3 месеца на ясла.....стигат.....

  • 3 780
  • 99
  •   1
Отговори

Анкета

За и против детската ясла

Опции:

  • Мнения: 6 039
анкета

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 02:02 от Malenna

# 1
  • Мнения: 318
Аз гласувах ЗА, на база личен опит. Моето дете ходи на ясла от 1 година, беше на 1,7 години, когато тръгна. Признавам, че не беше винаги лесно. Особено като става дума за болести, имаше доста дълъг адаптационен период, в който тя боледува, дори я спряхме за месец и половина зимата да поукрепне. Но предимствата са неоспорими за мен, научи много неща, стана самостоятелна, обожава учителките си, въпреки, че смени 7 за една година и най-важното ходи с голямо удоволствие, което за мен е най-показателно, че се чувства добре там.

Маленна, какво става с твоята принцеса, да не би нещо да не е потръгнало както трябва в яслата? Спомням си, че ти в началото беше много доволна от яслата и беше за даване на детето на ясла?! Дано всичко да е наред и тя да се чувства добре! Hug

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
'За' от опит, но с уговорката, че тръгването става след 2 - 2,5 години (в идеалния вариант - второто). Или, ако ситуацията позволява, да ходи (пак след 2г) на половин ден, без преспиване на обяд.
Мая имаше ужасен адаптационен период, много трудно беше, мислех да я спирам, да сменям яслата... към това като се добави драмата с шамара (някои помнят темата), ме разбирате. После имаше период с болести (зима/пролет), също тежко - при над 20 деца в групата някое постоянно е болно, а покрай него и другите прихващат.
Като изключим това - яслата е хубаво нещо. Научава нови неща, забавлява се, ходи с желание, има нови приятелства...
Но - ако имах възможност, бих я пуснала по-късно (тръгна на 1г 11м, като първите 4 седмици само до обяд).

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
ЗА от личен опит, но с 3 уговорки
1. моите не боледуват ( чукам на дърво  Praynig Praynig Praynig)
2. имаха сравнително лесна адаптация
3. с детегледачката ни беше по-добре  Grinning
Бих ги спряла, ако се тормозят психически и/или физически т.е. плачат и/или боледуват, аз като малка съм имала и двете опции  Confused.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
bibi, това хубаво, но за болестите имай едно на ум. Пуснах Мая юни месец, не боледуваше чаааак до септември-октомври, когато за завърнаха всички деца - дотогава бяха все в намален състав - лято, отпуски, по баби... И както не боледуваше, започна Confused

# 5
  • Мнения: 356
Ако имаше опция " колебая се " щях да отговоря с нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
bibi, това хубаво, но за болестите имай едно на ум. Пуснах Мая юни месец, не боледуваше чаааак до септември-октомври, когато за завърнаха всички деца - дотогава бяха все в намален състав - лято, отпуски, по баби... И както не боледуваше, започна Confused
оооо да така е , моите ходят от април и ей сега преди седмица довлякоха стомашно - чревния вирус та се натръшкахме всички Sick Sick Sick, може би по-коректно е да папиша  не боледуват често

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА от личен опит!
С уговорката да се пусне детето на ясла на 1г. и 5-6-7-8м. Тогава адаптацията е най-лесна и лека и бърза. после разбират повечко и иде големият рев  Confused

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Съвсем принципно съм "ЗА", но много зависи от детето. Аз съм пробвала и двамата на ясли. Е, дъщеря ми така и не успя да тръгне. Оставих си я до 3 годишна вкъщи. Малкият пък тръгна още на 11 месеца. Беше проблемно бебе, но си тръгна и се чувстваше чудесно. Бях много доволна. Та много зависи. Дъщеря ми не можа да преболедува. Мъчихме я няколко месеца, докато не стигна с много тежко заболяване до болнично лечение. Не знам заради яслата ли /лекарите не бяха на това мнение/ или просто се получи съвапдение, но аз така и не пожелах да я пусна повече. А и ме беше страх да не ми носи болести вкъщи на бебето, а с две болни бебета направо не исках да се мисля.

Иначе, от яслите съм доволна. Децата се адаптираха нормално, там ги гледаха добре, развиваше се Крисо чудесно. Нямам забележки. Само бих го пуснала по-късно. Примерно около годинка и половина. Та аз гласувах със "ЗА от личен опит".

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против от опит. Но пък съм за детската градина.
Имахме няколко неуспешни опита с голямото ми дете. Не зная на какво се дължеше, но така и не можа да се адаптира детето. С детската градина нямахме проблеми, свикна много бързо и ходеше с желание.
Мнението ми е , че децата поне до 3г имат нужда само от семейство и домашен уют. Ако ми е възможно и малката ще си гледам до 3годишна възраст.

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Против ранното пускане на дете на детска ясла (преди 1.8-2 години), нямам опит.

# 11
  • Мнения: 4 371
За, но нямам опит все още. Септември пак ще си говорим. Дано все още съм "За" Praynig
Много ме притеснява това боледуване...

# 12
  • Мнения: 202
ЗА от личен опит
Баткото и каката съм ги пуснаала на 1 одина и девет месеца и двамата.Проблеми с адаптацията не е имало.За седмица две махнахме и памперса там.Болестите бяха  при баткото/ринофарингити само/ и то първите 2-3 месеца,а каката почти не ми е боледувала,когато тръгна.бебка също смятам да я пусна на същата възраст,но засгеа ще си се гледам има още година дотогава.

# 13
  • Мнения: 1 237
Против,нямам личен опит.Най-много ме притесняват болестите.Смятам да я дам направо на градина (знам,че и там ще боледува).

# 14
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
ЗА от личен опит!
С уговорката да се пусне детето на ясла на 1г. и 5-6-7-8м. Тогава адаптацията е най-лесна и лека и бърза. после разбират повечко и иде големият рев  Confused


Напълно съгласна! Peace

Дени тръгна на 1,6г.- Лесна и бърза адаптация; за година и половина веднъж е пила антибиотик, иначе си имаше дежурните сополки  Wink.

 Много съм доволна и второто пак по това време ще я пусна на ясла!

Общи условия

Активация на акаунт