Свиждането в АГ, беше ли позволена във вашия град?

  • 8 394
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Тъй като възникна спор доколко е безопасно свиждането в родилните домове с оглед внасянето на зарази,искам да запитам и аз.
Тук в Русе не е.Дори няма чакалня,където да тръпнат татковците и да излезе доктора,да им стисне ръката и да изрече"Честито,имате момче/момиче!" Grinning
Чак се чудя преди като е нямало мобилни телефони как е ставал номера.
Та ми стана интересно как е уреден въпроса в другите градове в БГ... newsm78
За Добрич знам,че е позволено.
Моля ви пишете ми как беше при вас,откъде сте и как всъщност е устроена сградата?По колко жени бяхте в стая,бебета при вас ли бяха??Свиждането в определен час ли беше и допускаха ли се други хора,освен таткото.
Много ви благодаря  bouquet

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 11:10 от jkaterina

# 1
  • Мнения: 46 437
Родих в Правителствена  Peace
Когато приемат родилка, дават един пропуск на придружителя, в който се записват 3 имена по желание на жената, тези 3-ма човека могат да минават през входа (там пазят войници с пушки  Laughing) когато пожелаят, без нощем, разбира се, тогава всички спят  Simple Smile Иначе има 1 ден в седмицата, определен за свиждане и може да влиза всеки, който иска.
В самите стаи на жените не се влиза, има едно малко коридорче, в което се провеждат свижданията, неприятното е, че се намира точно пред Предродилна и Родилна и понякога се чуват викове, пък и раждащите се се притесняват  Confused но самото отделение е много мъничко и няма къде ...
В Интензивното, където настаняват след секцио и жената стои 24 часа, могат да влизат хората, дошли на свиждане, докторът се е обадил на мъжа ми в момента, в който са извадили бебето и докато са ме шили и съм излизала от упойка, вече беше в болницата, чакаха ме с бебето в Интензивното и останахме заедно да й се порадваме, без да ни притеснява някой с определено време или да му правят проблеми, че е при жена си. Майка ми, баща ми и зълва ми също влизаха свободно при мен в Интензивното  Peace Към роднините и родилката отношението е като към цар  Hug
Стаите са с по 3 легла, такива с регулиращи се положение за гърба и на колелца, ако се наложи спешно да те забутат на някъде. Всяка стая е със самостоятелен санитарен възел, подвижен душ и нон стоп гореща вода (аз се изкъпах още щом ме преместиха от Интензивното, до там те карат с инвалидна количка, въпреки, че са няколко метра  Joy), даже вана има, но не мисля, че е много подходящо за родила жена  Laughing Пак във всяка стая има и телефон, телевизор, гардероб, тераса и маса със столчета, храната се доставя и отсервира по стаите. Бебетата не са при майките, акушерките ги карат и след това взимат, не знам, ако някоя майка иска да храни на поискване дали ще разрешат  Confused не съм питала, тогава не разбирах много  Embarassed
Лекарите не чакат да ги питаш, а дават отговорите предварително, детската лекарка обикаляше непрекъснато по стаите да дава сведения за моментното състояние на бебетата и да изнася лекции.
Не е луксозно, поне 2004 г. така беше, сега не знам дали са стигнали с ремонта до Родилното, но е много чисто, чистят почти непрекъснато с нещо, което мирише много приятно  Grinning
Ето снимка на стаята  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 358
Родих в МД - София преди година. Свиждането ставаше пред вратата на отделението.
Имаше и посетители вътре по стаите, но не вярвам да е било разрешено  #2gunfire

В стаята бяхме две жени, бебенцата бяха при нас. За условията в МД се е говорило много - мизерия си е Sad

# 3
  • Мнения: 270
Родих в I АГ "Св. София" в София. За раждането си бяхме ангажирали индивидуална предродилна  и родилна зала. След като се приключиха всички процедури (изчакване на плацента, шевове и т.н.) пуснаха таткото в залата, след това бях във ВИП стая, където времето за посещения не беше ограничено през деня. Иначе бебето си беше при мен през цялото време, взимаха ги в 12 ч. вечер и ги носеха в 6ч. сутрин. Аз си бях поискала двойна стая, иначе имаше и индивидуални и тройни.

# 4
  • Мнения: 5 391
Аз родих в Тутракан, няма да изпадам в подробности защо го предпочетох пред Русе, там свижданията са позволени.

# 5
  • Мнения: 603
ами първият път като раждах в държавната болница на свиждане идваха всички и стояха под терасата hahaha,от там пускахме въже,за да си вземем чантите дето са ни донесли.В стаята бяха 5 легла и беше много мръсно,абе нямам думи.
А сега родих в частна болница -Еми пак нямам думи-беше супер,има стаи с по 1 и с по 2 легла,бебетата са при майките,само през нощта ги взимат,за да се наспим Mr. Green,има си отделна стая,предназначена за свиждания,в която има и монитор за татковците-ако искат да гледат,но ги е страх да влязат вътре JoyПросто всичко беше на ниво,но е частна и въпреки това не е скъпо Peace

# 6
  • Мнения: 1 858
При нас в Монтана свижданията не са разрешени. Има едно като голямо антре и две врати към патологична бременност и към родилно. Когато таткото чака за свиждане или да му кажат дали жена му е родила стои и чака в това "антре". Нашия татко обаче го пускаха, когато поиска при мен в стаята защото работеше в отсрещното отделение.
В стаята ми бяха две легла (на едното бях аз).
Тъй като родих с секцио ми носеха детето да го гушкам  (само защото завеждащата на ННО е приятелка на мъжа ми) на другия ден си ми го дадоха защото давах много зор и те вдигнаха ръце.
Ако родиш нормално ти дават 8 часа да се наспиш и починеш и после ти носят детето, но ако настояваш може и веднага да си го вземеш.

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
в св софия е позволено, но излизаш извън отделението, в стайте пускат , но само във виповете.....иначе в Шейново знам, че е абсолютно забранено всякакво свиждане...

# 8
  • Мнения: 2 274
   Баткото го родих в Силистра преди повече от 7 години! Сградата е на 3 етажа - 1ет. операционна, 2ет. патология и 3ет. предродилно, родилно и детско отделение! 3 ет. е затворен със стъклени врати към стълбите които се заключват, на 1 ет. също трудно се влиза, а на втория - няма проблеми!     
  Нашият тати е стоял пред операционната зала /където родих нормално/ и е чакал за новини! Видял ме е като са ме изкарали на носилката / шиха ме с пълна упойка и тоя момент ми се губи /, качил се е с мен в асансьора - незнам как са му разрешили да се качи на 3 ет., но като отворих очи той беше до носилката с букет цветя и шоколад  Mr. Green! След това докато ме изпишат се виждахме така - аз зад стъклените врати, които са заключени, а той от другата страна  Tired! Ако трябваше да искам нещо да ми се донесе слизах с асансьора до ет.1, където имаше телефон с жетони  Sick!
   Бяхме 3 жени в стаята, а бебоците бяха в отделна стая до нашата с обща врата и големи прозорци между двете стаи!
   Така беше в Силистра в началото на 1999г., но сега как е - незнам!

# 9
  • Мнения: 4 621
Родих в Света София. 24 часа след секциото ме преведоха във Вип стая, където можеше да дойде на свиждане  всеки, който пожелая. Мъжът ми идваше всеки ден, две мои близки приятелки също дойдоха, идва и свекърва ми. Бях 4 дни в болницата и като се замисля винаги имаше някой при мен Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 79
И моят опит е от Русе от 2000г., а съм убедена, че и до днес нещата са същите.Аз родих в 11часа, а моят мъж висял там до 13.30 и му казали, че до два след обед бебета не се очакват #2gunfireУжас направо.Свиждане ли - АБСУРД!!!Веднъж само /с помоща на познати/в стаичката на портиера за две минути се видяхме.Иначе ако имаш нещо за вземане и даване през прозореца с едно въженце теглим.Абе не е за приказка - 21 век!!!

# 11
  • Мнения: 5 391
И моят опит е от Русе от 2000г., а съм убедена, че и до днес нещата са същите.Аз родих в 11часа, а моят мъж висял там до 13.30 и му казали, че до два след обед бебета не се очакват #2gunfireУжас направо.Свиждане ли - АБСУРД!!!Веднъж само /с помоща на познати/в стаичката на портиера за две минути се видяхме.Иначе ако имаш нещо за вземане и даване през прозореца с едно въженце теглим.Абе не е за приказка - 21 век!!!
Сега пак там ли ще раждаш?

# 12
  • Мнения: 234
Родих със секцио в МД-София.Условията бяха пълна мизерия,като изключим интензивното-там беше добре.Свиждане имах още в интензивното,но аз раждах с уговорка,ако е без,не знам дали може.Горе в отделението бяхме 3 момичета в стая,общи тоалетни на целия етаж Sick Sick Sick,бебетата не бяха при нас,на 3 часа ни ги даваха да ги храним.В отделението не се допускаха външни лица,с изключение,ако някой ти носи тежък багаж,го пускаха с калцуни.За сметка на това родилките се разхождахме без проблем ,навсякъде-аз на следващия ден след секциото пих кафе в барчето с близките си.В интензивното отделение на неонатологията,ограниченията бяха по-големи,но според мен така трябва-задължително калцуни и престилка,допускаха се само майките на бебенцата,по изключение бащите.

# 13
  • Мнения: 1 272
Раждах в Св. София и там свижданията не бяха позволени (освен във ВИП стаите). Друг е въпроса, че има много начини...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При мен беше разрешено,но раждах на VIP етажа на АГ.Иначе не е разрешено.

Общи условия

Активация на акаунт