за плюнките при бебетата

  • 1 328
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Вчера навършихме 4 месеца. От два месеца непрекъснато и текат едни плюнки и лиги от устата. Гледах й венеца - не е побелял. Тези плюнки показател ли са, че зъбките ще ни излезнат по-рано?

# 1
  • Мнения: 46 437
Не, няма нищо общо, това е, защото още не се е научило да си ги гълта, при нас помагаше биберон залъгалка  Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Не е гаранция. Ако правилно си спомням, на тази възраст започват да се плюнчат, защото не са усвоили способността да си гълтат слюнката. Малката започна на около 2 месеца да се плюнчи, но първите зъби пробиха в края на 7 месец. Повече лигавници и това е.  Laughing

# 3
  • Мнения: 6 472
Слюнките не са свързани с никненето на зъби. И двете ми деца се лигавеха от 3 до 6 месеца, но зъби на голямата избиха на 10 месеца, а малката още няма Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 186
Не. Всички бебета се лигавят, то затова има и лигавници. Grinning

# 5
  • Мнения: 282
Още доста време ще ти се лигави съкровището! Mr. Green На дъщеря ми й избиха две зъбчета на 7м. и още се плюнчи. А цялата работа почна от третия месец. Не могат да гълтат слюнката и това е! Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 334
Не мисля,че е показателно за никнене на зъби.На Хриси лигите й стигаха до петите Laughing от 3м.,а първото зъбче ни никна почти на 9м.

# 7
  • Мнения: 2 327
Няма много общо, въпреки че каот никнат зъби лигавенто е  на ниво Simple Smile
Свиквай, поне е лято и да се наморки не е страшно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 505
Сина ми се лигавеше, докато не разбра как сам да си гълта плюнките. Бебешка работа. Неприятното беше, че всички дрешки му ставаха мокри отпред. За сметка на това дъщеря ми никога не се е лигавила.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
И според мен няма връзка със зъбите. Дияна се лигавеше от кра1 на 2рия месец, 1вия зъб изби в 6тия.

# 10
  • Мнения: 619
Наско е вече на 10 месеца ,има 5 зъба и  напрекъснато ги точи едни лиги.
Незнам и аз кога ще спре това чудо.

# 11
  • Мнения: 419
няма нищо общо- нашето мом4енце се плюн4еше от третия месец,а първото му зъб4е порасна преди три седмици Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 5 391
И моят син е на 4 месеца, ситуацията е абсолютно същата Peace

# 13
  • Мнения: 657
Няма нищо общо мисля,че тогава започват да работят слюноотделящите жлези

# 14
  • Мнения: 1 353
Ние също много се плюнчим, но и аз съм била така

Общи условия

Активация на акаунт