относно храненето

  • 492
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 40
от днес сме на дмк храним се 4 пъти и исам да знам кога какво да и давам съсщо така и попара ядем
интересува ме кога да давам млякото

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Като започнахме ДК давах за закуска каквото и преди това-каша,попара не ядем,кус-кус и подобни.
За обяд давам основното от кухнята с 1 сухар.
За следобедна закуска крема от кухнята с пресни плодове.
За вечеря супата от кухнята с 2 сухара.
Ам пие рано сутрин,към 5-6 часа и вечер преди лягане-към 21-22.По 260 мл. плюс бисквити.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
На колко месеца е бебчето ти?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 40
На колко месеца е бебчето ти?

кара 6 месец

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
А с какво си захранила?
Месо, яйца, прясно мляко......давала ли си?
Доколкото имам опит от 2 детски кухни в Пловдив-там нямаше групи в зависимост от възрастта на бебето.   Thinking Всички деца-до 3г.-получаваха една и съща храна. Месо-всеки ден, крем с прясно мляко, също, супи със застройки...... Затова трябваше предварително да са захранени с всичко.
Как е в кухнята, където сте записани вие? Каква е храната?

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
и аз се учудвам на 6 м, ние още бяхме с 2 закуски
мляко в 6-6:30 после попара 10-10:30
с яйце захраних на 10м заради лятото (т.е. есента), а кухнята почнахме от 11 м (там опита прясно мляко, киселото бях давала)

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 40
А с какво си захранила?
Месо, яйца, прясно мляко......давала ли си?
Доколкото имам опит от 2 детски кухни в Пловдив-там нямаше групи в зависимост от възрастта на бебето.   Thinking Всички деца-до 3г.-получаваха една и съща храна. Месо-всеки ден, крем с прясно мляко, също, супи със застройки...... Затова трябваше предварително да са захранени с всичко.
Как е в кухнята, където сте записани вие? Каква е храната?
в кухнята храната е за по малки супата е без застройка крема е кисел с вода и така

# 7
  • София
  • Мнения: 2 298
Предполагам, че сега даваш пюрета и евентуално каши - просто тях заменяш с храната от кухнята, другото си остава. Ние като тръгнахме на кухня (11 месеца) се хранехме 5 пъти ето така:
Сутрин - АМ
Втора закуска - кус-кус със сирене, овесени (други) ядки с плод и т.н. (това от 7 навършени месеца, преди това беше АМ)
Обяд - 1/2 от супата + основното от кухнята (преди беше зеленчуково/месно пюре)
Следобед - десерта от кухнята (преди беше плодово пюре)
Вечер - другата 1/2 от супата + АМ (преди беше само АМ)

Чак след 1.2 година отпадна сутрешното АМ и минахме на другата закуска.

Бебчето ти е още малко и трябва да запазиш минимум две хранения с АМ, ние на вашата възраст имахме три АМ, но хапвахме по 5 пъти. Освен това следи стриктно съставките на храната от кухнята и внимавай с това, което още не си въвела като храна, т.е. или не давай, ако смяташ, че е рано, или захранвай както се захранва с нова храна.

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 14:56 от nati_nat

# 8
  • Мнения: 390
Според мен ви е още рано за кухня.
 Ние започнахме на 8 месеца и не всичко беше подходящо за възрастта му, дават например зеле, мляко с грис, мляко с ориз, кисел с конфитюр от ягоди  и др. подобни.
Но щом си решила, пробвай.
Иначе давам сутрин попара, овесени ядки, кус-кус,
на обед основното от кухнята, следобед- десерта, вечер- супата, преди лягане пие АМ

Общи условия

Активация на акаунт