полиомиелитна ваксина

  • 2 906
  • 21
  •   1
Отговори
Предстои ни поставяне на полиомиелитна ваксина. Изборът на вида и схемата на поставяне ми е труден. Вие капки или инжекции ползвахте или пък комбиниран вариант? Какви ваксини избрахте и какви са горе-долу цените им? Ще съм благодарна, ако споделите мнението и опита си

# 1
  • Мнения: 8 505
Капки.Тези,които поема Здравната каса.

# 2
  • Мнения: 3 334
Капки.Тези,които поема Здравната каса.
и аз така!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
ИМОВАКС ПОЛИО.Ваксината е много пречистена, ползват я в цял свят и благодарение на разясненията на педиатърката ми я купих и не съжалявам!

# 4
И аз предпочетох капки. По спомени доплащането за инжекциите излизаше към тридесет и няколко лева.

# 5
  • Мнения: 742
Капки.Тези,които поема Здравната каса.
а схемата е три поредни месеца-при напълно здраво бебе! Ако пропуснеш месец- всичко започва от начало Sad

# 6
  • Мнения: 8 505
Капки.Тези,които поема Здравната каса.
а схемата е три поредни месеца-при напълно здраво бебе! Ако пропуснеш месец- всичко започва от начало Sad

Не са само 3,повече са:
на 2,3,4,14,22-24м и на 6-7г-т.е. общо 6 приема.

# 7
  • Мнения: 1 976
ИМОВАКС ПОЛИО! голямо мислене и чуденка му дръпнах, но това беше моето решение. Педиатърката не ме е навивала. Единствено, след като я попитах, дали има нещо против да сложим тази ваксина, а не капките, които поема здравната каса, тя напълно беше за инжекцията. основната причина, поради която взех това решение, беше един случай в нашия блок на жена, която има страда от доста неприятни последици след слагането на българската ваксина...Разбира се, случаят е от преди години, но реших да заложа на ваксината, която се слага по цял свят.
Цената е 23-25 лв и може да се поръча във всяка една аптека или директно от аптечна лига.
Но все пак мисля, че и българската ваксина на капки не е лоша, така че каквото и решение да вземеш, ще  е правилното. Ако имаш възможност да си позволиш да си купуваш ваксината, купи я. Ако не, капките!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Капките по ЗК.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Без да се колебая избрах пречистените ваксини.
Ползвахме Имовакс Полио.Струва от 16 до 19 лв.,в зависимост от аптеката,от която я купуваш.Слага се по същата схема като капките.

# 10
  • Мнения: 77
  Това значи ли, че каквото избереш - капки или Имовакса, това трябва да се дава на всеки един прием? извинете, ама хич не сам наясно

# 11
  • Мнения: 4 621
Капки.Тези,които поема Здравната каса.
newsm10

# 12
  • Мнения: 1 117
Капки  Peace
При напълно здраво дете

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ако пропуснеш месец- всичко започва от начало Sad

Бихте ли ми обяснили това?!

И ние слагахме капки- от ЗК.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Това значи ли, че каквото избереш - капки или Имовакса, това трябва да се дава на всеки един прием? извинете, ама хич не сам наясно
Да, каквото избере майката.Педиатърката предлага да се закупи Имовакс полио по желание на родителите.Тя е много по-пречистена и много по-лесно се понася от организма на детето.
 Много грозно звучат реплики от родители, че ако купят ваксината, педиатърката щяла да си сложи парите от другата ваксина в джоба NaughtyНе е така, в картона на детето се пише името на ваксината и по тази начин и лекаря се отчита и няма как "да си сложи парите в джоба".

Общи условия

Активация на акаунт