Въпрос за сладкарската сметана

  • 700
  • 6
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Предварително се извинявам ако въпросът ви се стори глупав.Като начинаещ в областта на сладкарството забелязвам,че когато украсявам торта със сметана,украсата(цветенца и т.н)се размекват и малко се разливат,т.е не стоят толкова формени,докато на купените торти това не става,дори и да стоят известно време извън хладилник.Та въпросът ми е-какво се слага в сметаната,за да се шприцова по-лесно и формено.Моля,изявените кулинарки за съвет.

# 1
  • Мнения: 1 708
Доколкото разбирам това е течна сметана,която разбиваш?
Според мен не я рзбиваш достатъчно.Колкото повече я разбиваш,толкова по гъста става и не се разлива!

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Да,течна е,разбивам я,става доста гъста,но пак се разлива малко при шприцоването.

# 3
  • Мнения: 1 708
Аз нищо не слагам в сметаната и нямам проблем.Може би сметаната не е хубава знам ли!
В сладкарството използват предимно сухи консистенции за всичко(кремове,глазури и т.н) и затова са по-твърди и различни от нашите Crazy

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Да,сигурно техните са от сухите и затова стоят по-твърди.Аз ползвам на Хопла и стои някакси по мека самата сметана.А може би трябва да я разбивам отделно за между блатовете и другата за украсата по-късно като стегне  тортата(имам предвид тортата с рулата)

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
разбива се студена и става доста твърда. последно я бия в шейкъра и става супер твърда...за около минута - две макс.

# 6
  • Мнения: 25 571
Тук в някоя от рецептите (не си спомням на Морена или някой друг беше) открих следния "чалъм" - на 300 г течна сметана се прибавят 2 с.л. инстант пудинг и захар, ако е необходимо. Така сметаната става по-твърда и не се разтичат фигурките. Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт