Може ли да има последствия за бебето...

  • 926
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Здравейте,момичета,
Нашият бъдещ татко много сериозно ми постави въпрос на който търся отговор и реших да попитам и вас!?!?
Повече от 6 месеца приятеля ми има здравословни проблеми - 6 месеца лекувахме уголемен черен дроб,преди 2 месеца се появиха силни световъртежи,в следствие проблеми с вестибуларния апарат.На всичко отгоре с нервите не е добре,за най-дребни неща все ми прави забележки и е много раздразнителен.В депресия е от целия стрес заради всички проблеми.Иначе от 6 месеца не е близвал алкохол и спря цигарите.
Въпроса му е цялото това негово състояние,би ли повлияло на бебето и възможно ли е по някакъв начин да се получат психически или физически отклонения и при детето!Аз съм заченала точно преди месец и ако сте редовен потребител знаете за тревогите ми,че от 1 година се опитваме да го направим това бебе!
Днес говорих с акушерката ми и тя ме увери,че всичко се предава наследствено от поколение на поколение без да има значение моментното състояние.
Все пак ако имате информация по въпроса,моля за съвети!
Благодаря предварително! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 950
Не мисля, че това му състояние би се отразило на бебето. Така както го описваш изглежда е преживял сериозен стрес. Хубаво е, че въпреки всичко бебето е станало. Защото по-скоро този стрес би попречил на зачеването, отколкото на бебето в последствие.

Лека бременност ти желая и здраво бебче  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 419
По-скоро е важно ти в какво състояни ще го носиш бебето Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 4 273
Не се притеснявай, гледай ти да си спокойна! А в по-късните седмици може да ходиш при специалисти по патология на бременността, ако се притесняваш /засега се сещам за Мазнейкова/. Но момичетата правилно са ти казали, че състоянието на мъжа ти по-скоро би попречило на зачеването.

# 4
# 5
  • Мнения: 83
и аз не мисля че ще има последствия върху бебето,но най-вече гледай ти да си спокойна и всичко ще е ОК!!!
пожелавам ти лека бременност Peace

# 6
  • Мнения: 229
Хич недей да ги мислиш тези работи.
Успех с бебчо.
 Hug

# 7
  • Мнения: 574
За твое успокоение можеш да направиш генетичен тест  но нямаш повод за притеснение .Бъди позитивна всичко ще е наред yspeh

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Мила, нямаш основания за притеснения! Сама знаеш, че ако е имало нещо, което би попречило да се зачене здраво бебче - ти сега просто нямаше да си бременна. Горе главицата и не мисли дори секунда повече за това. Всичко ще е перфектно, а бебо ще е здрав - убедена съм!

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нямаш основание за притеснение.
Но ако мъжа ти е склонен към депресии, пиене или нещо друго - виж това е неприятно и не само поради лесната си депресивност /нещо дето може да се наследи - ма то половината българи сме в депресия/, а и защото една евентуална бременост може да му утежни положението - може, но може и да го мобилизира /ноа това става мнооого рядко/. А вече тогава неговата депресия може да повлияе на тебл и това да ти утежни бременоста.
Но като цяло ако той не проявява психически отклонение - нямаш причина за притеснение.

По-скоро проблема е в лекарствата дето  епил - те как влияят и до кога на спермата му - но пак мисля, че ако стане - значи спермата е годна и всичко е ок. Но за това питайте неговия лекуващ лекар!

Успех! Стискам палци и таткото да се стабилизира и бебечо да стане скоро

# 10
  • Мнения: 126
Благодаря на всички ви,момичета.
 Heart EyesГоворих с моята акушерка и тя така ми каза,че моментното състояние не оказва влияние върху плода.Всичко се предавало генетично по родова линия.Т.е. ако определени навици, физически и психически отклонения ги има в родословното дърво,то те ще бъдат заложени и във детето.Но в зависимост от начина на живот,от обстоятелствата,те могат да се развият или не.Например ако моите родители пушат,аз пуша,мъжа ми пуши,неговите родители са пушили - у детето това ще е заложено,но то може и никога да не пропуши.Така е и здравословно.
Обясних всичко това на приятеля ми и той като че ли го прие и се поуспокои.Ама такива "мухи" му влизат в главата,направо не знам от къде си ги измисля понякога.
Отново ви благодаря за подкрепата и успех на всички ви! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт