекар) беше най-върлия противник на хомеопатията, плюеше и ругаеше само като се спомене за нея (както Хитко го прави сега Wink ), а сестра му е лекар-хомеопат и често се бистреше темата в къщи. Той ми поставяше инжекциите и страдаше заедно с мен. Каза ми, че като стана на 40 години ще съм ходеща развалина с тази терапия, но медицината друго не е измислила. И тогава се оставих в ръцете на сестра му, за да ме лекува. Нататък няма смисъл да ти разказвам. Сега (8 години по-късно) съпругът ми също е хомеопат Simple Smile В къщи не влизат антибиотици, няма кортикостероиди, децата боледуват рядко и бързо се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт