Какво правите, когато в магазина не могат да ви върнат ресто?

  • 5 103
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 901
пуска ми се анкета - само веднъж ми се е случвало  Mr. Green
Не можах днес да купя на малкия пюрета - нямала продавачката да ми развали. Да съм идела да си разваля. Ами наоколо само барачки и павилиончета, сигурно и 50 лв дневен оборот нямат. Излязох си и следващия път сигурно ще й занеса един джоб жълти стотинки Simple Smile
Ама някак не се чувствам длъжна да обикалям да си разваля парите, пък и все по-често отказват. Това таксиметровите шофьори в София много го обичат  Mr. Green
а вие как процедирате?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Много е тъпо това оправдание. Навремето работих в магазин за дрехи и понеже цените не завършваха на кръгла цифра, а на стотинки, винаги гледахме да имаме дребни. Ако пък се случеше да нямаме ресто, ние ходехме да разваляме.

И аз мразя като почнат да ми правят физиономии, още повече като им дадеш само 10 лв!

# 2
  • Мнения: 601
   Вчера ми се случи точно това и ми каза да отида да си разваля,бях с количката с малкия-ама как пък няма да тръгна да си развалям... Tiredтругнах си и без това не бях на зор Crazy

# 3
  • Мнения: 742
гласувах с опция "продавачката", но всъщност се е случвало и аз да обикалям да развалям банкнота. Както ида се отказвам да пазаря  Laughing май няма еднозначен отговор- както дойде, според настроението и нуждата   Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, вместо да тичат те да ти развалят, за да не те загубят като клиент, правят обидени физиономии...
Зависи какво пазарувам. Ако е нещо, което не мога да купя другаде, ходя и си развалям. Иначе отивам в друг магазин.

# 5
  • Мнения: 11 003
Отивам на друго място.

# 6
  • Мнения: 515
Ако ми е нещо належащо и нямам време за търсене по други магазини, аз си поемам "вината", че нямам точни  Mr. Green и отивам да търся къде да ги разваля. Ако имам време за търсене на нещото - отказвам покупката.

Спомням си времето, когато работех в магазин. Бях комп. оператор там. Смениха шефката и новата шефка беше много стриктна в това отношение. И в много други де...и това изправи магазина на крака. Всяка сутрин пращахме човек до най-близката банка да донесе дребни. Докато се научат касиерите - шефката им стоеше на главите и ги проверяваше. Laughing

# 7
  • Мнения: 495
да, това си е техен проблем
тяхно задължение е да имат "оборотни" - определена сума на дребно
скоро чаках на опашка в аптека
пред мен имаше младеж, който не помня какво лекарство поиска
аптекарката му го даде и му направи забележка, след като му го даде, че тя, видите ли, не трябвало да му го дава, щото трябвало да има рецепта и едва ли не "халал да му е" Shocked
младежът подаде 10 лв / не 100/ и тя му вдигна скандал, защо нямал по-дребни Crazy
а след излизането му тя продължи да дудне, че "не стига че му дала лекарство без рецепта, ами той имал и наглостта да не й даде точно пари" Sick #2gunfire

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
на опашки не чакам и като нямат да ми върнат, не пазарувам.  Crossing Arms
Пък как се дразня, ако е сметка, примерно 1,78 и те ми кажат 1,80  Rolling Eyes, ми, ако искам ще дам 1,80, ако не искам, ще ми дадат ресто до стотинка да не се правят на малки.

Веднъж така ми доставят по куриер пратка и трябва да платя. Нямал да ми върне и ме гледа тъпо-да съм отидела да разваля  ooooh! Да ходи той, пфу.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дразня се. Длъжни са да имат. Веднъж ми върнаха ресто с оправдание, че нямат още 30 ст. ooooh! Да бяха 2 или 5- разбирам, но повече е наглост Close

# 10
  • Мнения: 899
В такива ситуации си мълча и гледам очаквателно, с ръце в джобовете. Ако не подейства вдигам вежди и пак гледам многозначително. Обикновено в този момент продавачката започва да се суети и за стотен път ми повтаря, че не може да развали и дали нямам по-дребни. Аз продължавам да мълча или казвам - това не е мой проблем. И просто си чакам парите и стоката. случвало ми се е да ми тикнат парите и да ми кажат да ходя да си ги развалям, аз обаче изобщо не се връщам, а в един магазин на следващия ден отидох пак и си купих цигари с жълти стотинки - 2.60 на жълто  Mr. Green
Не се ядосвам често за такива неща, аз съм дебелокожо животно.

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Рядко ми се случва да нямат да ми върнат.
Обикновено си излизам от магазина, даже и да няма наблизо друг, от който мога да купя същото. Оставам си без него.

Когато се качвам в такси или викам от къщи, гледам да имам дребни 3-4-5 лв., защото не ми се разправя с тази социална прослойка  Mr. Green
Бях ранена преди 2 седмици и 3 дни ходех сутрин до центъра с такси. И трите дни идваше един и същ шофьор, казваше ми, че няма да ми развали, а аз имах само по 20 лв.  Joy

# 12
  • Мнения: 377
Много ги "обичам" такива, досега винаги съм си тръгвала. Най-голям кеф е като вече са ми приготвили каквото ще си купувам и им се наложи да го прибират.  Twisted Evil Тогава не просто на кръв гледат ......
Всъщност обикновено продавачките не са виновни, че и  20 лв. оборот да има собственика им го прибира, но пък и на тях им липсва елементарно отношение.  Rolling Eyes

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Много се дразня- и на магазинери, и на таксиметраджиите  Twisted Evil А пък като се опитват да забогатяват от мен с по 2-5 стотинки, честно се изприщвам. То не е от мен да мине всеки път, що не вземат от тях да минава и да ми казват- другия път ще ми дадеш 2-5 ст.  newsm78
Като нямат да ми развалят- напускам мрънкайки и не се връщам по възможност в този магазин  Stop

# 14
  • Мнения: 46 492
Пращам продавачката да ги развали, ако не иска си хващам пътя ...

Общи условия

Активация на акаунт