vansni ili vatresni stori-koi sa po-dobri

  • 1 804
  • 20
  •   1
Отговори
nemoga da resa kakvi stori da si pora4am-vansni ili vatresni.
kakvi vi sa vpe4atleniata-koi sa po- dobrite na vid i sa podarjane?

# 1
  • Мнения: 1 937
Имаме вътрешни в спалнята и детската стая, заради изложението!
Вършат добра работа, не пречи и да има перде, ако желаеш.
Но трудно се почистват, а бързо събират прах.

# 2
  • Мнения: 8 917
С две ръце ЗА външни ролетни щори:
пазят хладно през лятото и задържат топлината през зимата;
пазят от вятър също;
когато искам да спя до по-късно просто не ги вдигам и в стаята е тъмно така, както с никакви други щори или пердета;
освен всичко до тук изолират и от шум, а също и запазват по-дълго време прозорците ми чисти Peace

# 3
  • Мнения: 1 120
Вътрешните са по-издържливи . Външните след година , две или при силен вятър, градушка се чупят( ако са от пвц, а ако са от алуминии започват да скърцат). Плюса им е , че затъмняват на 100% стаята.
Проблема на вътрешните е, че събират много прах и трябва да се почистват( перат във ваната). Ако имате дървена дограма имате възможност да си ги поставите между стъклата и така забравяте за проблема с чистенето.
Забележка: На ПВЦ дограма не е препоръчително да се монтират външни щори, защото монтажа изисква яко пробиване и дограмата се разхерметезирва!

# 4
  • Мнения: 8 917
Вътрешните са по-издържливи . Външните след година , две или при силен вятър, градушка се чупят( ако са от пвц, а ако са от алуминии започват да скърцат). Плюса им е , че затъмняват на


  Naughty При майка ми външните щори са на 9 години - не са мръднали. Нашите са на 2 и все още са като нови. Peace

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Оф какво е това заглавие, бре? Twisted Evil Нищо не разбрах отначало, прочетох го като:
Вансни и ватресни стори...

По темата: Имаме и двата вида и от двата съм доволна, зависи какво искаш да постигнеш с тях. Вътрешните са красиви и предпазват от любопитни погледи отвън. С външните постигаш пълно затъмнение в стаята и предпазват от силен вятър, ако дограмата е дървена и неоплътнена; също така при виелици зимата ги пускаме вечер- супер са.  Ха-ха само внимавайте да не ви изненадат крадци, защото като са пуснати плътно, не се вижда, че вътре в къщата свети... Joy

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всичките ни 5 стаи са с външни ролетни. Мият се лесно, повече затъмняват и допълнително изолират.

........ Външните след година , две или при силен вятър, градушка се чупят...........

Това въобще не е вярно. Нашите са на 7 години и не са мръднали.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Не е вярно, че се чупят- нашите са от 97 г и нищо им няма, супер са!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Добре де, как живеете с тези външни щори? Миналата година ходихме за 3 дни на почивка и хотелчето беше с такива щори. Пердета нямаше никакви, е чувствах се като в пещера. Представих си лятото да разчитам на такова нещо...или пък зимата Crazy Не знам прекалено плътни са за мен. Обичам да виждам какво става навън, дали пече слънце или вали дъжд

# 9
  • София
  • Мнения: 1 634
Вкъщи даже имахме спор за въпросните външни щори Simple Smile
Твърдо съм против тях!
Имат предимства разбира се: изолират шум и топлина! НО поддръжката след 1-2 години е направо невъзможна. Няма как да се измият от външната страна освен, ако не си наемете алпинист. А са на ролка и ако почистиш от вътрешната при първо навиване всичко пак е мръсно, а прах колкото щеш от улицата.
Ние си сложихме вътрешни и съм доволна. Затъмняват предостатъчно и макар да е играчка самото почистване все пак поне е възможно да се осъществи.

# 10
  • Мнения: 4 546
аз лично НЕ искам външни. много е тъмно в стаята с тях, вътрешните се регулират по-добре. основно заради това.

# 11
  • Мнения: 953
Аз съм за външни и от двата вида имам и съм по-доволна от външните. Не е вярно че скърцат.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, как живеете с тези външни щори? Миналата година ходихме за 3 дни на почивка и хотелчето беше с такива щори. Пердета нямаше никакви, е чувствах се като в пещера. Представих си лятото да разчитам на такова нещо...или пък зимата Crazy Не знам прекалено плътни са за мен. Обичам да виждам какво става навън, дали пече слънце или вали дъжд

И аз обичам и затова използвам функцията за вдигане.
Що се отнася до почистването, на мен ми е лесно, защото всичките ми стаи са с тераси.

# 13
  • Мнения: 8 917
аз лично НЕ искам външни. много е тъмно в стаята с тях, вътрешните се регулират по-добре. основно заради това.
Аз пък не виждам разлика в регулацията Wink И при двата типа може да се направи така, че да виждаш това, което ти трябва, с тази разлика, че при външните ролетни щори мога да си скривам "гледката", от която нямам нужда и ми става горещо - слънцето Mr. Green

# 14
  • Мнения: 10 982
Предпочитам вътрешните, заради лесното почистване.
А и с външните ми е прекалено тъмно.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт