котката ми полудя

  • 17 853
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
... и нападна майка ми. сега кракът й е бинтован до прасеца, а котката се крие и съска  и не пуска никой да го доближи Cry така полудя преди години котката на една приятелка и не се оправи.  Sad не искам да го махаме, защото е вече доста стар и мисля, че няма да се справи навън. на някой е изключено да го дадем подивял. много ми е криво  Cry

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 926
По-добре ли е още някой в семейството да пострада?
Махайте котката!

# 2
  • Мнения: 11 003
Не може ли да я види ветеринар?
Да изхвърлиш домашния си любимец на улицата на стари години не е гадно, а отвратително  Twisted Evil

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Кофти работа. Няма ли някакъв вариант да я заведете на лекар? Съвсем нищо ли не може да се направи? Някаква успокояваща инжекция например? Нали на хората им дават някакви хапчета за подтискане на агресивността? Вариантът да я пуснете навън може би не е много добър, особено в това състояние. Може да нападне и друг човек, а може и някое детенце да пострада. Или пък да се хвърли под някоя кола....ох, не знаех, че и котките имат такива проблеми.

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За съжаление, така се получи и при нас - котаракът ни така жестоко нападна майка ми, че едвам я отървахме ooooh!...после не можеше да ходи Cry....нямаше начин - махнахме го....

# 5
  • Мнения: 75
Има ли някаква причина?

Преди време моят котарак беше нахапал и двамата ми родители.
Оказа се , че са му дали някакви хапчета , защото бил разгонен по съвет на продавачка в магазина, а не на ветеринар Cry

Впоследствие го кастрирахме и сега си живеят мирно и кротко
вече кара 16-тата си година.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Има няколко предположения, които могат да се направят - не уточняваш дали е мъжки или женски и дали е кастриран.

Ако е мъжки и не е кастриран, това може да бъде често срещано поведение на котарак, който е бил застрашен или изолиран от разгонена женска. Излиза ли навън, в съседство имате ли женска, която той може да подуши дори от балкона?

Възможно е да е болен/болна и това да е реакция на болката, предизвикана от някакво съвсем дребно раздразнение от страна на майка ти.

Преди да направите каквото и да било, аз бих ви посъветвала да се консултирате с ветеринар. Има множество такива, които биха дошли и у дома ви, ако котката не е в състояние да се мести. Цената на услугата се повишава съвсем малко. Само ветеринар и само след обстоен преглед може да препоръча лечение и да каже на какво се дължи подивяването. Според мен е много малко вероятно просто да е " изкуфял" - за поведението му има причина и аз бих я търсила, както и бих търсила с какво да му помогна.

За финал - лично мнение естествено - аз не бих могла да изхвърля домашното животно, което е с мен от години, още повече, ако е болно. Няма нищо по-лесно от това да гледаш здраво младо и игриво коте. Всеки, който си взима домашно животно, трябва да е наясно, че те остаряват доста по-бързо от нас и доста по-бързо се налага да се полагат по-специални грижи за тях. Но след като съм го изчерпала като играчка, то е остаряло и болно и вече не е забавно и аз да го изхвърля, щото му е минал срока но годност - аз това не го приемам.

Лично мнение! Благодаря за вниманието!

ПП - влизам само да допълня молба към авторката - ако се чувстваш несигурна, но искаш да му помогнеш, можеш да ми пишеш на лични - готова съм да помогна както със съвети, така и със споделен опит. Най-малкото мога да ти дам и координати на ветеринари

# 7
  • Мнения: 4 546
_Ним_ , мъжки е, не е кастриран и за 8 години никога не се е разгонвал. няма женска наблизо. майка ми е повишила глас и той е откачил. иначе не дава абсолютно никакви признаци, че е болен от нещо.
ветеринар разбира се,  ще извикам. но не знам дали ще помогне  - в случая, който споменах с котката на приятелката ми нямаше ефект.  Sad 
и да, разбира се, че не искам да просто да го изхвърля на улицата като ненужна вещ. ужасява ме мисълта, че може да се наложи.  Cry

# 8
  • Мнения: 1 462
Как ще го изхвърлят на улицата?  А там хора няма ли?  Или щом са непознати - да ги хапе... ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Нашия писан беше откачил така за кратко. Нападна ме и ме нахапа едно хубаво по краката - още имам белег. Не сме го водили никъде. Само го държахме затворен в кухнята и не го пускахме свободно из къщи. Не сме го изолирали, ами просто го държахме под око, за да не нападне пак някой, но при него това се оказа инцидентно. Нашите искаха да го водят на село, но не се стигна до там. Мисля че го бях предизвикала с това че му се скарах същия ден няколко пъти и вероятно затова ме е нападнал. Пишеш че майка ти му е повишила тон, може и вашия котарак да е чувствителен като нашия.
Подобно държание не се повтори повече, нашия Сами умря на 12 години, като случката се случи когато беше на 7г.

# 10
  • Мнения: 3 251
И мен ме е нападал мъжкият, който бяхме довели за нашата разгонена мацка, но явно тя не го хареса и не му се отдаде Mr. Green...той се почувства прелъстен и изоставен и си го изкара на крака ми-резултат 2 шева имам.  Обадих на мой близък-ветеринар ,той дойде прегледа го, дойдоха собствениците му и заедно отидоха в лечебницата му.После разбрах, че му е поставил инжекция някаква и никакви такива проблеми повече не имало.

# 11
  • Мнения: 3 164
майка ми е повишила глас и той е откачил. иначе не дава абсолютно никакви признаци, че е болен от нещо.

Това ме накара да се включа и аз в темата.Преди доста години имахме котка, на вид кротка и мързелива(като всички котки), но като дойдеше чужд човек и му скачаше по лицето ooooh!, а мен ме   "атакуваше" при всеки скандал с мъжа ми(а на него не посягаше Crossing Arms), но не съм си мислила, че е "подивяла", нито пък на лекар съм я водила за това й поведение.Знам, че котките не обичат шума и реагират агресивно.Същата тази котка,  една нощ както си спя и ми скача в/у главата, с извадени нокти и без никаква причина Shocked, добре че беше студено и се бях завила добре и не успя да ме издере по очите, а само по главата.От този случай я оставях да спи в коридора, а вратат на спалнята я заключвах Wink

И аз мисля, че трябва да се консултирате с ветеринар Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
Не мога да дам никакво компетентно мнение по въпроса, но много съжалявам за котето....дано е временно и има възможност да се "нормализира" Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 552
... и нападна майка ми. сега кракът й е бинтован до прасеца, а котката се крие и съска  и не пуска никой да го доближи Cry така полудя преди години котката на една приятелка и не се оправи.  Sad не искам да го махаме, защото е вече доста стар и мисля, че няма да се справи навън. на някой е изключено да го дадем подивял. много ми е криво  Cry
Това е психоза, която се получава при мъжките котараци, ако не са кастрирани, но и нямат възможност да ходят по котки  Sad Същото се случи с моя любим котарак преди години...
Докторът каза, че при такива кризи трябва да им се дават успокоителни - на нашия беше предписал четвъртинка диазепам  Confused Но крайният изход е кастриране...  Sad

# 14
  • Мнения: 8 917
... и нападна майка ми. сега кракът й е бинтован до прасеца, а котката се крие и съска  и не пуска никой да го доближи Cry така полудя преди години котката на една приятелка и не се оправи.  Sad не искам да го махаме, защото е вече доста стар и мисля, че няма да се справи навън. на някой е изключено да го дадем подивял. много ми е криво  Cry
Това е психоза, която се получава при мъжките котараци, ако не са кастрирани, но и нямат възможност да ходят по котки  Sad Същото се случи с моя любим котарак преди години...

Момичета, стреснахте ме....моят котарак си е добричък сиамец - душичка е....на 16 години, досега не е ходил по котки, не се е разгонвал дори, а и не е кастриран....дали има опасност от подобна психоза newsm78

Общи условия

Активация на акаунт