7 месеца и на море?

  • 868
  • 10
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Здравейте!
Аз съм майка на 7 месечна принцеса и се чудя дали е приемливо да отидем за 2 3 дни на море и какви мерки трябва да се вземат. Някой с опит да помогне моля  Praynig

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Само да уточня, че не става въпрос за мен лично, а за една приятелка  Flutter

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това само тя може да прецени.
Въпрос на дете, родители, темперамент, навици.....такива неща.

Да не забравяме, че и на морето се раждат деца...за какви "мерки" става дума?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами защо да не отиде на море? Важното е да се маже бебето с плажно мляко висок фактор / аз мажех Таня с 50-ти/, да ходи рано сутрин на плаж - макс до 11 часа и следобед след 5 часа.
Таня я водих на 9 месеца и изкара 2 седмици на морето.

# 4
  • Мнения: 1 503
Ами ние бяхме на море за 4ри дни,а бебо нямаше 4ри месеца...
сутрин рано и следобед се ходи

# 5
Ve4e biah na more s moiata 7 mese4na du6teri4ka. Niamahme problemi.Pod 4adur,s mliako faktor 50 i vsi4ko e nared. I v moreto i topihme kra4etata i v basein4e na plaja .

# 6
  • Мнения: 343
и ние отиваме през септ. на китен, алекс ще е на 8 мес. тогава. силен фактор, чадър и от 11 до 3ч.  в хотела...

# 7
  • София
  • Мнения: 676
Ох, пред мен стои същия проблем. Мен лично не ме притеснява слънцето, защото не мисля да я водя на плаж, но ме е страх от стомашно чревни инфекции, по морето ги има много и ако големите хванат нещо, ще и го предадат и на нея. Вие какво мислите за тази страна на проблема?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Ние миналата година бяхме на море и детето беше на 5 месеца, организирахме се така:

1. Пътуване с почивки, беба да се размърда малко от кошницата за кола;
2. На плаж ходихме до 11.00 и привечер, и тя стоеше предимно под чадъра, бяхме й взели коритцето и го пълнехме с топла вода и си постояваше потопена в него на плажа за около 20-30 минути 2-3 пъти на ден;Мажехме я с Мустела за слънце
3. Давахме розова Девин, но я преварявах допълнително, шишетата стерилизирах в електрическа кана за вода (тя изключва като кипне, но аз я включвам по няколко пъти), пюрета не съм правила - само готови бурканчета.
4. Бяхме си взели Панадол и Ентерол за всеки случай, но не ни се наложи за нея - ние големите (аз, моя мъж, сестра ми и нейния мъж) се изпонатръшкахме с едни стомашночревни проблеми и изпихме Ентерола на детенцето  Laughing.

Това е в общи линии.

# 9
  • Мнения: 5 103
Наща я водихме първо на 2 месеца после на 3, но естествено не я държах на плажа в жегите.

# 10
  • Мнения: 2
Моят Бебчо е на 8 месеца и скоро ще го заведа на море.Ще се въоръжа с висок фактор и готова храна.Няма от какво да се притеснявам,ще го водя на плаж след 17:00ч.

Общи условия

Активация на акаунт