Преминаване към обща храна

  • 815
  • 2
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Мили мами, щерка ми е вече на една година и бих искала постепенно да преминава на общата храна.  Как успяхте да сготвите едновременно да е полезно за детето, но и вкусно за вас? Какво избягвате да сложите в ястията? Много се опасявам, че това ще ми е трудно, но все пак това все някога трябва да стане и Вики да започне да се храни с това, което съм сготвила за нас-възрастните.

Споделете своя опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами просто няколко месеца трябва да готвиш по-безсолно/да не кажа съвсем/, без люти и пикантни подправки, без запръжки.Не е кой знае какъв проблем - за вас после лесно ще си добавите сол, черен пипер, къри и пр.Зелени подправки слагай щедро.Аз лично след година и 8-9 месеца май вече започнах да му давам директно от нашата храна, без модификации.Нямаме проблеми.Само чесън не обича.Но пък аз по принцип не готвя тлъсто месо, зверски люто и такива неща.

# 2
  • Мнения: 1 107
Аз започнах да му готвя на около 10 месеца - без подправки, яйца и пържено.
Скоро тръгвам на работа и май ще се наложи да мине на общата храна, която свекърва ми ще готви.
Ще я помоля да не слага поне бульони и яйца на първо време, силни подправки и пържено не употребяват у тях, така че съм спокойна. Вероятно и киселото мляко ще задържа още 2-3 месеца, но като цяло е тръгнал вече към общата храна  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт