вродени аномалии на ръцете

  • 3 282
  • 13
  •   1
Отговори
  • Oslo
  • Мнения: 659
Някои може ли да ми каже нещо повече за ектро и брахидактилията, хирурзи с опит, резултати и т.н.

# 1
  • Мнения: 997
 Брахидактилия или микродактилия     

Брахидактилия - ненормально короткие пальцы как наследственный дефект.

Симптомы . Для брахидактилии характерно укорочение пальцев различной степени. Оно может быть связано с отсутствием отдельных фаланг либо с их укорочением. Часто брахидактилия сочетается с полидактилией. Нарушение функции пальцев при брахидактилии невелико. Чаще наблюдается укорочение V и II, реже - III и IV пальцев. Эта деформация передается по наследству.

Ето малко инфо за това заболяване - съжалявам, че е на руски, но ми се скапа речника....като го оправя ще го пусна на български. Embarassed

# 2
  • Мнения: 308
Не знам какво точно означава вашата диагноза,но преди време в детско кърмаческо на Пирогов оперираха едно детенце,което имаше по шест пръстчета.Не знам точно кой от хирурзите,но в това отделение всичките са много добри.Успех!

# 3
  • Oslo
  • Мнения: 659
Много ви моля, ако някой има същия проблем и познава лекари, които могат да помогнат, нека пише

# 4
  • Мнения: 997
мила, не се сещам поне аз да има от по-често пишещите с подобен проблем, но не всеки който чете тук влиза редовно и още повече...не всеки се регистрира......Вярвам, че има и други родители с подобни проблеми. Нещо повече, познавах детенце със сходен проблем - от площадката при нас, момиченце. Но скоро не съм ги виждала.....а тогава не попитах.....така че нямам инфо. Но ти желая успех...И още нещо...вашият личен лекар не ви ли е препратил към някого?

# 5
  • Oslo
  • Мнения: 659
Здравей, Елена, знам , че има и други майки с такъв проблем, просто въпрос на късмет е дали ще ги намеря. Детенцето ми е на 10г вече, и аз през всичките години съм търсила информация сама, защото лекарите в Бургас нямат такава. Синът ми се научи да бъде левичар, тъй като дефекта е на дясната ръка, но колкото повече расте, толкова повече недъга му го притеснява и му пречи. Убедена съм, че има начин за оперативна корекция, чела съм в един руски сайт за това, но искам да се свържа с някой, който вече е минал по този път, за да ме насочи към възможно най-добрите специалисти- в БГ или в чужбина.

# 6
  • Мнения: 997
Не знам дали ще ти е от полза Embarassed, но виж този линк за реконструивно пластичната хирургия.

http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php.php?id_oblast=8&id … tem=15&id=152

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  В болницата лежахме с едно бебече със Синдром на Аперт - имаше сраснати пръстчета на ръцете и краката  Sad Мисля, че разделянето стана на няколко етапа, операциите ги правиха в Александровска болница миналата есен. Но повече подробности не знам...

# 8
  • Мнения: 8 905
Ще ти пиша на лични!

# 9
  • Мнения: 3 537
  В болницата лежахме с едно бебече със Синдром на Аперт - имаше сраснати пръстчета на ръцете и краката  Sad Мисля, че разделянето стана на няколко етапа, операциите ги правиха в Александровска болница миналата есен. Но повече подробности не знам...
[/quote]Аз познавам такова дете.Но то вече живее в друг квартал и не знам до къде стигнаха.За последно събираше майката пари за пета операция.Само че това дете само на ръцете имаше срастнали пръсти.

# 10
  • Oslo
  • Мнения: 659
Краси, това за което пишеш е доста по-различно от нашето увреждане. При нас пръстите са недоразвити , а от единия липсват 2 фаланги, корекцията се състои в присаждане на кост и какво ли още не, много е сложно.... И аз когато се разрових в нета бях изумена от това, че вродените малформации на ръцете са десетки видове, някои се коригират по-лесно, други по-трудно или никак... Такъв ни бил късметът!

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Когато бях на 10 г., ме оперираха в Горна Баня - инст. по ортопедия и травматология. Там имаше и деца с по-малко пръстчета на ръката, но не мога да кажа подробности за операциите.
Не зная и към кой лекар да те насоча, защото от тогава имената са други, а и моите проблеми бяха с краката. Sad

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
........ корекцията се състои в присаждане на кост и какво ли още не, много е сложно....
  Детенцето, за което споменах имаше и този проблем. Някои пръсти бяха сраснати едно за друго, но от други липсваха фаланги, точно както споменаваш. Именно заради това им обясняваха, че ще оперират всяко пръстче по отделно, а там където се налага, ще се прави и присаждане на кост.
  Пак казвам, става дума за Алекснадровска болница. Лекарят беше от клиниката по пластична хирургия, но не помня името му  Embarassed

# 13
  • Oslo
  • Мнения: 659
Благодаря Бим Бам, ще потърся информация в Александровска.

Общи условия

Активация на акаунт