Аз ли греша или какво?

  • 1 006
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
МОмичета, давам на малката птиче месо , но домашно. До сега и правех една пуйка, която ми дадоха от село - разфасовах я, замразих я и си вадя на парчета и готвя.Е казвам ви, то не е пуйка ами диво прасе- такова варене му дръпвам , а това месо като се свие и става еднооо, аз не мога да го сдъвча.Пробвах да го режа на ситни парченца, слагала съм лимон във водата (ставало по-крехко)- няма резултат.КАзах си ,че пуйките са си такива.Сега ми донесоха пиле- първо бях впечатлена от размера му-огромно. Сеа като прбвах да го варя- същата работа. Става едно жилаво като мускул. Изобщо няма нищо общо с крехкото пилешко , което се получава като взема от магазина newsm78 Освен това и двете като ги варя отгоре се получава нещо като пяна.Преди да го варя го размразявам в студена вода.
Е кажете сега, аз ли нещо греша или Ючиастото Ю месо си е такова?

# 1
  • Мнения: 1 708
Аз знам ,че колкото са по-дърти кокошките и пуйките,толкова по-трудно се сваряват.
Определено им трябват много време!Не мисля,че проблема е в теб!

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пяната, която се получава са коагулирали белтъчини и трябва да се обира с решетъчна лъжица, защото влошава качеството на бульона. А месото- такова си е домашното, трябва да се вари по-продължително време от магазинското. И не размразявай във вода, а на стайна температура. Така се запазват веществата в месото, и то ще има по-висока хранителна стойност .

# 3
  • Мнения: 3 478
Позволявам си да се намеся, за да кажа че размразяването на стайна температура е НЕжелателно.
И не размразявай във вода, а на стайна температура. Така се запазват веществата в месото, и то ще има по-висока хранителна стойност .
Абсолютно не съм съгласна с това изказване (мое лично мнение Peace). Размразява се или в хладилник или на течаща студена вода (моето месо е в пликове) ако се бърза ( понеже не всеки си позволява да сипе вода на поразия, може и в пълен съд/мивка, като водата се сменя периодочно).

Относно въпроса ти: Домашните птици наистина са по-жилави и трябва доста варене при тях.

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 21:33 от missZ

# 4
  • Мнения: 22 867
Ако използваш тенджера под налягане, и домашните птици /по-големички на възраст/ могат да се разварят чудесно, т.е. месото им да е меко, а не жилаво.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Позволявам си да се намеся, за да кажа че размразяването на стайна температура е НЕжелателно.
И не размразявай във вода, а на стайна температура. Така се запазват веществата в месото, и то ще има по-висока хранителна стойност .
Абсолютно не съм съгласна с това изказване (мое лично мнение Peace). Размразява се или в хладилник или на течаща студена вода (моето месо е в пликове) ако се бърза ( понеже не всеки си позволява да сипе вода на поразия, може и в пълен съд/мивка, като водата се сменя периодочно).

Относно въпроса ти: Домашните птици наистина са по-жилави и трябва доста варене при тях.

Права си за хладилника, когато е топло. Но за водата-абсолютно не си- вземи почети малко специализирана литература-никаква вода !

# 6
  • Мнения: 1 393
Позволявам си да се намеся, за да кажа че размразяването на стайна температура е НЕжелателно.
И не размразявай във вода, а на стайна температура. Така се запазват веществата в месото, и то ще има по-висока хранителна стойност .
Абсолютно не съм съгласна с това изказване (мое лично мнение Peace). Размразява се или в хладилник или на течаща студена вода (моето месо е в пликове) ако се бърза ( понеже не всеки си позволява да сипе вода на поразия, може и в пълен съд/мивка, като водата се сменя периодочно).

Относно въпроса ти: Домашните птици наистина са по-жилави и трябва доста варене при тях.

Права си за хладилника, когато е топло. Но за водата-абсолютно не си- вземи почети малко специализирана литература-никаква вода !

В Америка поне именно така се размразява и именно това пише в специализираната литература- един от основните методи е с течаща студена вода.

Оставянето на стайна тепература= потенциална опасност от развиването на опасни бактериални инфекции.

Явно просто на различните места се използват различни методики.Peace

# 7
  • Мнения: 3 251
Нормално е месото на домашно отгледаните птици да е по-жилаво и по-тъмно.Гледани са на свобода и си кълват, каквото им попадне, докато бройлерите от магазина се отглеждат в затворени пространства и без движения, само със специализирани смески, само за 40 дни !?!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравей и от мен! Чувала съм от един главен готвач , че на по-трудно сваряеми меса им се слага малко ракия в самата вода-спомага за по-бързото сваряване и омекване на месото. Успех!

# 9
  • Мнения: 793
Здравей и от мен! Чувала съм от един главен готвач , че на по-трудно сваряеми меса им се слага малко ракия в самата вода-спомага за по-бързото сваряване и омекване на месото. Успех!

Сложи около 20-30 грама алкохол- водка или ракия, по- бързо увира. Проверено  Peace

# 10
  • Мнения: 1 117
С тенджерата под налягане си решаваш проблема с домашните птици. Месото се вари за по-кратко време, става крехко.

# 11
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
С тенджерата под налягане си решаваш проблема с домашните птици. Месото се вари за по-кратко време, става крехко.


Това е, свекито катоотидем на село вади от фризера ( не размразява ) слага в тенджерата и вари после в тава с подправки и запича, като мозък е, аз в къщи с обикновенна тенджера на котлона не постигам такива резултати

Общи условия

Активация на акаунт