Притеснена съм много - кървави жилки в акото на бебенце!

  • 1 453
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Имаме проблем с акането от болницата още, много трудно се изхожда веднъж на 2 дни горе долу.
Беше на НАН- АР заради повръщането, но явно той я запече и вече е на Фризовом ( пие трета кутия).
До вчера беше и на капки Саб - от снощи е на Еспумизан, но днес след почти 5 часово напъване и ръмжене, съм 13ч. се изака, но в акото забелязах няколко кончета кръв.
Много се изплаших и веднага се обадих на педито( тя е в отпуск), прие го много спокойно, каза че не е нещо сериозно, но аз реших да отида до болницата при нейната замесничка с памперса.
Тя го погледна и каза, че не вижда нищо обезпокойтелно, че акитата са жълти и консистенцията е добра. Не я прегледа въобще. Confused
До вчера акаше все едно черешови костилки, но днес акото е като горчица.
Поуспокойхме се до преди малко, когато пак се изака ( това не се е случвало никога- два пъти за няколко часа).
За втори път акото е като горчица, жълто, но пак с няколко жилки кръв.
Вече се побърквам от притеснение, моля ви за мнение - на какво може да се дължи това, сериозно ли е и какъв лекар да търся.... Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
И ние имахме такива кървави жили доста време.Педито не ни обърна достатъчно внимание,пренебрегна го и накрая се оказа,че имаме Еширихия коли.Ето ти темата,която пусках тогава: Еширихия коли
Ето и други теми по въпроса:
Кръв в акото
Кръв в акото вече за 3 път
Кръв и слуз в акото


Задължитено искай изследване на акото,за да излкючите бактериална инафекция.
Пожелавам ви бързо оздравяване Hug

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Възможно е да е бактериална инфекция(дано не е това). За такова нещо съм лежала със сина в инфекциозно, заради съмнение за салмонела или дизентерия, но пък той беше с много висока Т.
А може и да е от напъването, случвало ми се е при дъщерята, когато се напъва съм й оглеждала след това дупето и имаше малки цепнатинки, които леко кървяха, оправи се бързо.
Най-добре според мен да настояваш за изследвания.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Абе кой обръща внимание... Cry, ти им обясняваш те ти се хилят в очите.
Почвам да си мисля, че е от смяната на капките - до вчера беше на Саб, дадох Еспумизан и започнаха много силни колики и тази кръв... Confused

# 4
  • Мнения: 657
Аз знам,че капките Саб имат запичащо действие.Моята кума имаха големи проблеми

# 5
  • Мнения: 962
И ние бяхме със САБ но се запекохме и ги спряхме.Минахме на Бейбинос и вече нямаше проблеми.Ние акаме по 1 път на ден

# 6
  • Мнения: 2 556
Буболина, спокойно. Най-вероятно всичко ще отшуми за 2 дена. И Кари имаше първия месец същите жилчици в акото и аз бях полудяла, но всичко си мина и замина без проблем! Убедена съм, че и при вас ще  е така! Simple Smile

Капки против колики не съм й давала никакви между другото.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Възможно е от твърдите аки да се е наранила леко лигавицата на ануса. При моят син се случи един-два пъти и педиатърката каза, че най-вероятно това е причината. Проблемът отшумя от самосебе си. Но ако продължи по-дълго трябва да потърсиш отново лекар. Успех и дано да няма сериозни проблеми. Hug

Общи условия

Активация на акаунт