Изтръпнали пръсти на ръцете

  • 10 915
  • 22
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Ох да ви се оплача и аз  Confused
От 1-2 седмици все са ми изтръпнали пръстите на ръцете.. ужас е някакъв.
Особено като спя, даже нощем се будя. Усещането е много неприятно едно боцкане по ръцете все едно няма достъп на кръв (като си притиснете ръката или крака нали знаете как ви изтръпва после) отделно и че са ми малко подути пръстите и краката, но нямам албумин. На някоя от вас да е ставало това с ръцете? Почнах да се плаша вече защото не минава и постоянно са ми изтръпнали  ooooh!

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 14:58 от Aetera

# 1
  • Мнения: 1 353
Ами и на мен ми изтръпваха по често докато спя и през деня но по рядко-мисля че е нормално а и не ти остава много до края. LaughingКъсмет  bouquet

# 2
  • Мнения: 407
И на мен така ми изтръпват докато спа.И няколко пъти ми се случи да ме събуждат по телефона,а аз немога да го хвана камо ли да го отворя.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
На мен ми изтръпваха само на едната ръка, като родих вече нямах такива оплаквания.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
На мен ми изтръпваха само на едната ръка, като родих вече нямах такива оплаквания.
И на мен предимно едната (дясната) ми изтръпва.
Лявата много по рядко.

# 5
  • Мнения: 200
По време на цялата ми бременност ми изтръпваха крайниците и пръстите. Незнам защо е така. Аз си го обяснявах с килограмите  Grinning, но всъщност изобщо не съм сигурна от какво е. Стискай още малко. Скоро изведнъж ще се оправиш. УСПЕХ!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 047
Ако ти изтръпват докато спиш според мен е от дългото стоене без движение.
Ако и през деня ти изтръпват,обаче е нужно да отидеш на лекар.
Аз имах такъв проблем,(който не е свързан с бременност Stop),като в началото не му обръщах внимание.Като изтръпването продължи отидох на лекар и ми казаха,че имам накостяване на врата,от където някакъв нерв се притиска и оттам идва изтръпването.Пих едни хапчета и сега пак имам изтръпване,но е по-слабо изразено.
Отиди на лекар,да видиш какво ще ти кажат!  bouquet

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз съм по същия начин  newsm53!Само че при мен е на лявата ръка.Много е гадно  Twisted Evil!Питах лекар,но ми каза да не се притеснявам,че се случва и е от бременоста,но защо се получава така и не разбрах.На мен ми изтръпват малия и безимения пръст,а пък сутрин,когато ставам съм като робот  smile3532,докато си раздвижа ръцете и краката съм голям смях,но...... Crossing Arms да не ти пука!Нали  поне знаеш,защо е и тогава всичко се преглъща smile3521!

# 8
  • Мнения: 3 334
Неприятно наистина,но все пак е нормално.След раждането няма да имаш този проблем.Късмет Peace

# 9
  • Мнения: 385
Да се присъединя към отбора на изтръпналите пръсти! Не стига, че не мога да си нося халката, а сега и това неприятно усещане, но ще го изтърпя и него в името на бебо!

# 10
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Да се присъединя към отбора на изтръпналите пръсти! Не стига, че не мога да си нося халката, а сега и това неприятно усещане, но ще го изтърпя и него в името на бебо!


Като се добавят и отеклите крака и картината е супер но поне малко остава. На мен ми изтръпват ту двете ръце, ту само пръстите на дясната.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 174
Да се присъединя към отбора на изтръпналите пръсти! Не стига, че не мога да си нося халката, а сега и това неприятно усещане, но ще го изтърпя и него в името на бебо!

И аз така!!!!! Питах доки, казаха ми да вземам калций, ама без сигурурност че ще помогне
Абе ще устискаме до края, к'во да се прави Joy

# 12
  • Мнения: 416
            И на мен ми изтръпваха, много е неприятно и минава чак след като родиш  Wink. Аз се разтривах по малко и така..

# 13
  • София
  • Мнения: 2 164
Изтръпваха ми, особено дясната (от мишката  Wink). Неправилно оросяване на крайниците. Ще мине.

# 14
  • видин
  • Мнения: 358
здравейте момичета,
и аз преди половин година задавах същите въпроси. още от 5 месец на бременността започна нова изтрйъпване, което в последствие се засили до такава степен,че непрекъснато изпусках нещата, които държах. нищо не ми помогна. нито витамини, нито калций нито масажи- нищо. нощем не можех да спя от болки. гинеколога ми казваше, че ще ми мина на втория ден като родя. оказа се прев , но не съвсем - трябваше да минат повече от 40 дни за да изчезна проблема. наистина минава без последствия, но е много неприятно.
така, че не ви остава друго освен да се успокоите и да чакате бебчетата си.
успех !

Общи условия

Активация на акаунт