Как се хранят децата ви в тази жега?

  • 1 665
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 449
Моя внук на две години отказва от две седмици да яде каквото и да било готвено. Дай му мляко - кисело и прясно, сокове, вода, домати , сирене , кашкавал, краставици, диня  от време на време някой кремвирш.  Всеки ден му готвя - супа и манджичка и все различни и на другия ден ги изяждат кучетата. Вече откачам.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 540
същото е е при нас, даже само мляко, хляб и вода, но ние изкарахме и разстройство. дай си малко почивка от манджите  Peace

# 2
  • Мнения: 1 937
Основно плодове и зарзават.
Рядко таратор.
Пият много вода и изцедени цитруси.

Никога не съм ги насилвала с храненето.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Слава богу, малкият се храни добре. Особено много обича супи Wink
Виж, каката ми е доста злояда в жегите.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Вода и кисело мляко... Рядко нещо друго.
От 3 дни е на ясла и ми казват, че там всичко си изяждала, но може и само да ме успокояват  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 495
нямаме проблеми
ама като чета, че много добре си яде детето, какво го мислиш

моят хубостник изобщо не поглежда такива неща:

"домати , сирене , кашкавал, краставици, диня  от време на време някой кремвирш"

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малката си изяжда всичко и за още пита. И манджички и супички си хапва с апетит. Големия кара на филии(Намазани с различни неща) и плодове.

# 7
  • Мнения: 922
И двамата са на "диета"... просто не искат нищо да ядат...
Баткото карата на таратор, кисело мляко, от време на време филийка...
а бебка кара само на кърма
като се захлади ще се оправят, сигурна съм
Успех и търпение Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 15 449
Благдаря за отговорите! Heart Eyes Тъкмо ще спра да се "варя" известно време около печката.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина по принцип не е по манджите, предпочита сухоежбинки, но жегите не са й променили апетита. Яде си както преди.

# 10
  • Мнения: 694
Единствено вечер може да хапне нещо и то малко. Сега набляга на дините. Неще друго и това си е. Не я насилвам, отдавна спрях този тормоз да я гона с чинията.

# 11
  • Мнения: 515
Не се храни нормално - през по-голямата част на деня е на нектар/сок/вода. Само след следобедният сън хапва нещичко - обикновенно филийка намазана с нещо. През останалото време като й предлагам хапва по2-3 лъжички и толкоз.

# 12
  • Мнения: 3 042
Каката се храни нормално, но малкият няма особено голям апетит. Яде си обичайните неща, но в много по-малки количества. Започна да пие много сок, което е нетипично за него.

# 13
  • Мнения: 1 114
Сутрин яде попара , юфка, овесени ядки с ябълка  или корн-флейкс с банан. Изяжда си всичко.

За обяда и вечерята е проблемно.
Отказва да яде готвено и много рядко хапва супата или второто.  (Варен картоф даже отказа. Дори кремчетата и киселите не яде понякога /а тях ги обожаваше преди/.
Предпочита кашкавал, домати, плодове, кроасан и бисквити.

Вечер кисело мляко с бисквити и плод и кашкавал с домати и малко хляб.

Направо не зная какво да му давам вече. Crazy
Кога ще започне пак да се храни както преди ...??? newsm78

# 14
  • Мнения: 2 214
Мисля че баба написала тази тема е показателно Grinning
Майка ми до като беше на гости все се притесняваше Thinking че не яде детето, а децата не се по различни от нас. Naughty
На Вас самата яде ли ви се по тези жеги?
А и както виждам детето си яде добре.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт