Не иска да яде и това си е то...

  • 384
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Напоследък малкият калпазанин ми създава доста проблеми с яденето.Той е на смесено хранене - през нощта,сутрин преди обед и вечер го кърмя,на обяд хапва зеленчуково или местно пюре,след обяд - каша,освен това старая се когато имам възможност да му давам малко кърма преди пюрето и кашата,за да стимулирам лактацията(колкото повече,толкова повече тук важи с пълна сила Winkвсе пак кърмата е най-важна).Всичко си вървеше добре,момчето расте здрав и енергичен,пу-пу,докато не започна да се инати,особено в следобедните часове.Не иска да суче,а за каша да не говорим - изобщо не я поглежда,даже днес опитах да му дам любимото му плодово пюре вместо нея,но той отказа,изобщо не дава признаци да е гладен.И понеже не съм привърженик на насилственото хранене два -три дена го оставих сам да сигнализира,че е гладен,той въобще не се сети около 5 часа,а след къпане си посука и заспа.Не знам дали е от жегите,дали иска да откаже да го кърмя през деня(нощем папка най-добре,за това вече 7 месеца не сме спирали ),не мога да определя дали му е достатъчно кърмата ,за да отказва кашата(той суче енергично,но много малко през деня).Възможно ли е вече кашата да не му харесва-до скоро си я хапваше...Изобщо притеснявам се дали се храни добре това дете...
Моля ви,дайте ми съвет какво да правя,или какво да не правя...Основателни ли са притесненията ми...

# 1
  • Мнения: 922
Възможно е да е от горещините...
Щото моята Деничка пък ми отказа "твърдите" храни и кара само на кърма... Като гледам зъби не я мъчат, остава жегата...
То на мен не ми се яде, да не говорим за бебка Wink

# 2
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
И аз мисля,че е от горещините и моите не искат да се хранят.

# 3
Определено е от горещините. Но другият фактор е, че кърмиш преди пюрето и кашата. Не знам дали е правилно, но аз първо давам кашата и след това, ако не й е стигнало давам да суче. А при останалите хранения, когато е само на кърма, си хапва по-малко отколкото преди - е това е от топлото. Ако детето е весело и доволно, не се притеснявай, то си приема толкова, колкото му е необходимо.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт