Къде да се оплача от Бърза помощ

  • 7 045
  • 40
  •   1
Отговори
Ще се опитам да разкажа накратко.В събота срещу неделя към 1:30 през нощта мъжът ми направи нервна криза. Това се случва за 4 път през последните 5 години. Картината е много страшна. Започва да крещи, че няма въздух, след което тялото му се вдървява (лекарите наричат това временна парализа) ръцете му се свиват, цялото тяло се изпъва, устата му се свива, очите се затварят  и това продължава обкиновено около час и повече. Всеки път се оправя само като дойде бърза помощ и му се бие инжекция с успокоително. Така стана и в събота, но бяхме при свекърва ми в един по-отдалечен квартал на София, който е след околовръстното. Звъннах на  Бърза помощ от домашния и започнах да обяснявам всичко. Диспечерката, като разбра къде сме, започна да повтаря моите думи на лекаря, след което той дойде на телефона и разговорът протече така:
- Добър вечер. Д-р Ангелов. Какво става?”
Аз повтярям всичко като му казвам, че това не е за първи път и се оправя само с инжекции.
-   Дайте му някакво успокоително.
-   Нямам.
-   'Ми купете си
И ми затвори телефона. Съжалявам, че не мога да ви предам тона, с който ми каза: “Ми купете си.”
Няма да коментирам колко съм възмутена и бясна. Не мога да оставя нещата така. Моля ви да ми дадете идеи къде да се оплача от Бърза помощ. Това за мен не са хора. Как може да ми каже да си купя “някакво” успокоително в 1:30 през нощта в събота срещу неделя и да ми затвори. Кажете какво да правя. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 371
Ужас..... Един семеен приятел работи в Бърза помощ, ще му предам тази случка Confused
Едва ли можеш да ги накажеш обаче, защото това не е документирано Confused

# 2
  • Мнения: 5 370
Ами така, както мене ме пратиха при Джипито в 2 часа след полунощ, когато се обадих за детето ми с висока Т....че бях ошашкана-наистина бях-но тонът, който ми държаха, беше под всякаква критика!!!! #Cussing out Като са много разбирачи и като са им ниски заплатите-да си търсят другаде работа!!!!!
Ей, баба му стара, пак се вбесих!!!!!!!!!

# 3
Дуци, аз мислех, че обажданията се записват. Не е ли така?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Ужас..... Един семеен приятел работи в Бърза помощ, ще му предам тази случка Confused
Едва ли можеш да ги накажеш обаче, защото това не е документирано Confused
Напротив, документирано е. Всичко на този телефон се записва! Както и полицията и пожарната.

# 5
  • Мнения: 4 371
Ааа, не знаех. Съжалявам.

# 6
  • Мнения: 4 406
имаше проблем в новините преди време- записват се обажданията!
като не му се е занимавало на доктора, да не е ходил на работа!!!
поне можеше да ти каже какво успокоително и как да му го дадеш! то е ясно че не могат да дойдат бързо, но поне съвет е  можел да даде!!!!

# 7
  • Мнения: 2 495
Съжалявам за случилото се.Няма да забравя как веднъж когато майка ми почти не умря, те не дойдоха...Беше много зле, тя има високо кръвно и цялата се беше сдървила, неможеше да диша...Обадих се на Бърза помощ, а диспечерката ми каза да купя някакви хапчета, които щели да я успокоят, а екипа им до 40 МИНУТИ щял да бъде до нас AngryАко искате ми вярвайте, но те въобще не дойдоха, добре че беше един съсед-лекар който я прегледа и й дадохме да пие хапчета за да се нормализира състоянието й.Още ме е яд че не подадохме жалба срещу тях smile3514

# 8
  • Мнения: 495
записват се разговорите
за оплакването - можеш първо да пробваш до техния началник, в смисъл директор ли как се води, сега не ми се рови
при официално подадено оплакване, в смисъл заведено писмо, имаш право на официален отговор

# 9
  • Sf
  • Мнения: 808
Сестра ми е джи пи в Търново и посред нощ ходи и при баби, и при деца... Не знам, но по наши наблюдения лекарите извън Сф /сега само да не почнем с болната тема/ сякаш повече треперят за хляба си... Тук се имат за недосегаеми... Макар че навсякъде всяко стадо си има своята мърша... Не казвам, че на други места също няма лекарска небрежност и незаинтересованост.

# 10
  • Мнения: 4 371
Обадих се на моя познат и той каза да отидеш на Сточна гара в централата и да поискаш да се видиш с д-р Гелев. Той им е шеф.
Ако го няма, да си напишеш оплакването и да го предадеш в Личен състав. Д-р Гелев като се появи ще се свърже с теб най-вероятно и ще иска да прослушате записа. От там нататък всичко зависи от него.
Заради въпросния Ангелов някакво момиче е починало разбрах. Не му е първия случай, ще се радвам да го накажат Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 5 370
Сестра ми е джи пи в Търново и посред нощ ходи и при баби, и при деца... Не знам, но по наши наблюдения лекарите извън Сф /сега само да не почнем с болната тема/ сякаш повече треперят за хляба си... Тук се имат за недосегаеми... Макар че навсякъде всяко стадо си има своята мърша... Не казвам, че на други места също няма лекарска небрежност и незаинтересованост.
Кросич, на мене джипито ми отказа разговор-звънях му по ГСМ-когато бях с начеваща циститна криза. За годините, които съм при него, съм го търсила 4-5 пъти-за преглед-а другите от фамилията почти не са.
Сега се консултирам с педиатъра на Станислав, който иначе е много добър диагностик, по телефона или ако се наложи, ходя до него.
Ама щот' си цакам на частно......
Айде нека после пак някой каже още нещо за правата ми като здравноосигурена и подобни тинтири-минтири!!!! #Cussing out

# 12
  • Мнения: 5 370
Обадих се на моя познат и той каза да отидеш на Сточна гара в централата и да поискаш да се видиш с д-р Гелев. Той им е шеф.
Ако го няма, да си напишеш оплакването и да го предадеш в Личен състав. Д-р Гелев като се появи ще се свърже с теб най-вероятно и ще иска да прослушате записа. От там нататък всичко зависи от него.
Заради въпросния Ангелов някакво момиче е починало разбрах. Не му е първия случай, ще се радвам да го накажат Twisted Evil
ЛЕЛЕ!
Значи, трябвало е да почине и втори човек ли, че да се обърне внимание????????
Господи, Дуци, втрещена съм!!!
Апропо, можеш да предадеш на твоя познат-ти не си виновна де-че доста сме майките, дето сме набрали на т.нар. Бърза помощ! Close

# 13
  • Мнения: 2 161
Сестра ми е джи пи в Търново и посред нощ ходи и при баби, и при деца... Не знам, но по наши наблюдения лекарите извън Сф /сега само да не почнем с болната тема/ сякаш повече треперят за хляба си... Тук се имат за недосегаеми... Макар че навсякъде всяко стадо си има своята мърша... Не казвам, че на други места също няма лекарска небрежност и незаинтересованост.
Аз пък все си мисля,че в София медицинското обслужване (както и всяко друго),са на по-високо ниво.Преди няколко години и аз имах такъв случай с бърза помощ.На улицата видях жена,която изглеждаше зле,оказа се,че има астматичен пристъп.Като позвъних на бърза помощ почнаха да шикалкавят-ако нямала урбазон,нямало да й направят инжекция .Представяте ли си?Че като се развихрих!До 5-6 минути бяха при нас.С урбазон!!!Тогава разбрах,че обажданията се записват,така,че,не губи време и им потърси сметка за безотговорността.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно така, най-добре е да входираш оплакване в самата Бърза помощ, в което да настояваш да се прослуша твоето обаждане.

Да пишеш какво е станало, че се заинтригувах(нищо, че не съм от София)

Общи условия

Активация на акаунт