киста и бебеправене

  • 1 335
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 270
Не издържам вече и . . . пускам темичка!
Откриха ми киста на единия яйчник, за да избегна операция лекарката ми каза да забременея . . . да ама не става!!! Cry
Около половин година вече правим опити с мъжа ми, но - нищо, отчаяна съм!!!
Дайте съвет! Препоръчайте ми добър лекар в София!!!
Благодаря, предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 769
Има много момичета в подобна или дори идентична ситуация. Аз също бях с киста, която се наложи да ми махнат, и сега правим бебеопити от 7-8 месеца (нямаше време да опити преди да ми оперират кистата, защото растеше бързо).
Бих те посъветвала да си следиш кистата дали расте, тя директно не пречи на бебеправенето. Не е хубаво да я има разбира се, но не значи, че не можеш да забременееш.
Не е притеснявай излишно.. то и моето търпение вече е съвсем малко.. но са минали само месеци.. Трябва да гледаме позитивно на нещата.

# 2
  • Мнения: 2 270
Аз затова искам съвет за добър доктор - да я следи!
Благодаря ти от сърце! Нали знаете, че има дни вкоито просто искаш да чуеш една добра дума!
Желая ти много сбъднати мечти и . . . две чертички!  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 324
Миличка, според мен ти трябва още едно лекарско мнение!Не знам много за кистите, но като ти кажат, да забременееш, това е леко изнервящо.

Сестра ми имаше малка киста, оперираха я преди години и забременя от раз. Сега си има прекрасна племенничка!

Успех!

# 4
  • Мнения: 7 718
Много зависи от това каква е кистата. Ако е ендометриозна - трудно ще забременееш.
Освен това може да не причината за неуспех тази киста.
Имаш ли редовен цикъл? Овулация?
Направете спермограма.

# 5
  • Мнения: 2 270
Много зависи от това каква е кистата. Ако е ендометриозна - трудно ще забременееш.
Освен това може да не причината за неуспех тази киста.
Имаш ли редовен цикъл? Овулация?
Направете спермограма.


За кистата - зная само размерите!
Цикълът ми е като по часовник, имам овулация (правила съм тестове), а спермограма не сме правили - необходимо ли е, в смисъл не е ли още рано?

# 6
  • Мнения: 7 718
Първо трябва да разбереш каква е кистата, защото  ако е ендометриозна, по всяка вероятност това е причината за неуспех.
Функционалната киста не пречи на забременяването.
Първо се прави спермограма /независимо каква е кистата, защото ако той има проблем ще загубите много време/.
Спермограма се прави в клиника по стерилитет.
Ние правихме ТУК.

# 7
  • Мнения: 1 110
Здравей и от мен! Lali е права, първо трябва да се установи вида на кистата. Това няма да стане много лесно. Аз самата имам ендометриозна кеста на ляв яйчник, която пък е причина на десния да се появяват функционални от неспукани фоликули. Първо направи консулт с лекар и задлжително си направи най-малко три ехографски изследвания през месец. Изследването дава най-точни резултати от 1ви до 7ми ден на цикъла (като първи се брои, деня в който си прокървила). Пази снимките, за да може лекарят ти да ги сравни. Така ще се установи дали:
1. кистата расте
2. как се държи като цяло
3. ако специалиста е добър може да предположи дали кистата е или не е ендометриозна.
Няма да ти изнасям лекции как се установява ендометриозната киста, защото не искам да те стряскам пък и при теб явно няма признаци за такава.
Така, че давай смело!
И помни - нито един лекар на света не може да познава тялото ти по-добре от теб самата - слушай го и го следи и няма да имаш проблеми )))
А за лекар - аз съм от Варна, но за София категорично ще ти препоръчам д-р Стаменов.
Успех!

# 8
  • Мнения: 126
Здравей, pretty,
Преди 2 години още,моя лекар също ми откри киста,която каза че ще изчезне с противозачатъчни.Така се случи,че в този период още не правехме опити за бебе и продължих да си пия Марвелона.След година,когато отидох доктора каза,че кистата е станала по-малка и няма проблем да забременея когато искам.Цяла година мина докато направим бебето,и то по-скоро не ставаше заради лоша спермограма,а не заради кистата или заради мен.Трябва първо с това да започнете - спермограмата!А моята киста и сега си я има,не съм изследвала каква точно е!Не се плаши от това,което са ти писали по-горе,че кистата може да е ендометриозна и прочие...
Ако имаш финанси и търпение си запиши час при д-р Стаменов,всички него препоръчват!
И скоро EFP
Успех Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 57
Предполагам, че нищо не пречи да си направите разните там изследвания - поне ще спреш да си задаваш въпроси "аз ли не съм наред?" , "той ли?". А може просто сега да не става - не се отчайвай - не при всеки става от раз, а пък и ти трябва да се успокоиш - така стават по-лесно бебетата Wink
И аз съм си поставила срок - ако до 6-7 месеца не стане - изследвания. Ако има нещо - да го борим, ако не  - да се успокоим.
Лекар трудно мога да ти препоръчам - аз си ходех в поликлиниката - там ми откриха кистата и ми я следиха (първо Д-р Димитров, после Д-р Русева - 14-та поликлиника в София). Предлагаха ми лапароскопия, ама аз - не, нали кистата не растеше (3 години си стоя 38-40мм.). След това порасна рязко на 8 см - Русева каза "за операция". Отидох при Савова ( 1-ва АГ) и Мазнейкова - и двете потвърдиха категорично. И я "резнах". Но се надявам при теб да не се стига до там. Обичайте се повече с половинката и не мислете "ще стане ли, няма ли да стане" - то като реши - ще дойде!
Успех!

# 10
  • Мнения: 2 531
Ще ти раскажа за една моя приятелка с киста на яйчника. Тя я откри съвсем случайно при една нежелана бременост преди няколко години. Опита лечение с някакви лекарства - без резлтат. От тогава я следи , не е имала проблеми/сигурно са минали 5г./ Насро се омъжи и почти веднага забременя, за сега слава богу вс. е наред!

# 11
  • Мнения: 667
Аз съм с две кисти съотв. на левия и десния яйчник. Следя ги от ок. 2-3 год. Почти незабележимо нарастване. Една докторка искаше да ги лекува с противозачатъчни /но се спря на Примолят Нора 5, т.к. аз имам проблем и с щитовидната жлеза/. Лечението нямаше резултат. Докторката малко бе изненадана даже, че имам овулация.
Междувременно друго бургаско светило ме убеди, че аз с тези почти 5 см. кисти съм здрава жена и нямам проблем, съотв. не е необходимо лечение?! Толкова за лекарите от провинцията.

Забременях и всички доктори Бургас ме успокояват, че тези кисти можели да изчезнат и при посещения на УЗВ упорито забравят да ги погледнат.
Но в София при преглед /вече бях бременна/ ме предупредиха да следя кистите и както момичетата са те посъветвали да се установи какви са.

# 12
  • Мнения: 2 309
Преди да забременея,бях "обсипана" с кисти,които пречеха за забременяването и ред други фактори,понеже правят налягане....така ми го обясниха,така ти го пресьздавам.
Наложи се операция,при която ми отстраниха част от левия яйчник.
В интерес на истината не забременях и следващите 3г и не защото не можех,а защото имахме хламидии.Не знаехме за това,защото не попаднахме навреме на сериозен и компетентен лекар.Минах през всички изследвания,преди да ми пуснат за Тях.Излекувахме ги и след 2м 3 забременях.По време на бременността също имах кисти,но не ми пречеха за нормалното й протичане.

Съвета ми е първо си пуснете кръвни изследвания и заедно с хормоналните при теб,да проверят и за наличието на хламидии и при двамата.

Успех Ви желая

1. Гинекологичен преглед

2. Микробиологично изследване - хламидии, други инфекции

3. Преглед с ултразвук.

4. Изследвания на хормоните.

5. Прегледи на тръбите - хистеросалпингография, хидротубация.

6. Лапароскопия.

7. Изследвания за спермоантитела.

8. Посткоитален тест.

9. Генетични изследвания



Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 11:11 от rojbo

Общи условия

Активация на акаунт