колко време изкарвате с тампони за кърма на Чико?

  • 757
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Аз ги ползвам през деня докато сме навън и нощем - по един комплект за деня и нощта. Кърмата става на гел и няма влага, но има ли риск от инфекция? Трябва ли да се сменят на всяко кърмене? До кога ви изтичаше кърма м/у кърменията, защото ние се кърмим на поискване и пак тека по цял ден?

# 1
  • Мнения: 2 804
Аз не съм използвала !!!
До колкото зная не са за препоръчване тъй като се задушава зърното и е по-голям риска от разранявания .

# 2
  • Мнения: 169
Ползвам непрекъснато, кърмя на поискване, сменям веднъж в денонощието (след като се изкъпя). Никога нищо не ми се е разранявало, нито възпалявало. Дантелките на сутиена ми се струват по-опасни откъм разраняване на зърното  Mr. Green  Ако получа неприятно усещане, защото бебка ме е захапала инцидентно, мажа с крема на Авент веднъж и толкоз. 20 грама е тубичката и още имам от нея, а се мажех превантивно преди да родя.

За подплънките - не е вярно, че запарват! Нося ги непрестанно, по 24 часа и ги сменям по-често само ако се препълнят, но това при мен е вече рядкост.  Пробвала съм и на Чико, и на Авент. На Чико са тънички и имат "шушляков" слой. На Авент са плътни и имат само хартиено-памучни слоеве. Авентските са по-скъпи. Последно си купих най-голямата възможна опаковка на Чико. Мен лично миризмата на застояла върху тъкан кърма ме влудява... и ползвам подплънки  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 309
В началото просто не можех без тях, млякото ми течеше нон-стоп. От около месец обаче почти не ми е се е случвало - лактацията се регулира, за всеки случай си слагам обаче. Сменяй ги като почустваш нужда, не е задължително да е след всяко кърмене, ако не са се напълнили яко, то ако ги сменяш след всяко кърмене хич няма да ти излезе сметката.

# 4
  • Мнения: 2 047
   Първите два - три месеца ми изтичаше кърма. Но не постоянно, а ако са минали 2-3 часа от последното кърмене.
   Много добра работа ми вършеха тези тампони, не зная кой и защо не ги препоръчва, но не си представям да ходя с петна на сутиена. А тогава беше и зима и да не ви казвам как се напояваше и блузата отгоре (и колко хладно държи) - за неудобството някой да го забележи, да не говорим  Confused

  По въпроса - слагах нови при всяко излизане.

# 5
  • Мнения: 3 550
Сменях тги принужда, когато ми се виждаха вече доста напоени. Май беше по-често от веднъж дневно. Кога отлетя това време? newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 758
Аз ги открих едва през втория-третия месец и тогава сменях по няколко на ден. Сега изкарвам с едни през деня и втори вечерта. Не си позволявам да използвам дневните през ноща дори и да не изглеждат пълни. Знам ли какво мога да ни докарам в опита си да спестя 40 ст. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 531
Тези са страхотни- много попиват , но наистина има риск - аз хванах гъбички/ и бебето също/ , незнам дали от тях , но просто ги оставях по дълго , щото рядко ми течеше - за всеки случай

# 8
  • Мнения: 631
аз се родих с тези подплънки много съм доволна
в началото ми излизаше златно защото се налагаше да ги сменям едва ли не на три четири часа, но по нататък постепенно се регулират нещата и сега използвам 4бр на ден т.е. сменям ги сутрин и вечер .... през деня почти не ми тече само когато кърмя от другата капват няколко капки но ако съм без подплънки трябва да си изцапвам бельото и дрехата всеки път ..... или пък да си слагам нещо в този момент абе не става ......
няколко пъти имах глупостта да забравя да си сложа и да изляза и се прибиах с петната включително и преди месец .....
в началото имах гъбички но те бяха преди да сложа подплънките .....
тези подплънки не мокрят на зърното и не го запарват .... мое мнение
Във филма Анатомията на Грей на черната докторка и протече кърмата и тя казва на гинеколожката да и даде марли .....
и в този момент се питам .........абе тази жена не знае ли че Чико прави подплънки за кърмачка

# 9
  • Мнения: 3 760
Сори за офф-а, но защо не ползвате (през повечето време) някакви колектори за кърма - хем запаси ще трупате  Laughing ?
Преди да си взема колектори и аз ползвах подплънки, но само когато излизах навън. През останалото време се стараех да се шматкам по цици.

Общи условия

Активация на акаунт