Дъщеря ми настъпи пирон.....

  • 11 406
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Мами моля ви кажете каво да правя,дъщеря ми вчера,докато играла на улицата настъпила пирон.Това което направих промих ранта и превързах.Но днес се оплаква,че я боли и не може да стъпи.
Опасно ли е ? Дали трябва да я заведа да и направят инжекция за да не развие някоя инфекция?

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Заведи я задължително да и бият инжекция против тетанус

# 2
  • Мнения: 2 818
Според мен е добре да я заведеш на лекар, най-малкото да види раната...

# 3
  • София
  • Мнения: 223
Естествено,още веднага е трябвало да й сложат тетенус!Така че отидете да я ваксинират и да й погледнат раната  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Задължително трябва да и бият тетанус, освен ако не и е правена такава инжекция скоро. И я заведи да я види лекар, хирург, за всеки случай защото може да се инфектира. Аз преди време се набодох на игла и да видиш какви проблеми си отворих.

# 5
Задължително на лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 558
Заведи я задължително да и бият инжекция против тетанус

# 7
# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Трябвало е веднага да я заведеш на лекар за инжекция!Това е много опасно, но дано му няма нищо на детето!

# 9
  • Мнения: 8 505
Заведи я задължително да и бият инжекция против тетанус

Само да допълня-ако през последната година и е поставяна ДТК,задължително кажи на лекаря,а той ще прецени дали да инжектира пак тетаничен токсоид.

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Заведи я задължително да и бият инжекция против тетанус

Само да допълня-ако през последната година и е поставяна ДТК,задължително кажи на лекаря,а той ще прецени дали да инжектира пак тетаничен токсоид.
newsm10 Той ще прецени по степента на инфекция дали трябва да се опресни ваксината, защото се води че има срок на действие една година. Но не е трябвало изобщо да чакаш

# 11
  • Мнения: 3 334
Заведи я задължително да и бият инжекция против тетанус
непременно

# 12
  • Мнения: 1 448
Веднага на лекар  Naughty

# 13
  • Мнения: 545
И моят съвет е на лекар. А в това че я боли не виждам нищо чудно - най-малкото това си е рана и е нормално да я боли, дори и нищо друго да няма.

# 14
  • Мнения: 3 322
Мисля 6 месеца беше срока на тетануса. Но лекар трябва да я види да няма отлюспени парченца ръжда или нещо останало в раната. Иначе нормално е да я боли доста - цялата и тежест пада на крачето. Но това не е симптом за инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт