Glisti :(

  • 5 496
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.Имам проблем със моето дете,то е на 13 години и мисля че има глисти.От какво може да са му се появили?!И как може да се очисти от тях-чрез лекарства или чрез други методи?! Моля ви да ми помогнете

# 1
  • Мнения: 1 080
отидете  на  лекар!

# 2
  • Мнения: 515

Задължително го направете. И когато се установи със сигурност, лекарят ще ви каже най-подходящият метод за вашият случай. Peace

# 3
Да но детето ми не иска.За нищо  на света не иска на доктор...вече глистите се потвърдиха наистина детето ми има...какво мога да направя.Някой бабешки лек или лекарства....

# 4
  • Мнения: 4 392
Какво значи не иска?! Rolling Eyes Щом трябва,не може да не иска.Толкова ли са го наплашили лекарите? Намери начин  да го убедиш,че е важно.
Не предприемай самолечение,не е наша работа. Има си доктори ,учили за това. Peace

# 5
  • Мнения: 515
Щом детето за нищо на света не иска - отидете без него. Amarena е права. Достатъчно голямо е, за да му обясните по такъв начин, че да не се стресира. Или пък нека чака отвън примерно. Лекарят поне ще ви каже от какво може да са се появили глистите. Или от какво се появяват - така ще знаете как да се пазите занапред.

Глистите не са шега работа - могат да направят ред щуротии ако не се лекуват правилно. Отидете на лекар.

# 6
  • Мнения: 46 488
Заведето го на лекар, няма не иска, това не е игра!

# 7
  • Мнения: 1 464
Вземете му секрет на стъкло с тиксо от личния лекар и го занесете за изследване.Щом се потвърди че има глисти жпито ще ви назначи лечение.Може да стане и без да го водите ако толкова протестира

# 8
  • Мнения: 1 116
Причини много - може и докато си е играло и ровило из пясъка да е загребило и яйчица на глисти.Таблетки и сиропи за чревни паразити достатъчно и достатъчно ефективни и добре поносими.Но и аз казвам "На лекар!"

# 9
  • Мнения: 8 505
Заведето го на лекар, няма не иска, това не е игра!
Peace Компромиси със здравето не бива да се правят!

# 10
  • Мнения: 1 080
Глистите  са  няколко  вида могат  да  бъдат  от  дребниия  вид  или  големи  към  малките  спадат  острици,оксиури - те  се  намират  в  изпражненията  на  детето ,обикновенно  страдат  всички  от  сеейството .В  една  бабешка  рецепта  четох  че  се  дава 4-10  капки  прясно  изтискан  чеснов  лук , който  се  изпива  с  мляко .Внимание ! съмнявах  се  че  големия  ми  син  има и  му  дадох  това  нещо  и   аз  пих  подейства  ни  зле  аз  лично  повръщах и  на  малкия  му  стана  лошо .Няма  нищо  срамно  или  притеснително  просто ако  имате  на  лице  глист  отивате  с  него изписва  ви  се  лечение  и  забравяте  .Иначе  ако  глистите  не  се  лекуват  могат  да  ви  докарат страхотни  неприятности - могат  да  плъзнат  из  цялото  тяло  да  се  загнездят  в  белия  дроб  да  преминат  през  сърцето  и  да  го  увредят могат  да  достигнат  дори  до  мозъка  като  личинките  им  се пренасят  по  кръвта , могат  да  излязат през  хранопровода .Така  че  изобщо  не се  чудете ами отивайте  на  лекар.

# 11
  • Мнения: 5 183
А как разбирате 4е детето има глисти?  newsm78 Много ми е дерт, защото моят син от доста време скърца със зъби ве4ер. Обърнах внимание на ли4ната за това, а тя каза 4е това не било достатъ4ен симптом, по-скоро било отживелица да се брои за симптом. Най-вероятно е просто по-емоционален и затова скърца. Така каза тя ...

# 12
  • Мнения: 515
Повечето от симптомите приличат на повишена емоционалност. Примерно повишена раздразнителност, нарушен апетит, предпочитание към определен вид храна - най-вече сладко, събуждане в определен час през нощта (00-12.00). Най-сигурният начин е да се изследват.

Толкова знам аз от една книжка тук. И съм с повишено внимание, че Йоана се е научила да си лапа пръста, когато е сред непознати. И въпреки мокрите кърпички не винаги успявам да я хвана навреме.

# 13
Ами значи моето дете е видяло някакви малки бели червейчета около аналният отвор...нощем казва че не може да спи...тя е голяма вече и е много притеснителна казвам им че няма нищо срамно,но не и не CryНезнам вече какво да правя.незнам дори тези червеичета опасни ли са и докакво могат да доведат

# 14
  • Мнения: 515
Вече заприлича на някаква шега тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт