Как приспивате бебетата си и поколко време спят?

  • 957
  • 17
  •   1
Отговори
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте на всички!
Имам проблем който не мога да разреша сама и ми трябва съвет,за който предварително благодаря!
Моето бебе е на почти 2 месеца,но има проблем със съня!През нощта си спи няма проблеми,но през деня е някакъв ад  Twisted Evil Заспива на гърдата ми и като я оставя в леглото й спи по 10-15мин и се събужда!
Спи по-дълго,когато сме двете на спалнята!Заспива докато суче от мен(не иска биберон-залъгалка) и то пак за малко,но като си отвори очите и ме види продължава да спи,но ако ме няма....
Дайте ми съвет какво да направя  Praynig Все пак не мога да стоя постоянно при нея  Tired Как да я приспивам без да й дам гърдата(пробвала съм и с люшкане и на ръце,но без резултат)!

# 1
  • Мнения: 282
Това все едно аз съм го писала. Така и не реших този проблем - с времето сама си регулира съня. От 4-5м започна да спи повече и си изгради режим. Но тя имаше много колики и по цял ден се мъчеше милото. Гушкай я и намери някой да ти помага с къщната работа!

# 2
  • Мнения: 390
До 4-5 месеца трудно може да има режим. Радвай се, че поне спи през нощта.
През деня използвах най-различни методи- на ръце, в количката, в кошарата, както дойде.
Като стана на 4 месеца, започна да си спи само в кошарата, без да го приспивам.

# 3
  • Мнения: 326
Здравейте на всички!
Имам проблем който не мога да разреша сама и ми трябва съвет,за който предварително благодаря!
Моето бебе е на почти 2 месеца,но има проблем със съня!През нощта си спи няма проблеми,но през деня е някакъв ад  Twisted Evil Заспива на гърдата ми и като я оставя в леглото й спи по 10-15мин и се събужда!
Спи по-дълго,когато сме двете на спалнята!Заспива докато суче от мен(не иска биберон-залъгалка) и то пак за малко,но като си отвори очите и ме види продължава да спи,но ако ме няма....
Дайте ми съвет какво да направя  Praynig Все пак не мога да стоя постоянно при нея  Tired Как да я приспивам без да й дам гърдата(пробвала съм и с люшкане и на ръце,но без резултат)!
При мен положението е същото... Намерих изход като повиках майчето ми за няколко дни да им помага с къщната работа. Бебка изцяло е запленена от факта, че през деня вижда не само мен, а и баба си ... и просто не мога да я позная - спи си спокойно и не полудява от рев, когато ме няма до нея... Хммм, не знам как ще ще продължи като отпуска на майка ми свърши... Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 561
И при нас беше така, но бебка имаше и много силни колики, та спеше само в ръцете ми до 2,5 месеца, после изведнъж започна да си заспива сама в леглото. От тогава минахме през различни периоди на приспиване, но тя си спи само в леглото и си има установен режим. Потърпи още малко и се възползвай да почиваш и ти когато спи малката  Laughing

# 5
  • Мнения: 379
наистина сякаш аз съм го писала това; беше кошмар докато намерим решението Close
и ние имаме ужасни колики ooooh!
мъжът ми измисли да го слагаме да спи по корем на една възглавница; с малко повече търпение и люшкане заспива до половин час и после 3 до 4 часа спи спокойно Laughing /топли си коремчето предполагам/, но трябва да го наглеждаш периодично да не забучи главата в дюшечето; нашичкият само така иска да спи вече; дори и в количката; направил е един як врат от надигане Joy

# 6
  • Мнения: 2 047
  Наистина е  за радост, че спи през нощта. Но през нощта има нужда да будува и да е с теб постоянно.

Все пак не мога да стоя постоянно при нея  Tired

Не знам за теб, но аз можех. Всичко друго можеше да чака.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
Може би е период който ще отмине.Гушкай я, ако това я успокоява  Hug
Аз много исках да гушкам малкият си син, но той не искаше и винаги и до днес заспива сам.
Явно си е до дете - все пак колкото и да са малки вече проявяват характер  Laughing
Късмет   bouquet

# 8
  • Мнения: 46 437
Може да е във фаза на бъзр растеж, временно е това, ще мине скоро  Peace

По темата- моята дъщеря спеше непрекъснато през първите 2 месеца  Laughing

# 9
  • Мнения: 962
Сам си заспива без да бъде преспиван нито през деня нита вечерта.На 2 месеца сме

# 10
  • Мнения: 712
Аз не съм имала такъв проблем поне до 8-я месец. Боян си заспиваше без проблем. С ужас чаках коликите, но те така и не се появиха. Това много ме зарадва, защото се разминах с люлеенето на ръце. Важно е да не го научиш така, че после като натежи и продължи с носенето, ще ти се отели вола.

# 11
  • Мнения: 182
При мен е абсолютно същото положение. Принудихме се да й купим биберон-залъгалка(защото страшно реве когато й предложа цица след като се е наяла), с който задрямва и другото средство - здраво люшкане в кошницата за кола. Действа, даже предпочита пред люлеенето на ръце, особено пък на терасата на въздух.

# 12
  • Мнения: 156
и ние сме така  вечер спим а през деня сме повече на ръце спим по малко но имаме и силни колики

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да не те плаша,но ние сме все още така.Цял час го друсам и го разнасям само и само да спи на обяд.Оставам без ръце и накрая дремне 15 мин. и като се ококорчи ще си помислиш че цял ден е спал.Мъка,мъкааа Tired

# 14
  • Мнения: 2 672
нещо такова беше и с нас Rolling Eyes
по-едно време си заспивахме заедно, на цицата - така имах спокойствие и си почивах  Grinning.
Но при нас важеше - бибата и люшкане на ръце/ или на количка ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт