Mного лоша кашлица при бебо.Помощ!

  • 2 439
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
Мамчета, помагайте с най-различни бабешки лекове за кашлица. Бебчо се разболя от пневмония и бяхме 1 седмица в болницата. Горкичкото го натъпкаха с антибиотици, но се оправи. Лошото е че и аз се разболях и много се притеснявам да не го повтори отново, защото ми се струва че пак покашля. Не искам да изживея отново тези моменти. Направо ми се къса сърцето като се сетя как се мъчеше миличкото. Много ви моля да споделите някакви начини да се лекуваме без антибиотици. Благодаря  bouquet  bouquet!

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 02:54 от Elisir

# 1
  • Мнения: 903
Забравих да уточня , че бебето ми е на 46 дни. Трябва да се съобразя и с това, мога ли да му давам разните лекове с лук?

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 02:35 от Elisir

# 2
  • Мнения: 903
Мамчета, никой ли не знае някакъв лек. Хайде помагайте.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Забравих да уточня , че бебето ми е на 46 дни. Трябва да се съобразя и с това, мога ли да му давам разните лекове с лук?

Кои са разните лекове с лук  newsm78 На себе си не бих ги приложила, а какво остава за новородено бебе!!! Забрави бабешките трикове, не си играй с детето!

# 4
  • Мнения: 3 042
 Naughty Бебе на 46 дни не бих лекувала с бабешки лекове! Naughty

# 5
  • Мнения: 581
Първо попитай лекарката си, но например съм чувала за компресче с продупчен вестник върху който има мед и мас, действало успокояващо, но се присъединявам към мамите от по - горе, не прави нищо без излишното мнение на доктор, защото бебчо е твърде малък. Дано скоро се оправи детенце.

# 6
  • Мнения: 286
Владо беше на 27 дни, когато лежа в болница със съмнения за пневмония. Това беше кошмара на живота ми, не искам да си спомням. Но след като се прибрахме и терапията с антибиотик свърши не съм му прилагала никакви бабини рецепти. Единствено пръсках СТЕРИМАР в нослето, и ВИТАМИН С по една капка във всяка ноздричка, а другото го изпива. Тогава беше зима, правех му масажчета на гърдички и гръбче с мас - чиста мас преварена в мляко, и на крачетата.

# 7
  • Мнения: 903
А по-добре ли е да го натъпчат с антибиотици. Аз не мисля така. Трябва да има нещичко което може да помогне. Някой ако е пробвал нещо да сподели.

# 8
  • Мнения: 409
Виж, Elisir

Има много медикаменти, които са на билкова основа и можеш да даваш на бебе (сега се сещам за МУКОПЛАНТ сироп) обаче за толкова малко бебче не е шега работа и то пневмония! Зная, че пневмониите децата лесно ги преодоляват, но все пак  Thinking

Потърси друго мнение от специалист!

# 9
  • Мнения: 5 531
Предполагам, че в болницата са му правили инхалации.Ако имаш домашен инхалатор не се колебай, а започвай с инхалаиите с физиологичен разтвор.Мисля, че можеш да го мажеш и с Пулмекс бебе( не се маже областта около сърцето и гръбнака).Все пак се посъветвай с педиатър.

# 10
  • Мнения: 5 500
А по-добре ли е да го натъпчат с антибиотици. Аз не мисля така. Трябва да има нещичко което може да помогне. Някой ако е пробвал нещо да сподели.
Ами не е, права си!
Намери си кадърен хомеопат!!!

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 726
можеш да мажеш гърдичките с пулмекс бебе или хустагил, но останалото само след консултация

# 12
  • Мнения: 1 942
Mакар да съм много против медикаментите и уважавам "бабешките лекове" и аз мисля, че сте още малки за тях  Sad Разбирам те, че сърцето ти се къса като го тъпчат с антибиотици, но с толкова малко детенце нещата са изключително сериозни. Недей чака върви да чуят гърдичките и да разбереш защо кашля - дали е от дробовете, дали от гърлото, дали нослето. После може пак да помислим какво най-безобидно да помогне, но така на сляпо какво лекуваш - пневмония, задна хрема, зачевено гърло или какво?
Хайде оправяй се бързо, че сигурно ти е много трудно и ти болна и бебчето още несъвзело се  Hug

# 13
  • Мнения: 1 014
Elisir , заведи го на лекар!!!
 

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
Това, че ти се струва че пак покашля не значи задължително, че е болен. Може да е остатъчна кашлица или на алергична основа. Заведи го на лекар, той да прецени, а не тук да гадаеме какво му е на бебето. Не винаги при болест се налагат антибиотици. И не  са най-лошото нещо антибиотиците. А за да ги предотвратиш евентуално вземи мерки - лекар!!! Naughty

Теб те съветвам да си слагаш маска на устата, когато се занимаваш с бебето. Всяка неправилна терапия, било то бабешка, може да ти докара я алергия, я нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт