birdie помагай

  • 1 560
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! Ако е възможно birdie или някой друг, който разбира да ми разясни следните параметри от изследванията на сина ми - на 6месеца, тъй като обяснението на нашето GP е хемоглобина му е добре, но другите неща са раздвижени - да пие малтофер 2 пъти  по 6 капки 2 месеца и тогава пак ще видим. Аз като ги гледам почти нищо не е в нормалните граници и много се притеснявам. Апетитът му също е намалял, яде половин пюре и след това суче малко, но това е недостатъчно. През последния месец е отслабнал с 120гр. и сме 7,540кг. Моля ви помагайте!Ако трябва на какъв лекар да го заведа? Благодаря Ви предварително!
 
WBC 10.7
LYM 8.0 RO 74.8%
MIO 0.7  6.1%
GRAN 2.0 R3 19.1%

RBC 4.87
HGB 118
HCT .339
MCV 69.6
MCH 24.2
MCHC 348.
ROW 15.5%

PLT 636.
MPV 11.4


# 1
  • Мнения: 8 585
Само по цифри от написаното може да се каже следното:

RBC-са в норма.
Hgb->>долата граница за 6 месеца е 11 гр/дл
WBC-Нормите са 5-15. Средно 10.5 (така е по-ясно)
MCV+MCH->>занижени -долна граница на MCV е 70 (80, според някои, но 70 е граница за намеса), а на MCH под 26.
Това са данни за микроцитна анемия.
Тромбоцити- силно завишени- 636.000 (ако е вярна тази цифра! и не мисля че са само 636-защото тогава имаме голям проблем...). Норма е около 260.000 за възрастта.

Диференциалният тип- не мога да разбера какво е написано като резултат... простете.

Оценката на тези резултати са в пряка връзка с прегледа на детето.

По принцип, не е редно да започвате железни препарати при дете без да имате феритин, серумно желязо, тотален желязо-свързващ капацитет, и ретикулоцити.

От тези изследвание не виждам СУЕ, С-реактивен протеин, ретикулоцити.

Най-честа причина (но съвсем не единствената) за повишени тромбоцити е инфекция. Може би ушички? или уроинфекция? или фарингеален стрептокок? Нищо повече не мога да кажа, или препоръчам.
Спада на тегло е обезпокояващ...
Педиатър се занимава с тези проблеми...

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 18:06 от Birdie

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
На изследванията, в скоби трябва да са написани нормалните граници. При различните лаборатории  има разлика в границите както и измерителните единици. Така написано трудно ще се разбере. И защо след като според педиатъра ви хемоглобина му е добре да пие малтофер?! Thinking Това че другите показатели не са в границите ,не е задължително да е свръзано с анемия.
За мен хемоглобин 118 за 6 месечно бебе си е идеален. Малкият ми син беше с 109 и не е пил нищо.

Сега погледнах нашите изследвания WBC е в граници (4.0-11.0) ,което значи че си е в норма, ако е същото при вас.  Имай впредвид ,че ако се е хранил скоро преди да му вземат кръв  влияе на показателите.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 14:36 от Milena

# 3
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
birdie ,като имаш нормални граници ( 1-5) на кое казваш долна граница,че ме обърка Rolling Eyes Thinking

# 4
  • Мнения: 8 585
На (1-5) 1 е долна граница.
Нб граници са много възрастово зависими. 11г/дл е долна граница за възраст 6м.
MCV, MCHC и MCH са специфични показатели, с помощта на които се определя типа на една анемия.
Има различни стадии в развитието на една анемия, със съответна промяна на съответните показатели.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 439
а какво зна4и микроцитна наемия?

# 6
  • Мнения: 8 585
Микроцитна анемия е тази, при която обема на червеното кръвно телце е абнормно малък- тоест MCV<80 fl.
Има и други класификации на анемиите...

# 7
birdie благодаря ти много за бързият отговор. Стойностите са такива каквито съм ги написала по-горе. Малтофера би ли повлиял за нормализиране на нещата или да търся спешно по-квалифицирана медицинска помощ? Да го заведа ли на УНГ, тъй като нослето му от доста време хърка само без да тече newsm78 може да има нещо от там?

# 8
  • Мнения: 8 585
Мен лично ме смущават повече 636.000 тромбоцита...и че няма СУЕ и С-реактивен протеин включени в изследванията.
Надявам се да не са само 636 защото тогава имаме сериозен проблем и спешен, бих казал!
Ако има налична инфекция, Малтофера само я благоприятства.

Говорете с педиатъра и наблегнете че тези тромбоцити са много високи и че трябва да се изключи инфекция и изобщо да се търси причината за този лабораторен резултат. И спадането на тегло...
По принцип педиатри се занимават с това, но с оглед условията там, който и да е специалист, можещ да помогне е "добре дошъл".

Общи условия

Активация на акаунт