Тревожните симптоми след падане на бебето!!??

  • 8 138
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте! Моята беба днес направи първата си каскада! Cry Тя е на почти 7 месеца. На балкона имаме люлка, настилката е мозайка(доста твърда Simple Smile), а разстоянието от люлката до пода е около 60-70 см. Буквално за секунди извърнах поглед и я намерих на земята обърната на страни. Едва като я вдигнах се разплака. Нямах време да обърна внимание на състоянието й докато беше на земята, всичко стана много бързо. Питам случвало ли Ви се е и за какви симптоми сте следили след падането. Лекарката каза да следя за необичайна сънливост, повръщане....

# 1
  • Мнения: 1 052
температура, некоординираност (нетипична). Това е в общи линии, ако имаш и най-малко съмнение бягайте да я видят и да и направят снимка.

# 2
  • Мнения: 46 492
Аз знам за сънливост, повръщане и неориентираност, но когато падна дъшеря ми, следих за всичко, което е различно от нормалното й поведение, нямаше последици, дано и при вас е така  Praynig

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата след едно падане получи комоцио. Отпусна се, заспа, повърна. Отидохме до Пирогов за снимка.

# 4
  • Мнения: 5 539
И моята дъщеря на същата възраст падна за пръв път.
Следи я ден-два, особено ако мислиш, че си е ударила главичката. Ако повърне, идете на лекар, може да се направи рентгенова снимка. Ако скоро след падането заспи,също е тревожен знак.
Чувала съмсъщо, че през първата нощ трябва да се буди бебето няколко пъти, за да се види , че не е изпаднало в кома.
Но при вас изглежда не е толкова сериозно. Дано всичко да се оправи бързо

# 5
Благодаря за съветите! Очертава се тежка нощ, най-вероятно няма да мигна! Как можах да го допусна! Cry

# 6
Голямата след едно падане получи комоцио. Отпусна се, заспа, повърна. Отидохме до Пирогов за снимка.
И какво стана после? Сега има ли някакви последици?

# 7
  • Мнения: 6 167
Благодаря за съветите! Очертава се тежка нощ, най-вероятно няма да мигна! Как можах да го допусна! Cry

споко , не се шашкай, това както казваш е първата каскада Peace
гадене, световъртеж ( некоординираност) липса на апетит, сънливост. виж дали следи с поглед пръста ти също така. дали фокусира.
наблюдавай я повечко и ако нещо ти се стори странно не се чуди, а тичай при доктора.
по-добре да те мислят, за луда майка, отколкото да се чудиш правилно ли постъпваш!
ако се оклюма повече, ако излезе от нормалното си насторение и живост също се обади.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 383
Благодаря за съветите! Очертава се тежка нощ, най-вероятно няма да мигна! Как можах да го допусна! Cry

Ще има още много падания! Не се обвинявай! И един съвет от мен - не тичай веднага на лекар след падането той е длъжен да направи снимка, за да отхвърли нещо по-сериозно. Наблюдавай детето - дали бързо ще се успокои, за сънливост, повръщане, раздразнителност... Най-трудно е като падне когато е уморено, скоро след това заспива, а ти се чудиш ли чудиш... Падане от ниско/като вашето/, на гладка повърхност, не е страшно. Обръщай внимание върху какво е паднало. На седем месеца Simple Smile- сега се почва.

# 9
Благодаря за съветите! Очертава се тежка нощ, най-вероятно няма да мигна! Как можах да го допусна! Cry

Ще има още много падания! Не се обвинявай! И един съвет от мен - не тичай веднага на лекар след падането той е длъжен да направи снимка, за да отхвърли нещо по-сериозно. Наблюдавай детето - дали бързо ще се успокои, за сънливост, повръщане, раздразнителност... Най-трудно е като падне когато е уморено, скоро след това заспива, а ти се чудиш ли чудиш... Падане от ниско/като вашето/, на гладка повърхност, не е страшно. Обръщай внимание върху какво е паднало. На седем месеца Simple Smile- сега се почва.
Благодаря за съветите! Очертава се тежка нощ, най-вероятно няма да мигна! Как можах да го допусна! Cry

споко , не се шашкай, това както казваш е първата каскада Peace
гадене, световъртеж ( некоординираност) липса на апетит, сънливост. виж дали следи с поглед пръста ти също така. дали фокусира.
наблюдавай я повечко и ако нещо ти се стори странно не се чуди, а тичай при доктора.
по-добре да те мислят, за луда майка, отколкото да се чудиш правилно ли постъпваш!
ако се оклюма повече, ако излезе от нормалното си насторение и живост също се обади.
  bouquet

Дано да й няма нищо! Това стана около обед-12-1, заспа едва към 2 и половина. След това будува до към 6. Раздразнителност казвате....?? А превъзбуденост? Може би си и внуших, но ми се стори, че се радва повече от обикновенно, смееше се на всичко, дали не е нервен смях!!?? Мисля да я заведа утре да я видят, снимките много ли вредят?

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата след едно падане получи комоцио. Отпусна се, заспа, повърна. Отидохме до Пирогов за снимка.
И какво стана после? Сега има ли някакви последици?
Никакви последици- да чукам на дърво Peace Първото и падане на главата от високо беше на 9 месеца и от тогава много пъти се е удряла.
Лекарите ще преценят дали има нужда от снимка, но ако я заведеш- най-вероятно ще си вържат гащите. Не е хубаво бебе да се облъчва с рентгенови лъчи, ако няма сериозна причина. Какъвто вашият случай не е.
Успокой се. Тепърва ще пада много, но не е нужно да се шашкаш така Peace

# 11
  • Мнения: 93
Дъщеря ми също падна за първи път на 7мес.не помня да е имала отклоненоя не се притеснявай бебетата не са толкова крехки колкото си мислим.Успех

# 12
Благодаря за подкрепата Ви! Днес, както ми казахте, я наблюдавах през целия ден! За щастие нищо различно не видях в поведението й! Беше си същата лудетина Grinning.
Много трябва да се внимава от тук на сетне,  дето казва майка ми, очи и на гъ.. трябва да имаш!!!

# 13
здравейте и от мене.току що се регистрирах като потребител, макар че отдавна чета този сайт.моят син е на три месеца и половина, а днес му беше първото падане.От два три дена се научи да се върти по корем и днес докато му вземах пюрето от кухнята падна от леглото. CryДоста силно изрева но след това започна да се смее(така се държи обикновенно, усмихва се от втория месец).след това заспа, за6тото му беше време.сега спи и незнам дали да го водя на доктор или не.

Общи условия

Активация на акаунт