Отговори
момичета може ли да ми кажете какво трябва да се купи веднага след раждането за бебето. Стажа вьпрос за дрешки  бодита и т.н. , други аксесоари за бебето става вьпрос за най необходимото newsm78

# 1
  • Мнения: 103
Здравей.Аз не съм раждала но сега съм в 35 г.с. и се поинтересувах какво ще ми трябва след като родя за бебо.Порових се в търсачката и намерих много списаци за бебо написани от мами,който са родили.Аз си накупих всичко водейкисе от тези списъци.Пусни търсачката и ще ги намериш,много са изчерпателни. Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 346
една мама беше писала в подобна тема,че си е представила един ден с бебето от сутринта до вечерта и така си е направила списък с най необходимото.за хранене ако ще кърмиш ти е нужно едно шише с една биба-за чай или вода.за банята-хавлиика ишампоан за коса и тяло икоритце(но може и по късно да го купиш аз къпех лора в легенче и поливах с душа първите 10дни докато падна пъпчето нали не трябва да се мокри),ножичка за ноктенцата,залъгалка за всеки случай,за дрешките най са ми удобни гащеризоните(с къс ръкав,с дълъг  и с крачол-ританка(ама ги описах ooooh!)).добре че не се вързах да купувам камизолки и ританки подариха ми един такъв комплект много е неудобно.въобще всичко което е с копчета от горе до долу.купи 2пижамки за вкъщи 2по така за навън,ще дойдат много подаръци който няма да имате време да използвате.3чивта чорапки,2пелени или одеалце 1 и 1пелена ти ще си решиш ище прецениш според това кога ще се роди бебето(дали да са по тънки или по дебели.2чаршафчета...ще продължа по късно

# 3
  • Мнения: 4 629
За първо време ще ти трябват:

столче за кола
креватче
памперси
мокри кърпички
дрешки
шишета(ако не кърмиш)
ваничка
козметика
количка

# 4
Като начало искам да се намеся относно столчето за кола и количката...например ако семейството няма кола...за какво му е стол на бебчо? Същата работа за вкъщи може да свърши и един шезлонг, но ние говорим за най-необходимите неща след раждането. Смятам, че всичко това може да почака до след няколко дни, дори месец. Първо дрешките: няколко комплекта долни и горни(ританки и горнички; ако е лятно бебето може би само бодита ще те оправят на първо време, защото е много горещо; чорапки). Мебели: Креватче за бебчо и 1-2 комплекта бельо. Хубаво е да си има скринче или шкафче само за неговите дрешки, ако имате местенце, което да освободите - чудесно. Корито за баня - ние сме с анатомично със стойка и е много удобно. Удобно е да имаш и дъска за повиване; 2-3 напикавки. Количката може и да почака няколко дни, можеш да я избереш и в последствие таткото да я купи. Нашата има и порт-бебе към нея и така пътувахме в колата преди да купим стол за колата. Козметика: олио за мазане, сапунче или шампоан; спирт и антибиотичен прах за пъпчето. Това е за което се сещам в момента. Ако ми изникне нещо друго, ще го добавя. Леко раждане и щастливо посрещане на бебчо.  Hug 

# 5
  • Мнения: 216
И аз мисля като MARANTA newsm10

# 6
Сетих се за още нещо: шишенца - 2 за водичка и ще си прецениш още в болницата дали ще имаш достатъчно кърма. Ако няма да кърмиш, ще ти трябват поне 3-4, за да не ги стерилизираш едно по едно след всяко хранене. Аз например си купих и стерилизатор за микровълнова още преди да дойде бебчо. Много съм доволна и ми е много лесно, защото се използва по-малко вода от обичайното изваряване. В последствие ще ти трябва(може би) лъжичка за капките против колики и витамин Д. Относно  здравето на бебчо - хубаво е да имаш мъничък термометър за всеки случай, може би помпичка за нос - за сополките, ако му е запушено нослето. Дано не се налага, но е добре човек да е подготвен, ако му се наложи през нощта например. А, сетих се и за теб - да не забравяме и за мамите - хубаво е да имаш помпа за кърма и някакво мазило за гърдите (аз използвах Гармастан и съм много доволна). Добре е, ако имаш шевове или епизиотомия, таткото или пък някоя баба да ти вземе спрей (аз използвах Оксикорт) и смрадлика (тетра) за подмиване. Мисли и за себе си в първите дни след раждането - по-лесно минават раните, ако си подготвена и обръщаш повече внимание на себе си. Дано в първите дни да има някой да ти помага, защото ще ти е трудно да въртиш домакинство след раждането, а и е добре някой да остане при бебчо, докато ти си в банята например. А това ще ти се налага много често в първите дни след като се приберете у дома. И пак: Леко раждане и много прегръдки.  Hug

# 7
  • Мнения: 1 671
Ако имаш шевове след раждането, много удачно е да си вземеш един голям надуваем пояс, от тези за море. Сядай върху него, докато се възстановиш.
Ако нямаш възможност за стерилизатор за микровълнова, същата работа ще ти свърши и една голяма пластмасова кутия със закопчалки за капака. Само обърни внимание при купуването, трябва да е предназначена специално за МВ. А, не забравяй да си премериш диаметъра на МВ чинията, за да си вземеш кутия по мярка.
Успех   bouquet

# 8
Ето ти и линк, в който е описано всичко, което е необходимо за бебето. Разбира се, повечето неща стават нужни и по-късно, но пък ще ти бъде от полза. Можеш да го принтираш и да тръгнеш с него по магазините. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/

Общи условия

Активация на акаунт