Как да накараме детето да пие лекарство?

  • 771
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Габи имаше бактерии в урината и след като ги изчистихме с ЦЕК форте ни предписаха Пиелосептил за изчистване на евентуални последствия от бактериите - трябва да го пие 3 месеца.
Обаче още на третия ден започна да го плюе и отказва да го пие. Опитахме с лъжичка, със спринцовката на Нурофен-а, в храната но никакъв ефект - цялата се гърчи, пищи и се къса да реве. На няколко пъти се задави доста сериозно.
От слагането му в попарата спря да яде попара на закуска - вече не знам какво да измислим за да даваме лекарството.
Помагайте с идеи!

# 1
  • Мнения: 997
Вие сте опитали почти всичко за което се сещам. Не разбирам много, но може да споделите притесненията си с лекаря и евентуално, ако е възможно да смените лекарството...или знам ли. Опитайте да го смесвате с мед. Съветвам те да пуснеш това запитване в здравния форум. Там влизат много повече родители.....и съответно ще има много повече идеи. Успех! 

# 2
  • Мнения: 1 588
А какво е лекарството на вкус?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Не става ли да й обещаеш, че ако го изпие, ще й дадеш нещо супер вкусно /което й е любимо/?! При нас действа. Или пък да й го сложиш в сока.

# 4
  • Мнения: 120
Има плодов вкус в началото и после преминава в леко горчив.
Сок изобщо не пие - само вода.
Освен това е само на 1 г и 2 м и няма как да я убедим или излъжем с нещо вкусно  Sad
Май ще трябва с лекарката да се консултираме

# 5
  • Мнения: 1 588
Дъщеря ми пие от година и половина насам фурантрил и каптоприл. И двете лекарства са на прахчета и с доста противен метален вкус. Аз й ги слагам в млякото с каша (обем около 150 мл), което й давам сутрин в 6 и вечер в 22 и тя изобщо не ги усеща.

# 6
  • Мнения: 1 271
на нашия бате понеже се опитва да повръща лекарствата му ги давам с малко кисело мляко или част от попара или някакво ядене но не го слагам в цялата купа че не е сигурно дали ще изяде всичко и дали след това няма да откаже същата храна макар и без хапче
интересно е че геройски си пиеше ноотропила който е доста горчив и след това си пийваше водица
успех

# 7
  • Мнения: 1 193
Незнам какво да те посъветвам,ние пием много лекарства и за сега нямам проблем,но както ръсте така и почва да се опъва и да измисля начин да ги плюе.дано не се стига до някакви такива положения защото такова малко детет как да му обесниш че е много важно да поема лекарствата.Успех.

# 8
  • Мнения: 313
Да споделя нашия опит...когато почна да не си иска лекарството, изяде 2 шамара и му обясних, че лекарството е единственото нещо, което не се обсъжда. Грубо, но полезно. След единствен урок детето си знае кога трябва да си пие лекарствата и дори напомня, ако забавим ("урокът" беше преди повече от година, а Камен е на 3). Не съм привърженик на насилствените методи, но някои неща са твърде важни, за да се заобикалят или да се търси компромис...

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Давам ги със спринцовка. Хем меря точно дозата, хем докато се усети впръсквам в устата.
  С лъжичка и при нас е невъзможно, а специалните спринцовки от Панадол-а ги прегризва за секунди.

Общи условия

Активация на акаунт