За rh фактора

  • 3 203
  • 3
  •   1
Отговори
Zdraveite na vsi4ki mam4eta !
az sega otkrih tozi forum i mnogo se radvam 4e go ima  zastoto ne ziveia v bg  i taka mi lipsvat priatelkite s koito da pogovoria...sega sam bremenna s vtoroto si dete-imame edno iuna4e na 5 god.iamam edin vapros-kakvo znaete za rh-nesavmestimostta i imal li e niakoi problem pri vtora bremennost.nie s maja mi sme s edna kravna grupa ,az sam s rh-otricatelen ,toi s polojitelen.sina mi se rodi s moiat rh-faktor i ne sam imala nikakvi problemi po vreme na bremennostta no i ne sa mi bili gamaglobulini.
kazete molia kak stoiat nestat pri vas?blagodaria predvaritelno -znam 4e ste strahotni Laughing

Последна редакция: чт, 18 авг 2005, 11:34 от Туфка

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако първото дете е с отрицателен резус, няма нужда от гамаглобулини, защото не си образувала антитела. Гамаглобулините се слагат след раждане на бебе с положителен резус или след аборт (щото тогава не се знае)
За второто бебе - в България се прави изследване за антитела на 3 пъти по време на бременността и ако има нещо, се вземат мерки.
Най-вероятно няма проблем. Освен това е възможно второто дете също да е с отрицателен резус (50% вероятност)
Ако, недай си боже, получиш някакво кървене - веднага на лекар и предупреждаваш лекаря веднага за кръвната група - би следвало да изследват антителата.
Друго няма, лека бременност и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 4 406
имашетакава тема преди, порови се назад. и успех!

# 3

Общи условия

Активация на акаунт