Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте мили мами,аз съм нова в този прекрасен форум и ако въпроса ми не е точно за тук моля да бъда извинена.
Искам да Ви питам за следното, по време на бремеността ми преди 5 години в осмия месец вдигнах високо кръвно, и албумина в урината ми беше два плюса/незнам точно какво означава това ,но според лекарката ми това било много тревожно/ както е да е след много притеснения и два десетдневни престоя в болница благополучно родих дъщеря ми ,с предизвикано раждане, та въпроса ми е следния има ли някоя от вас която да е имала същия проблем и при една евентуална втора бременност дали отново ще се получи същия проблем или не?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Със същите симптоми бях и аз в края на 8-ми и нач. на 9-ти месец бременност с 1-вото ми дете. И мен ме предупредиха, че положението е сериозно и при 2-ра бременност да внимавам доста.
Та забременях пак и хукнах да си купя апарат за кръвно налягане. Добре, ама кръвното ми тоз път си ми беше в абсолютните норми, но... имах висока кръвна захар. Та ето ти нова "екстра".

Това е споделено и преживяно от мен. НЕ е задължително да имаш пак прееклампсия с 2-ра бременност, но трябва да си доста наблюдателна и осторожна.

# 2
  • Мнения: 1 416
Здравейте мили мами,аз съм нова в този прекрасен форум и ако въпроса ми не е точно за тук моля да бъда извинена.
Искам да Ви питам за следното, по време на бремеността ми преди 5 години в осмия месец вдигнах високо кръвно, и албумина в урината ми беше два плюса/незнам точно какво означава това ,но според лекарката ми това било много тревожно/ както е да е след много притеснения и два десетдневни престоя в болница благополучно родих дъщеря ми ,с предизвикано раждане, та въпроса ми е следния има ли някоя от вас която да е имала същия проблем и при една евентуална втора бременност дали отново ще се получи същия проблем или не?

Аз бях така...
Историята ми е дълга, писала съм я в няколко теми (не е зле да пуснеш на търсачката "прееклампсия" и ще прочетеш многожество мнения)...
Истината е, че токсикозата на бременността е доста "мистериозна", лекарите не знаят какво точно я предизвиква и т. н. При последваща бременност има вероятност сценарият да се повтори, дори в по-ранен етап и в по-тежка форма.  Confused Но е напълно възможно и да нямаш никакви проблеми...
За по-голяма сигурност, консултирай се с лекар - той ще ти обясни рисковете и евентуално - необходимите превантивни мерки...
Желая ти здраве и успехи!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 835
Аз имах същия проблем с първата бременност, но с втората нямах никакви проблеми - кръвното ми беше в норма до самото раждане. По принцип първескините са по-застрашени от прееклампсия (70%), а при бременни с второ дете, рискът е доста по-малък, но има вероятност да се случи. Но ти не се тревожи напразно, защото при положение, че с първата бременност си имала проблеми, лекарите ще те следят под лупа, за да избегнат навреме всички възможни усложнения.

# 4
  • Мнения: 911
Аз също бях с прееклампсия и съм се питала дали може да се повтори при следваща бременност. Доколкото знам, сега за теб важи едно правило: почивка, спокойствие, никакво напрежение и стрес.

# 5
  • Мнения: 1 008
Аз бях с прееклампсия през първата си бременност и за съжаление в началото на 8-мия месец загубих бебето Cry. Странното при мен беше, че нямах албумин в урината и никакви други съпътстващи симптоми, единствено високото кръвно. Така и не разбраха защо така се получи. Казаха ми, че е от бъбрек... Е, изследвах си всичко, здрава съм, нищо ми няма на бъбреците... Тая прееклампсия наистина е една голяма загадка... Сега пак съм бременна и умирам от страх да не изживея същия ужас. Всяка вечер мъжа ми ми мери кръвното. За сега е абсолютно нормално, но е още твърде рано... Казаха ми да си правя по-често изследвания на урината, и да внимавам с храната...  Praynigдано това не се повтаря, невероятен кошмар е... Дано и на теб не ти се случва Praynig

# 6
  • Мнения: 48
Шер дано нямаш проблеми Praynig
На мен ми препоръчваха абсолютно безсолна храна,много минерална вода и плодове, никакви тлъсти меса и трушии.
Абе с една дума много строга диета, ама то е добре защото не се качват килограми. Party 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Аз също имах преекламсия с първата си бременост. Откриха ми я в началото на 8 м. и в 35 г.с след 20 дневен престой в болницата се наложи да ми направят секцио. Слава богу всичко е наред - имам нормално и здраво дете. С втората пременост умирах от страх да не се повтори. Купих и апарат и си мерех кръвното по 3 пъти на ден. Спрях кафето, солта, киселото.... Пусках си непрекъснато изследвания за албумин. С една дума бях направо се вманиачила. Но отидах в другата крайност - кръвното ми падаше много ниско и чак припадах от това. 
Моя съвет е при втора бременост да не мислиш за това, защото на мен лекарката ми каза, че от мен нищо не зависи да ли пак ще се повтори.
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременост!  bouquet

# 8
  • Мнения: 911
Според модерната медицина намаляването или дори отказването от солта има точно обратния от желания ефект.

Общи условия

Активация на акаунт