Въпрос за анемия

  • 849
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте,
Синът ми е на две години и последните му кръвни изследвания сочат признаци на анемия - хемоглобин 94, LDH 580. Утайката е 24. Преди 40 дни изкара тежка бактериална инфекция (наличие на бактерия в кръвта), от която едвам оцеля и разбира се е лекуван 20 дни с антибиотици. Все пак си мисля че би трябвало за толкова време да се възвърнат нормалните показатели, а се оказва че нещо не е наред. Какво мислите - имал ли е някой токива проблеми? Поздрави на всички

# 1
  • Мнения: 1 938
Мисля че при толкова тежка инфекция няма как де не падне хемоглобинът. Thinking
Какви са тези бактерии и откъде са се взели? newsm78

# 2
  • Мнения: 495
направи повторни изследвания на кръвта в университетска болница
в частните пестят от консумативи и понякога дават грешни резултати

# 3
  • Мнения: 1 428
И моята дъщеря е с анемия,а е на 2г.и 2 м..Хемоглобина и сега се повиши и стана 99,но пие желязо.Не се притеснявай ще го израстат децата,а може и от инфекцията да е.

# 4
  • Мнения: 34
А какво пие дъщеря ти за желязо? Днес ходихме на консултация с нашата докторица и тя не пожела засега ду предписва нещо специално - само детски витамини Саностал (или нещо подобно, не съм сигурна в името защото още не съм го купила). Поздрави на всички

# 5
  • Мнения: 495
с приемането на желязо не трябва да се избързва и да се предприема без лекарско предписание,
тъй като натоварва сърдечно-съдовата система /по повод въпроса на Дориана/
освен това трябва да се знаят стойностите както на хемоглобина, така и на серумното желязо в кръвта

# 6
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми пие желязо на капки Малтофер и витамини Мултисаностол на Д-р Тайс.Но наистина първо трябва да се изследва серумно желязо,за да се изключи таласемия,защото при нея приема на желязо е противопоказен.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Тежка инфекция  - анемия, не се безпокой, ще се компенсира самостоятелно, не е необходимо да му даваш желязо, ако се храни добре, обикновено приемът на желязо създава дикомфорт но тумбачето, гаден вкус в устата и дечко може да не иска да яде. След две седмици направи контролни изследнвания, ако показателите на са се покачили, тогава направете изследване на желязо и ЖСК. Утайката е повишена и ще остане таква, докато има анемия. Успех  Peace!

# 8
  • Мнения: 34
Много благодаря за успокоителните думи. Не знаех че утайката се повишава и при анемия и се притесявах от хиляди други заболявания. Опитвам да ми засиля храната въпреки, че в тези жеги знаете колко е трудно. Поздрави на всички

Общи условия

Активация на акаунт