Расте ли ви косичката?

  • 896
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Дъщеря ми е на две години и три месеца, а косичката и расте много бавно и все още е рядка. Подстригахме я преди година, но ефект - никакъв. Някой имал ли е подобен проблем? Или може би това не е проблем? Трябва ли да се безпокоя? Какви мерки да предприема?

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Тити е момиченце, само когато й сложим рокличка  Mr. Green
Или другият вариант е (за познати, които не са запознати с този ни проблем): "Ооо, много късо си я постригала!"

А тя миличката просто си е с косичката от родилния дом още; и то с дължина до ушичките. Само бретонът й е постригван 2-3 пъти. Но тъй като тя се върти постоянно, изравняването също е на няколко пъти, докато почти не остане за постригване.

Моя приятелка ми каза да не се притеснявам, защото и двамата й сина са проимали коса след 3-тата си година.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Благодаря за вниманието, моята коса расте както трябва.Подстригвам я редовно и нямам проблеми bowuu
 На детето ми косата започна да расте като стана на година.Още му е много рядка, но е по-добре от преди.

# 3
  • Мнения: 46 488
Всяко дете е различно, не можеш да ги сравняваш.
Не съм чула за такъв проблем, но ако се притесняваш, попитай педиатъра на следващата консултация  Grinning
Моята дъщеря е почти на 2 г. и никога не съм я подстригвала, докато косата й изглежда добре и не цъфти, не мисля да я пипам  Simple Smile

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И моята коса расте добре Wink
Ако става дума за косата на децата ... не става със стригане.
Всичко опира до гените...

# 5
  • Мнения: 147
Благодаря за вниманието, моята коса расте както трябва.Подстригвам я редовно и нямам проблеми bowuu
 

 Joy Joy hahaha Joy

# 6
  • Мнения: 2 550
Ами малко бавно ми расте, но расте. Обаче много цъфти и всеки месец съм при фризьора.

Детето оплешивя на времето, обаче сега пак почна да е космат.

# 7
  • Мнения: 1 526
Светлите по принцип са по- тънки, редки и слаби. Това се оправя ~1-1.5 а и е въпрос на гени, както вече са казали

# 8
  • Мнения: 10 758
И моята коса расте добре Wink
Ако става дума за косата на децата ... не става със стригане.
Всичко опира до гените...
Взе ми думите от устата  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 257
Расте ми косичката, да. Flutter А пък пъпчето ми падна миналия век.  Hug   bouquet 

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Расте ми косичката, да. Flutter А пък пъпчето ми падна миналия век.  Hug   bouquet 

 hahaha същото важи и за мен.

# 11
  • Мнения: 13 782
Здравей.
Ние имахме същият проблем с дъщеря ми. След като окапа родилната коса, порасна един пух - 6-7 сантиметра, който си остана непроменен някъде то 4-та й годишнина, бяхме много притеснени с баща й и дори искахме да я водим на дерматолог. Когато тръгна на градина на 4 години подстригахме косата й много къса. В началото растеше бавно, после всичко се нормализира, косата й започна да расте , сгъсти се,  че  се и накъдри- цялата е на масури с нормална дължина. Ако наистина се притеснявате заведете я на дерматолог- той ще каже дали съществува проблем и ако има такъв как да се постъпи. Надявам се обаче всичко да е наред .
Поздрави и най добро пожелания

# 12
  • Мнения: 3 360
Расте ми косичката, да. Flutter А пък пъпчето ми падна миналия век.  Hug   bouquet 
rotfImbo smile3555 rotfImao

# 13
  • Мнения: 8 505
Расте и много бавно и е доста рядка.Не ме притеснява-и моята е била такава.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Расте ами, до кръста ми е вече.

Общи условия

Активация на акаунт