белене на кожичката при новородено

  • 15 460
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
здравейте,майчета!синът ми се роди преди 5 дни и сега забелязвам,че кожичката на коремчето му малко се бели.не съм забелязала да е със суха кожа,но все пак може би е добре да го мажа с някакво кремче.вие какво бихте препоръчали?благодаря ви предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Всяка вечер след баня с преварен зехтин.Съвсем нормално е не се притеснявай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 111
Не се притеснявай.На всички бебета им е суха кожата и трябва да се маже.Аз моята дъщеря я мажа с бебешко олио на Бюбхен всяка вечер и съм доволна, но има много други марки. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 000
И на Пламен така се белеше кожата. Започнах да го мажа с бебешко олио и вече нямаме този проблем.

# 4
  • Мнения: 236
Не се притеснявай и при нас кожичката се белеше на коремчето, но след всяка баня си я мажа с олио на Бюбхен и сега всичко е наред.

# 5
  • Мнения: 109
Не се притеснявай,и при нас беше така.В началото мажех с преварен зехтин,а сега с бебешко олио на PENATEN и съм много доволна Peace

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И на моя бебчо му се белеше кожичката по гънките на ръчичките. Нормално е ,мажи го по-често с бебешко олио или преварен зехтин и много бързо ще се оправи  Hug

# 7
  • Мнения: 549
нормално е!И при нас беше така,мажа след всяко къпане с нивея и след извесно време всичко беше наред

# 8
  • Мнения: 1 259
Това е съвсем естествено не се тревожи Simple Smile.При нас се оправи за 10 дена.Всяка вечер го мажи  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Нормално е . Мажи след баня с бебешко олио - марката си избери сама. Не знам дали от олиото или просто се излющи, на Жасмина кожичката се оправи за около 10-на дни.

# 10
  • Мнения: 308
 Peace
и при нас беше същото положение.

# 11
  • Мнения: 46 484
... вие какво бихте препоръчали? ...

Къпане максимум 2 пъти в седмицата с течен бебешки препарат  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 444
На време ли го роди? Ако е преносено, това обяснява беленето на кожичката. Ще отшуми, предлагам да вземеш Linola fett-N за ваничка и кремче в тубичка за тяло. Това не е лекарство, нещо божествено е за бебета. От препарата за ваничка слагаш една капачка и така къпеш бебчо, като не го изплакваш след това, просто го вадиш и подсушаваш.Накрая мажеш с кремчето след баня и сутрин. С това отгледах малката си щерка, която е с алергии към какво ли не и беше вечно със страхотни обриви. Това я спаси. Само от това, че къпейки бебо ръцете са ти във ваничката, кожата ти ще стане нежна и гладка като на бебе.  bouquet
Взимай без да се двоумиш и проблема ти е решен.Мили мами, препоръчвам горещо на всички вас Linola fett-N за ваничка и лосиона за тяло. Струват в порядъка на 10лв. едното, но си струва.Има и кремче за лице, но то е същото като това за тялото, но в по-малка тубичка и затова не си струва.Има и за устните, но като къпете и мажете няма нужда.
Успех!!! Grinning

# 13
  • Мнения: 8 505
Беленето на кожата е често срещано,не бива да те притеснява.Мажи по-често,за седмица-две ще премине.

# 14
  • Мнения: 600
дребната страшно се бели почти месец, цялото тяло, вкл лицето. не беше преносена, не знам от какво. мажехме тялото с мляко мустела, док каза, че олиото пречи на кожата да диша, олиото е по-щадящо. не съм се замисляла дали е така, но го правех, избели се всичко и спря.

Общи условия

Активация на акаунт