За тъщите

  • 3 938
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 451
Темата ми е провокирана от безбройните теми в другите форуми за свекървите. То не е искате ли да я убиете, през как се запознахте, какво работи и т.н. Та пичове, споделете за тъщите си. Какви са ви отношенията, как се справяте с евентуалните проблеми и намеси в личния ви живот, помагат ли ви за децата или само опяват как не умеете да се грижите за тях, но не показват как би трябвало да се грижите. Абе споделяйте.
Аз лично нямам какво да споделя. На моята бивша майка и беше починала много преди да се запознаем.
Мамите ще помоля като пишат (тъй като предполагам пак те основно ще изпълнят темата), поне да цитират съпрузите си, а не да пишат лично мнение, как според тях трябва да е Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
Добре де, разбрах ме , че мъжете "страдате" че сме превзели и този форум  Twisted Evil
Та ти отсега да си застраховаш темата от женски нападения  hahaha

# 2
  • Мнения: 2 716
Нашата тъща е огън. Не идва, не помага, не пречи, мълчи...и веднъж годишно като си отвори устата за 2 изречения, взривява аудиторията. Какво казва за нея съпругът ми? Не казва. И на мен не дава да казвам повече от 1 час. smile3516

# 3
  • Мнения: 1 451
Добре де, разбрах ме , че мъжете "страдате" че сме превзели и този форум  Twisted Evil
Та ти отсега да си застраховаш темата от женски нападения  hahaha

Ми те затуй ги е страх да споделят другите мъже, милите. На какъв ли огън ги печете в къщи, че са толкова наплашени  smile3534

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Моят не казва нищо, защото много не е по хвалбите, затова няма как да го цитирам, но не може да се оплаче от тъща си - майка ми е супер разбран човек, никога не досажда и винаги е на линия, ако трябва помощ за каквото и да било. Те двамата май се разбират по-добре помежду си, отколкото аз с майка ми.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никога не съм го питала "Ти обичаш ли мама?". Но по това, как се отнася с нея; по шеговития начин, по който говори за нея; по марката мляко, което измисли за подквасеното от нея "ДИнон"/казва се Дина/ - да, обича я. Винаги казва, че щом е отгледала две дъщери, значи може да се грижи за нашите. Това не го е казвал за майка си...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Добре де, разбрах ме , че мъжете "страдате" че сме превзели и този форум  Twisted Evil
Та ти отсега да си застраховаш темата от женски нападения  hahaha

Ми те затуй ги е страх да споделят другите мъже, милите. На какъв ли огън ги печете в къщи, че са толкова наплашени  smile3534
Амииии щом позволяват - ние що да не ги печем Twisted Evil

# 7
Моят мъж нищо не кава,но много не може да понася майка ми.Не съм много сигурна защо,но май е провокиран от това,че аз съвсем заслужено не мога да понасям баща му(който е зъл и прост за десет свекърви и още толкова тъщи и това не го казвам само аз.Собствената му жена с кеф би го убила #2gunfire).Нещо се е хванал на амбиция моят мъж,ама хайде да идим до къде ще я докараме така.

# 8
  • Мнения: 8 505
Няма оплаквания.Виждаме се прекалено рядко,за да възникват конфликти-за по няколко дни 3-4-5 пъти годишно (и със свекърите така).За гледане на дребната и дума не може да става съответно.Оставяли сме им я,за да отидем на кафе или да излезем вечер,когато сме им на гости.
С мъжо сме стигнали до извода,че най-ценните качества на майките ни са,че никога не са се опитвали да ни се месят.
Стана малко мешано-тъщи,свекърви (пак те Wink ),но истината е такава,че са доста сходни като хатактери.

# 9
  • Мнения: 677
аз обичам моята тъща!и наистина съжалявам,че не е в БГ...обаче ше и ходом на гости,надявам се на дълго средиземноморско гости...

# 10
  • Мнения: 2 672
обръща се към тъщата си с - "майче", а към майка си - "майко".
Мисля ,че това е показателно какви са отношенията им. Wink

# 11
  • Мнения: 260
Винаги съм бил поне на 1000 км от тъщи, майки, и друга рода.
Имам предвид откакто се ожених за първи път.
С бившата тъща не сме се карали, но и много добри отношения не сме имали.
Тя е от хронично болните, дето не могат да правят нищо, и тъстът вършеше всичко у тях.
Сегашната тъща е 5 години по голяма от мене, и сме долу-горе на един акъл. Жена ми е 13 години по малка от мене. При такава ситуация всяко друго обръщение , освен по име, е смешно. Тъстът и той е точен, и се разбирам и с него добре.
След като се родиха децата, тъщата дойде за малко да помага, и из-коментирала пред жена ми:
- Мъжът ти има същия характер като баща ти.
Само не разбрах това хубаво ли е ?

# 12
  • Мнения: 14 654
на парада на детската песен моят мъж поздрави както неговата собствена майка, така и моята майка със следната песничка:

там някъде има и вещица стара,
приготвя отвара от билки,
в гората - живеела тя сама,
в къщурка с кокоши крака

# 13
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Казват, че всяка жена рано или късно се превръщала в майка си. Mr. Green
Та, ако мъжът иска да разбере каква ще е съпругата му след 10-20 и повече год., е дост. да се запознае с тъщата. Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 39 745
Мога да определя отношенията на моя мъж с тъщата (т.е. мама) като напълно нормални. В началото мама нали не го познаваше, мноо са дърпаше, беше си баш кат магаре на мост. После станах дупе и гащи Simple Smile Ша видим кат доди тъщата на гости септ. месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт