Как да накараме детето да пие лекарство?

  • 3 674
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Габи имаше бактерии в урината и след като ги изчистихме с ЦЕК форте ни предписаха Пиелосептил за изчистване на евентуални последствия от бактериите - трябва да го пие 3 месеца.
Обаче още на третия ден започна да го плюе и отказва да го пие. Опитахме с лъжичка, със спринцовката на Нурофен-а, в храната но никакъв ефект - цялата се гърчи, пищи и се къса да реве. На няколко пъти се задави доста сериозно.
От слагането му в попарата спря да яде попара на закуска - вече не знам какво да измислим за да даваме лекарството.
Помагайте с идеи!

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Попитай доктора, дали не може да ти изпише някакъв заместител. Руми правеше така с едно лекарство и колкото по-настоятелна бях, толкова по-зле ставаше. Накрая започна да го повръща и доктора ни изписа друго.

# 2
  • Мнения: 120
Проблема е че този Пиелосептил е турско лекарство, което го няма в Бг и пращахме човек да го вземе от Турция. Единствения вариант е Фуролин ор Гърция, но няма гаранция че и него ще го пие - те всички бебешки лекарства са все с някакъв плодов вкус и със сигурност ефекта ще е същия  Sad

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Пробвай да го слагаш в сок - аз така съм се справяла, а другият вариант е на сила, но това за 3-мес. период ще е много неприятно занимание, а и стресиращо за детето.

# 4
  • Мнения: 8 505
Прегледай тази тема:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114857.0
Може да изпробваш някоя идея.

# 5
  • Мнения: 595
Бебинос капките са гадни и ползвах едно приспособление на Чико - биберон за лекарство е и го има почти във всички детски магазини - слагах глюкоза дето ми беше останала от жълтеницата или например преварена вода със захар - разтваря лекарството и е сладко и тогава чак се облизваше
успех Peace

# 6
  • Мнения: 1 800
В малка чашка разбърквам лекарството с 1-2 лъжички плодово пюре HAME-то е много сладко и така го давам по време на хранене на 2-3 пъти, както си яде издебвам да се загледа в рекламите например и давам лъжичката с лекарството, после продължаваме с храненето. В най-добрия случай изобщо не разбира, че съм му дала лекарство или пък просто малко се понамръщва.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Всички лекарства във вид на сироп давам със спринцовка. Ако се наложи да давам хапчета, троша ги, размивам ги с водичка и пак със спринцовката. Докато се усети, ги е изпила  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт