Какво да има на масата за скъпи гости

  • 2 349
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Здравейте. Дайте съвет какво да сложа на масата за скъпи гости..една моя приятелка ще ми идва за пръв път в семейния дом. Тя беше във Франция и ще гледаме двд-то от сватбата ни. Как по оригинален начин да посрещна нея и приятеля й..? Вие какво бихте сложили за пиене..и за хапване..Ще ни гостуват в 18 часа.

# 1
  • Мнения: 517
ей няма ли някой нещо да ми предложи..за пиене..айс кола примерно..сладолед..или нещо от рода..някакво сладко нещо да има на масата.. мляко с ориз става ли..?? бисквитена тортичка..правя я невероятна..дайте идеи де..че съм млада булка;))

# 2
  • Мнения: 899
Можеш да направиш салатка - шопска.
За основно - пиле с гъби и сметана (има много рецепти във форума), гарнитура картофки - задушени или печени, за десерт правиш една чудна бисквитена торта и ето ти е едно лесно и приятно меню за гости  Hug

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
ей няма ли някой нещо да ми предложи..за пиене..айс кола примерно..сладолед..или нещо от рода..някакво сладко нещо да има на масата.. мляко с ориз става ли..?? бисквитена тортичка..правя я невероятна..дайте идеи де..че съм млада булка;))

До колкото виждам , не мислиш да подготвяш вечеря. Може тортичка, мелбичка, ядки, някакъв коктейл. А ко имаш намерение да се подготвяш по-сериозно, отвори готварката книга - пълно е с идеи. Hug

# 4
  • Мнения: 517


До колкото виждам , не мислиш да подготвяш вечеря. Може тортичка, мелбичка, ядки, някакъв коктейл. А ко имаш намерение да се подготвяш по-сериозно, отвори готварката книга - пълно е с идеи. Hug
[/quote]

jijka   Peace

# 5
  • Мнения: 60
Здравей!
За скъпи гости гледам масата да е пълна,като пред всеки слагам чинийка с ордьовър(2,3 маслини,парче кашкавал,парченце сирене,шунка,хубав шпек,по 3,4 парченца луканка.Всичко това подредено с вкус в красиви малки чинийки и аранжирано с листенца магданоз.
Другото,което присъства е домашно приготвена баничка(с готови кори разбира се)Нарязвам е на квадрати или както си искате и слагам в 2 чиний на масата.На масата присъстват задължително и някакви ядки(фъстъци,бирен фъстък и др.За украса в подходяща чашка сипвам студена вода и в нея слагам да плува някакво цветле и листенце от някоя домашна саксия,разбира се и ефектни салфетки и хубава покривка.В две чиний на масата слагам някаква салатка според сезон ,може и купена.Купувам малко и от готовите сладки и те присъстватна масата,ако има място,ако ли пък не ги сервирам накрая с някаква тортичка по-ваше желание.За пиене ввинаги има кола,бяла и жълта фанта,1кутия натурален сок,минерална вода,бирата е задължителна,и вече според това какво обичате да си пийвате най-много (ракийка,уиски,ликьорче,водка и т.н
Надявам се да ти хрумне нещо оригинално и да си изкарате весело  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 511
Аз така и не разбрах дали за основно ястие питаш или нещо като цяло  Thinking

Бих ти препоръчала нещо,което сътворих преди 2 дни.
Направих палачинки,намазах с шоколад,поръсих с орехи и стафиди,сложих един банан и навих на руло.С остър нож нарязах на филиики и подредих в чиния под формата на цвете,поръсих с пудра захар. Това е един прекрасен десерт. Grinning

За основно ястие може да направиш нещо типично българско,щом като приятелите ти са във Франция!
Пробвай мусака с тиквички или отвори готварската книга...там има толкова много рецепти!
Успех и после да разказваш  Hug

# 7
  • Мнения: 9 694
Според мен първо трябва да решиш дали ще прекарате времето като на следобедно гости- безалкохолно и бисквитена тортичка или ще преминете във вечеря. Гледането на сватбата ви предполага поне 2 часа , т.е. ще стане 20.00ч. а вие ще сте още на тортичката?. Но като за млада булка се спри на изпитани рецепти, за да не си загубиш времето и нервите да експериментираш. Може украсата да е по нетрадиционна, за да допълва ястията. Успех!

# 8
  • Мнения: 9 107
Момичета, гостите са били вчера в 18ч.  Laughing Laughing

# 9
  • Мнения: 9 694
Момичета, гостите са били вчера в 18ч.  Laughing Laughing
Joy Party Joy

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
И как мина вечерята?

# 11
  • Мнения: 9 694

И аз исках да разбера какво е било менюто и дали гостите са останали доволни.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 511
Момичета, гостите са били вчера в 18ч.  Laughing Laughing

 smile3555

# 13
Поднасяте едно след друго в огромни чинии-
1. Салата от листенца от глухарчета с лек крем.
2. малко паченце риба лефер, поставено   в центъра на чинията.
3. портокалов замръзнал десерт,
4. накрая- стек/ телешки/ - 4 см на3 см  /алангле/ и  всичко с ароматно бяло сухо вино!
Можеше да я трогнеш щом е от Франс- там нали са дръпнати? Ама късно прочетох хахаха

Общи условия

Активация на акаунт