За отношенията на родителите на детската площадка

  • 2 980
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 214
Цитат
Predvaritelno se izvinjavam za dalgijat posting i  po-to4no za tova 4e e na latinica , no v momenta njamam vazmognost za kirilica.Blagodarja na tezi , koito shte si napravjat truda da go pro4etat!


Moeto momi4e e buino  , no az vlagam vsi4ko ot sebe si  za da njama neprijatni momenti.Staraja se da ja vazpitavam i da sam spravedliva.Vapreki tova ponjakoga se slu4va neshto nepredvideno.Eto kakva beshe slu4kata dnes:
Na detskata plo6tadka imashe edno momi4ence na okolo 1.6 meseca.Maikata stoi na masa i gleda .Az sashto  nabljudavam deteto si.Neinoto otiva i zastava zad ljulkite , kadeto njama nikoi, a moeto otiva otpred i  hvashta dvete ljulki.Malkoto stoi tam ,  tja nisto ne mu kazva i moeto  izvednag zasilva ljulkite i  s ednata udrja deteto .I dvete ti4ame na tam - tja uspokojava , az objasnjavam na mojata kakvo e napravila / kato znam 4e deteto mi ne e napravilo tova s losha umisal i ne e znaelo kakvo shte se slu4i \ .No maikata se nahvarli varhu men s grozni izrazi -taka li sam si vazpitavala deteto  da udrja po-malkite i t.n.t. i  o6te pove4e ja podrazni fakta , 4e az ne posegnah na moeto dete  i  dori ne mu se skarah ,  a zapo4nah tiho da i govorja 4e deteto go e zaboljalo i  4e trjabva da vnimava s malkite deca da ne gi udari slu4aino. Posmjah da objasnja  na maikata , 4e dete na 3 g 6m ne e mnogo goljamo za da razbira do tolkova i da predvigda situaciite i posledstvijata , no propusnah da i kaga , 4e tja trjabva da stoi do deteto si kato e malko i da si go pazi.Az pone taka sam pravila.I kogato se e slu4valo moeto dete da bade naraneno ot njakoe po-goljamo sam obvinjavala sebe si ,  4e ne sam ja opazila ,  a ne 4ugdite hora ,  4e sa vinovni.Mislja , 4e sam prava .Vie kakvo mislite ?
Предварително се извинявам за дългият постинг и  по-то4но за това 4е е на латиница , но в момента нямам възможност за кирилица.Благодаря на тези , които ще си направят труда да го про4етат!


Моето моми4е е буйно  , но аз влагам вси4ко от себе си  за да няма неприятни моменти.Старая се да я възпитавам и да съм справедлива.Въпреки това понякога се слу4ва нещо непредвидено.Ето каква беше слу4ката днес:
На детската пло6тадка имаше едно моми4енце на около 1.6 месеца.Майката стои на маса и гледа .Аз също  наблюдавам детето си.Нейното отива и застава зад люлките , където няма никои, а моето отива отпред и  хваща двете люлки.Малкото стои там ,  тя нищо не му казва и моето  изведнъж засилва люлките и  с едната удря детето .И двете ти4аме на там - тя успокоява , аз обяснявам на моята какво е направила / като знам 4е детето ми не е направило това с лоша умисъл и не е знаело какво ще се слу4и \ .Но майката се нахвърли върху мен с грозни изрази -така ли сам си възпитавала детето  да удря по-малките и т.н.т. и  о6те пове4е я подразни факта , 4е аз не посегнах на моето дете  и  дори не му се скарах ,  а запо4нах тихо да и говоря 4е детето го е заболяло и  4е трябва да внимава с малките деца да не ги удари слу4аино. Посмях да обясня  на майката , 4е дете на 3 г 6м не е много голямо за да разбира до толкова и да предвижда ситуациите и последствията , но пропуснах да и кажа , 4е тя трябва да стои до детето си като е малко и да си го пази.Аз поне така съм правила.И когато се е слу4вало моето дете да бъде наранено от някое по-голямо сам обвинявала себе си ,  4е не съм я опазила ,  а не чуждите хора ,  4е са виновни.Мисля , 4е съм права .Вие какво мислите ?

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 19:38 от Ellypr

# 1
  • София
  • Мнения: 478
Ами то такива неща се случват, не виждам защо трябва да се прави такава драма и обвинения, че не си възпитала детето. Не се ядосвай, хора всякакви! Естествено, че всеки родител трябва да си наглежда детето, но такива неща пак стават.

# 2
  • Мнения: 6 417
Понякога колкото и да се внимава някои инциденти стават буквално за секунда. А дете на 1.6 м. не се гледа от маса така че не го вземай толкова навътре. Дъщеря ми е на 5 и не я изпускам от очи, защото също е доста палава. Наскоро едно хлапе се люлееше с все сила и с крака я ритна в главата докато тя тичаше около люлката. Изхвърча като тапа направо, но като й обясних, че сама си е виновна спря да оревава квартала. Оттогава внимава. Наложи се да укротявам и майката на хлапето, защото искаше да го съдира от бой, ама то каква вина има?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 495
ох, ами аз лично стоя до детето си и си отварям очите на четири
разбира се, че не можем винаги и веднага да реагираме
не се ядосвай, няма смисъл просто

# 4
  • Мнения: 1 366
Реагирала си перфектно. Не е нужно да запълваш чуждите очаквания по отношение на вьзпитанието на детенцето ти. А и тя е била достатъчно стресната от неочаквания за нея развой на събитията, така че каране или повишаване на тон си е било излишно допълнително натоварване на детето.

# 5
  • Мнения: 5 877
Би трябвало да стоя до Ането и сега, както съм стояла преди 2 г. Вече малко се уморявам, честно казано. Все пак не ми е комфортно от масата.

# 6
  • Мнения: 3 394
ето затова на детските площадки не трябва да има кръчмички, кафененца и прочие места, които служат като наблюдателници и майките не са до децата си!
освен това трябва да е забранено там да се продава алкохол, цигари и прочие

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Едно малко по-различно мнение. Смятам, че след като знаеш, че детенцето ти е по-буйно е твой ангажимент да следиш да не удари друго дете.
Макар че тези неща трудно могат да се предвидят...

# 8
  • Мнения: 429
Аз също мисля, че си постъпила правилно. Може би трябва по-близко да стоиш до нея, но все пак те са деца. А, ето какво се случи днес доакто бяхме с моето момиченце в детския кът три пъти беше ступана. Ами стана ми доста кофти и се ядосах, особено като я удариха с топката по главата. Дори бях на крачки от нея и пак ....
Друго, което прави пък мойта красавица е, че когато детето и е познато и аз съм го погалила или прегърнала ще му посегне ей, така защото аз съм нейната мама като знам това я следя.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 4 296
днес една баба удари детето ми,защото метнала малко пясък на нейното,което беше на 5г.Ами всички седят в пясъка и се случва,но чак да я удари.Попринцип детето ми е от най-кротките и всички останаха смаяни от реакцията на бабата.Попитах я защо удря детето ,а тя каза-Аз знам как да удрям деца.
Няма да продължавам защото се разтрепеих пак от нерви.
Кажете ми ако аз съм кривата

# 10
  • Мнения: 1 366
Имала е късмент, че не съм била аз. Щях полиция да извикам. Как така ще ми удря детето??  newsm78 Пълно безумие!!! Оле, направо ми притреперва само от мисълта... Егати!!!

# 11
  • Мнения: 4 668
В този случай щях да покажа на бабата аз как знам да удрям ... Twisted Evil

А по темата - мисля , че и двете имате вина - тя защото е оставила такова малко детенце да се върти само около люлките , а ти защото знаеш какво можеш да очакваш от детето си и може би си можела да предотвратиш ситуацията !

# 12
  • София
  • Мнения: 2 530
В този случай щях да покажа на бабата аз как знам да удрям ... Twisted Evil

А по темата - мисля , че и двете имате вина - тя защото е оставила такова малко детенце да се върти само около люлките , а ти защото знаеш какво можеш да очакваш от детето си и може би си можела да предотвратиш ситуацията !




Точно така .

# 13
  • Мнения: 4 629
Според мен мястото на родителя (на детската площадка) е на една ръка разстояние от детето  Peace

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Според мен и ти имаш известна вина, пък и детето ти не е толкова малко, че да не разбира....друг е въпроса, че мястото на майка на 1.6 годишно дете е неотлъчно до него Peace.

Общи условия

Активация на акаунт