Въпрос за серклаж

  • 687
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,
 аз съм нов потребител, но ви чета отдавна.Вие сте прекрасни и се радвам, че ви има.Аз съм от тези, които дълго чакаха бебе, но най-накрая стана чудото-бременна съм в 8 г.с.На прегледа на ехограф ми казаха,че има 2 зародиша (което много ме зарадва)и ,че при многоплодна бременност може да се наложи серклаж.Това много ме стресна и въпросът ми към вас е дали можете да ми кажете в какво се състои ,боли ли и още каквото знаете.Много ви благодаря преварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Здравей petygs,
Серклаж е зашиване на маточната шийка, с цел да не се получи разкритие по време на бременността и евентуално преждевременно раждане. Прави се с упойка. Незнам дали боли. Лекарите ще преценят дали е необходимо да ти се направи.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 274
   На моя позната и правиха серклаж! Прави се с упойка и само в случай, че матката е напълно спокойна т.е. нямаш никакви болки или контракции! Може дори превантивно няколко дни да те задържат в болницата, за да са сигурни, че всичко е спокойно! После се зашива шийката на матката. Не се усеща никакъв дискомфорт! Към началото на 9 м. конците се махат и бебо вече може да се роди, когато си поиска!
   Успех, стискам палци и леко бременеене! Peace

# 3
  • Мнения: 385
Успех и от мен! Само да спомена, че и при мен в началото имаше два зародиша /или по-точно - чуваха се две различни сърдечни дейности/, но в периода на бременността, както беше казал и доктора, едно се разви за сметка на другото! Та въпросът ми към теб е дали имаш генетична предразположеност за близнаци!

Леко и щастливо бременеене от мен и съпруга ми! Стискаме палци всичко да е наред!

# 4
  • Мнения: 24
Здравейте и благодаря за отговорите. В рода си имаме близнаци, а преди да забременея пих клостилбегит, който също може да доведе до многоплодна бременност.Казаха ми, че на едното много ясно му бие сърчицето, а на другото не се виждаше.Но пък и двете са еднакво големи, което според лекарката означава, че се развиват.За всеки случай пак пак ще ходя след 10 дена.А мислите ли, че мога да го избегна този серклаж?

# 5
  • Мнения: 194
Малко по- назад има вече тема за серклажа,може да погледнеш.Не е страшен серклажът,от опит го казвам.Става с пълна упойка и много бързо,а след това не се усещат конците.Мисля,че това е добър вариант за да не загубиш бебчетата,още повече че са толкова чакани.Късмет и лека бременност  bouquet

# 6
  • Мнения: 57
Не се притеснявай, когато се налага се прави тази манипулация. Не е страшна. Доколкото знам се прави в случай, че имаш неуспешни бременности, къса шийка, разкритие в началото и може би и други причини има, които на мен не са ми известни. Това е вид предпазна мярка. Както при теб, щом си с два зародиша прави се, за да се предотврати спонтанен аборт в по-късен етап от бременността, защото двата плода натежават и шийката може да се разтвори. Аз имам такъв и не съжалявам, че се съгласих. Чувствам се през цялата бременност по-спокойна. Прави се някъде до края на третия месец. С упокойка е, така че не чувстваш нищо. Е, след като излезеш от нея може да те понаболява леко (все пак е манипулация), но с обезболяващи бързо минава - до няколко часа вече се разхождах. За махането не съм много наясно, защото все още не са ми го махнали и не мога да споделя опит. Знам че се маха две-три седмици преди термина. Убедена съм, че ако се наложи при теб и ако се съгласиш ще си спестиш престой в болницата за задържане в по-големите месеци, тъпчене с какви ли не лекарства и бъдещи притеснения.
Успех и леко бременеене    Grinning

# 7
  • Мнения: 667
Не е задължително да се прави при многоплодна бременност. Снаха ми си износи бебетата без серклаж - но последните месеци си беше у дома /дават се болнични от началото/. Прави се както са писали по-горе и по преценка на лекаря.
А относно болката при манипулацията. Серклажът се прави с упойка - не боли, престой в болницата ок. 1 ден. Конецът се маха в 36 г.с. Това ми разказа момичето, с което лежах скоро.

Успех! Леко бременеене

Общи условия

Активация на акаунт