Замръзени къпини, арония.......?

  • 853
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 326
Разчиствам си вече фризера за да го размразя и за да започна с новите попълнения  Laughing, но имам известно количество замръзени арония и къпини от миналата година..........чудя се какво да ги правя...... newsm78 newsm78 newsm78, така направо да ги сложа в някой сладкиш мисля, че няма да е вкусно...особено аронията е доста стипчива....
Нещо ми се върти да ги направя на сироп или сладко, но не знам как  newsm78 Може ли да ми помогнете с идеи Praynig?!

# 1
  • Мнения: 3 550
Аронията е страшно стипчив плод. Според мен не става за ядене. Тази година не я замразявай, а я направи на сок. Бих използвала запасите, за да добавям в сметана или в разни кремове като натурален оцветител.
Къпините бих разбъркала с кисело мляко за хлапето. Дано му е вкусно! Или бих ги изяла сама с кисело мляко и захар. Обожавам!

# 2
  • Мнения: 980
Арония не съм яла, но къпини, малини, боровинки замразяваме и после хапваме със сладолет, кисело мляко или пасирани с банан. Малката също много ги харесва.

# 3
  • Мнения: 7 474
1 кг. плод - 2 кг. захар - и пасираш, после в буркани или бутилки (без варене). Става за разреждане с вода, за сладкиши , за кис.мляко и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт