За провокативната детска мода у нас

  • 2 223
  • 52
  •   1
Отговори
  Наскоро, за пореден път получихме колет с дрешки и обувки от Испания.Шефката на приятелката ми си разчиствала гардероба и я попитала дали ги иска.Докато ги разглеждахме с ентусиазъм ни впечатли нещо.Не ,че са съвсем нови, тя жената е богата и там не износват като тук.А това ,че всички рокли са с панделки, бродерии и подплата с тюл-пълен разкош!Момиченцата там се обличат като кукли, ама буквално.И това са дрехи за деца от 6м. до 10-11год. Същото е и с дрехите от Америка.Понеже нямам фотоапарат ги щракнах набързо с уеб камерата.Някои от тях.Не са гладени, понеже още са ни големи и без друго стоят сгънати.
  Та пуснах темата за да разбера какво мислите вие за детската мода в България.Лично за мен тя е несъвместима с възрастта на децата.Ниски талии, прашки, разголени деколтета,прозрачни дрехи, неподходящи щампи.Такова нещо не съм срещала досега в тия колети.А тук редовно виждам малки дечица облечени много провокативно, което като знам как влияе на разните там типове...тръпки ме побиват.Мисля ,че децата имат нужда да изживеят своето детство, а време за разголване си има.Смятам, че това влияе на възпитанието на детето и възприемането му за самото себе си .Няма нужда да съзряват толкова бързо.
  Е, ако мислите по друг начин, ще е интересно да се види Wink.Интересно ми е  какво ще кажат и мамите от чужбина.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз вече съм писала мнението- същото като твоето е.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 521
Мисля, че в БГ не е толкова трудно да се намерят "нормални", непровокативни дрешки ( погледът ми върху предлаганото е основно за деца до 2 г.), дори и като тези показани от теб на снимките.
Моята свеки също бачка в Испания и подаръците от нейната шефка за моите деца са ужасяващи, нищо че повечето са от El Corte Ingles (сравнително скъпа тяхна верига, от която е престижно да се пазарува)- изкуствени материи, рокли от скърцащи прежди, машинно тъкани с модели като тези от твоите снимки, аз лично не харесвам такъв тип дрехи и обличам децата си по-различно - по-семпло, по-изчистено.
Дрехи от чужбина купувам, повече отколкото от БГ, но единствено заради по-ниските цени и по-високото качество и определено гледам да е памук или друга естествена материя.

# 3
  • Мнения: 421
Ми не съм съгласна, че само дрешките купени в чужбина са хубави. Има мнго добри български фирми за детски дрешки. Брат ми носи понякога дрехи за дребната от САЩ, където живее и не мога да направя огромна разлика, нито в моделите, нито в качеството на плата. Единственото с което мога да се съглася е, че хубавите български дрешки не са евтини, но то май и в чужбина не са...

# 4
  • Мнения: 318
Здравей,

Нямам представа от дрешките за деца в България, но съм озадачена, че се продават прашки, деколтета и други в този род за малки момичета. Като казваш деца, горе-долу колко годишни? Ако е за десетина годишни, и нам мен ми се вижда прекалено рано. Тук (в Канада) ми прави впечатление, че на детските щандове се продават дрехи и бельо до 16 годишна възраст, става въпрос за нормално памучно бельо, прашки не съм засичала по магазините за деца. Моите родители изпращат често на децата ми дрехи от БГ като подаръци и аз ги намирам за много красиви, дори тук прави впечатление, че идват от Европа, според моите познати, но моите са още малки.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
В България има много хубави дрешки за малки деца, според мен. Не съм имала проблем да избера дрехи за детето ми или за племенниците ми. Наистина хубавите и качесвени дрехи са доста скъпи, почти, ако не и съвсем като цените на дрехите на възрастните.
Иначе и аз не одобрявам подобни залитания по модни тенденции - прашки за момиченца, например. Но ми харесва детето да е модерно - от гледна точка на цветове и кройки, а материите да са естествени, предимно памук.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Естествено, че има и хубави български дрешки. Но на нас също ни изпращат доста от чужбина (предимно САЩ и Канада) и ми прави впечатление, че чужбинските са по-качествени и след не знам си колко си пранета си остават същите. А българските избледняват и материята им се разваля. Иначе изгъзици (както свекърва ми ги нарича) не сме получавали от чужбина.

# 7
  • Мнения: 46 430
Всичко зависи от родителите, срещам дрехи и от двете категории, всеки купува това, което е по вкуса му  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 241
В този стил в София (поне, за Русе не знам) има един фирмен магазин на Дебора. Купувала съм оттам дрешки за подарък на момиченца (е, и за Ники съм купувала, но мъжкият им стил е по-семпъл) Simple Smile

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не бих нарекла рокличките които си снимала "кукленски"; това е просто мода за деца- обикновени и красиви дрехи. Това, че в някои магазини тук се появава псевдо мода за деца, "чалгарска" или там как да я опиша  Mr. Green, не означава, че аз ще си обличам дъщерята с такива дрехи.

В "нормалните", за мене магазини, с търсене , разбира се, могат да се намерят нелоши неща.

Като цяло дрешките, които купувам на Тити са удобни, функционални, спортен тип, предполагат доста повече от 1 обличане, лесни за използване.

# 10
  • Мнения: 6 472
Темата не беше ли за това, че в българия се продават дрехи за деца, които са с неподходяща за възрастта им кройка и модел. Аз ли нещо не схванах или вие обърнахте темата в "качествено или не е българското производство и намират ли се хубави неща в България"

Ако говорим за това дали в БГ се намират качествени неща - ми да намират се и много хубави неща, но на доста високи цени. В общи линии и аз си пазарувам от чужбинско, но в повечето случаи от разни намаления.

Ако говорим за това дали в бг децата ги обличат прекалено провокативно - ДА ТАКА Е. Не става въпрос за качество, а за модели. Не одобрявам прашки за 6 годишно момиче, не одобрявам панталон с ниска талия за 3 годишно дете (просто не е функционален), не одобрявам тигровки блузки и панталончета за малки момиченца, не одобрявам големите деколтета за деца и т.н.

Та сега всъщност за какво точно е темата?!?!

# 11
   Може би не зададох правилно темата или не обясних добре.Всъщност ме изумяват родителите ,които позволяват или облияат децата си провокативно.Докато на запад не е така.Там децата са деца и не са отрано натоварени сексуално/ като излъчване/.

# 12
  • Мнения: 83
И там (извън Бг) се продават дрехи и от двата вида отписани тук.просто тази жена има такъв вкус.

Като цяло дрешките, които купувам на Тити са удобни, функционални, спортен тип, предполагат доста повече от 1 обличане, лесни за използване.
[/quote]


И аз избирам дрехите за Вайа според материите и възможностите на кройки и плат.Иначе имам доста възражения по повод пражките и т.н.

# 13
  • Мнения: 429
Аз също купувам предимно български дрехи и бельо. Съпругът ми носи също на детето ни дрехи от чужбина и не мисля, че имат кой знае каква разлика.
Колкото до това аз лично обличам дъщеря си да изглежда добре за възраста си без никакви излишни "декорации". 

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
По същата причина, поради която у нас има повече БМВ-та и Мерцедеси и по-скъпи gsm-и на глава от населението сравнено с доходите, отколкото на запад. Въпрос на мода, приоритети, мечти, на демокрация, на минало и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт